Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  10 nejočekávanějších léků roku 2015
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 19.03.2015

10 nejočekávanějších léků roku 2015


 

Palbociclib, společnosti Pfizer 

Farmaceutický gigant Pfizer hledí do roku 2015 s radostně, protože očekává schválení svého léku Ibrance s léčivou látkou palbociclib, který má potenciál stát se novou hvězdou firmy. Palbociclib je CDK4/6 inhibitor pro rakovinu prsů a nejčastěji se používá v kombinaci s léčivou látkou letrozole. Ke schválení byla léčivá látka palbociclib předložena v říjnu 2014 s prioritním statusem. Lék má sloužit k léčbě žen po menopauze s rakovinou prsu typu ER+, HER2. 
 
V případě, že dojde ke schválení, měly by očekávané prodeje dosahovat přibližně 3 miliardy USD ročně až do roku 2020. FDA očekává, že publikuje své rozhodnutí 13. dubna 2015. Společnosti Lilly a Novartis vyvíjejí své inhibitory CDK. 

 

Brivaracetam, společnosti UCB 

Epilepsie ohrožuje globálně 65 miliónů lidí. UCB zkoumá použití látky brivaracetamu pro doplňkové léčení epilepsie u parciálních záchvatů. Brivaracetam je bílkovina synaptické štěrbiny 2A (SV2A), která redukuje uvolňování neurotransmiterů. Brivaracetam je analogií léčivé látky levetircetam, ale má vyšší afinitu receptoru. Schvalování léku se nyní nachází ve třetí fázi klinických zkoušek, kde se zkoumají hlavně vedlejší účinky, jako jsou závratě, bolesti hlavy a další vedlejší účinky. Rozhodnutí NDA se očekává začátkem roku 2015. V případě schválení se očekávají výnosy ve výši 2,7 miliardy USD.

 

Secukinumab, společnosti Novartis 

Úřad FDA schválil 21. ledna 2015 lék Cosentyx s léčivou látkou secukinumab, což je selektivní interleukin-17A (IL-17A), inhibitor pro léčbu středně závažné až těžké psoriázy (lupénky). Cosentyx se aplikuje jako injekce pod kůži. Bezpečnost a účinnost léku Cosentyx byla hodnocena ve čtyřech klinických studiích s celkem 2403 účastníky s psoriázou, kteří byli kandidáty na fototerapii nebo systémovou léčbu. Cosentyx je prvním lékem ve své třídě s monoklonální protilátkou (MAB). Předpokládaný prodej činí 1 miliardu dolarů ročně až do roku 2020. Konkurenční léky vyvíjí AstraZeneca (Brodalumab) a Johnson & Johnson (Guselkumab).

 

Nivolumab, společnosti Bristol-Myers Squibb 

Nivolumab (Opdivo) je imunitní inhibitor PD-1, nově schválený pro léčbu pokročilých melanomů. PD-1 blokátory umožňují imunitnímu systému útočit na nejrůznější rakovinotvorné buňky. Nivolumab je v současné době ve fázi zkoušek léčby i dalších typů rakoviny, která zasahuje, plíce, játra, mozek a lymfatické žlázy. Konkurenční blokátor PD-1 společnosti Merck s  látkou pembrolizumab a firemním názvem Keytruda byl schválen pro léčení melanomů v září 2014. Nicméně nivolumab byl schválen ještě dříve v Japonsku v červenci 2014. Příjmy z prodejů mají dosahovat do roku 2020 6 miliard USD ročně.

 

Obeticholic Acid, společnosti Intercept Pharmaceuticals 

Kyselina obeticholicová (OCA), je prvním receptorem farnesoid X (FXR), je to náhrada žlučové kyseliny, analog, který napodobuje kyselinu lidské žluči. Je v pozdní třetí fázi výzkumu v rámci vývoje léku pro primární biliární cirhózu (PBC), nealkoholickou steatohepatitidu a dalších jaterních a střevních onemocnění. Studie prokázaly pozitivní výsledky u PBC, nejběžnějšího autoimunitního onemocnění jater, a u diabetiků typu 2 s onemocněním nealkoholického ztučnění jater. V současné době je pro léčbu PBC schválen lék Ursodiol. Pokud bude schválena OCA, mohly by do roku 2020 dosahovat příjmy z prodeje 3 miliardy USD ročně.

