Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 23.12.2014

15 skvělých akcií podle ForbesuPokoušet se přechytračit trh může udělat blázna z kohokoli. Místo neustálých vstupů a výstupů z trhu je mnohem lepší strategií nakoupit kvalitní akcie, které můžete v ideálním případě držet takřka nepřetržitě. S tímto zadáním jsme oslovili některé oblíbené investiční poradce a požádali je o jejich tipy pro rok 2015.
 
 
Rogers Communications (RCI)
Výnos: 4,6%
Tržní kapitalizace: 19,6 miliardy USD
Výhled P/E: 12,4
 
Analytik John Dobosz, Forbes Dividend Investor:
Kanadská firma Rogers Communications (RCI)se sídlem v Torontu je největším poskytovatelem kabelové televize a mobilních telefonních služeb. Vlastní také basebalový tým Toronto Blue Jays z Major League Baseball. V současné době se obchoduje o 11 % levněji, než je její průměrné P/S za posledních pět let a o 24 % levněji vzhledem k P/B za stejné období. Cash flow je o 9 % nižší, než průměr posledních 5 let.
 
 
 
 
FirstMerit Corp. (FMER)
Výnos: 3.5%
Tržní kapitalizace: 3,1 miliardy USD
Výhled P/E: 12,8
 
Analytik John Dobosz, Forbes Dividend Investor:
Zlepšující se americká ekonomika má dobrý vliv na kvalitu bank, zvláště těch malých, které se zaměřují na místní podnikání. Společnost FirstMerit provozuje 381 poboček v Ohiu, Michiganu, Wisconsinu, Illinois a Pennsylvánii. Pro rok 2014 analytici očekávali růst ziskovosti o 19 % a příjmy vyšší o 8,6 % na 1,07 miliardy USD. FirstMerit se obchoduje na 9 krát lepší hodnotě oproti EBITDA a o 14 % levněji, než je pětiletý průměr ceny. Oproti průměrnému P/B od roku 2009 je nyní jeho hodnota o 12 % nižší.
 
 
 
 
Kellogg (K)
Výnos: 3,2%
Tržní kapitalizace: 22,7 miliardy USD
Výhled P/E: 15,7
 
Analytik John Dobosz, Forbes Dividend Investor:
Společnost byla založena v roce 1906 a sídlí v Michiganu. Kellogg vyplácí neustále dividendy i v případě, že cena akcie klesá. Dividendový výnos dosahuje 3,2 %. Dividendy jsou kryty soustavným ziskem a příjmy v hotovosti. P/E za posledních pět let se pohybuje průměrně na hodnotě 18,5. Podle tohoto údaje a očekávaného zisku ve výši 3,91 USD na akcii se dá očekávat cena akcie na úrovni 72 USD.
 
 
 
 
SpartanNash (SPTN)
Výnos: 2,1%
Tržní kapitalizace: 899,5 miliónů USD
Výhled P/E: 12,1
 
Analytik Taesik Yoon, Forbes Investor; Forbes Special Situation Survey:
SpartanNash je celostátní maloobchodní prodejce drogerie a regionální síť supermarketů vytvořená v listopadu 2013 spojením dvou zhruba stejně velikých firem. Zisk spojených společností v každém čtvrtletí převyšuje odhady analytiků. Výše úspor ze spojení je vyšší, než se očekávalo. Ziskovost podporuje i oživení v oblasti zaměstnanosti, nižší ceny benzínu a lepší výhled americké ekonomiky. Prodeje společnosti ve sledovaných směrech jsou silné a stabilní. To naznačuje růst akcií v roce 2015.
 
 
 
 
Merge Healthcare (MRGE)
Příjmy (průměr 12 měsíců): 212,3 miliónů USD
Tržní kapitalizace: 303,2 milionů USD
Výhled P/E: 15.7
 
Analytik Taesik Yoon, Forbes Investor; Forbes Special Situation Survey:
Strategická opatření zaměřená na zvýšení marže se promítla do tří po sobě následujících čtvrtletí rostoucího zisku. Poslední dvě čtvrtletí rostla rychleji, než očekávali analytici. Inovace klíčových produktů nabízí další růst tržních příležitostí. Nové produkty, jako je iConnect Network