 
Patiromer, společnosti Relypsa 
Léčba hyperkalémie (vysoké hladiny draslíku v krvi), je považována za multimiliardový byznys. Patiromer byl vyvinut pro léčbu hyperkalémie. Je to tableta, která váže draslík ve formě vhodné pro orální užívání. Hyperkalémie se vyskytuje nejčastěji u pacientů s chronickým onemocněním ledvin a může být život ohrožujícím onemocněním vzhledem k účinku na srdeční rytmus. Rozhodnutí FDA očekává společnost Relypsa 21. října 2015.
 
ZS Pharma také vyvíjí lék na hyperkalemii s názvem ZS-9. Jedná se však nerozpustný, neabsorpční zirkoniumsilikát, který váže draslík selektivně. Pokud bude patiromer schválen, bude pravděpodobně uveden na trh jako první.

 

LCZ696, společnosti Novartis 

Nová nový lék proti srdečnímu selhání může přinést naději pěti milionům pacientů v USA, kteří trpí touto vysilující a nákladnou nemocí. Lék LCZ696 (valsartan / sacubitril) je receptorem pro Angiotensin Neprilysin inhibitor (ARNI) s novým mechanismem, který snižuje tlak na selhání srdce. Ve studii PARADIGM-HF studii byl lék LCZ696 lepší než ACE inhibitor enalapril. Výsledky ukázaly významné snížení rizika úmrtí z kardiovaskulárních příčin a srdečního selhání o 20% resp. 21%. Analytici odhadují, že lék by mohl přinést 6-8 miliard USD ročně. 

 

Evolocumab, společnosti Amgen 

Evolocumab je monoklonální protilátka, která inhibuje proprotein konvertázy subtilisinový / kexin typu 9 (PCSK9 blokátory). PCSK9 snižuje schopnost jater odstranit LDL, neboli "špatný" cholesterol, z krve. Tento lék může mít přídavný účinek u léků na snižování cholesterolu. Jak bylo uvedeno ve studii JAMA, evolocumab snižuje hladinu LDL cholesterolu o dalších 66-75 procent, ve srovnání s placebem. Evolocumab mohou používat lidé s geneticky podmíněnou vysokou hladinou cholesterolu nebo ti, kteří nemohou užívat velké dávky léků na jeho snižování. Roční tržby se mohou kulminovat na 1 miliardy dolarů. Konečné rozhodnutí FDA se očekává od 27. srpna 2015.

 

Mepolizumab, společnosti GlaxoSmithKline 

GSK podala FDA žádost o schválení monoklonální protilátky Mepolizumab v listopadu 2014. Jde o doplněk terapie u těžkého astma. Látka blokuje interleukin-5 a snižuje hromadění zánětlivých blokujících bílých krvinek v plicích. Stejně jako Xolairem se Mepolizumab se podává injekčně každé 4 týdny. Navrhovaná indikace je u pacientů ve věku 12 let a starších, u kterých se nemoc zhoršuje. Studie MENSA a SIRIUS2 o Mepolizumab byly zveřejněny v záříjovém vydání NEJM roku 2014. Analytici odhadují trh s tímto injekčním lékem ve výši přesahující 7 miliard USD ročně. 

 

Ivacaftor & Lumacaftor, společnosti Vertex

Kombinace lumacaftor a ivacaftor je prvním potenciálním lékem určeným k léčbě základní příčiny cystické fibrózy u lidí s dvěma kopiemi mutace F508del. Jde o nejběžnější formu nemoci. Tato léčba byla označena jako průlomová na konci roku 2012 a žádost o prioritní posouzení uspíší rozhodování NDA o 4 měsíce. Ivacaftor (Kalydeco) již byl FDA schválen v lednu 2012 u pacientů s jen jednou kopií mutace. Léčba pacientů v kritickém stavu by mohla začít v 1. nebo 2. čtvrtletí 2015. Tou dobou očekává společnost vertex rozhodnutí FDA. V případě schválení může dosáhnout prodej do roku 2020 hodnoty 1,9 miliardy USD ročně.


Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: drugs.com
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.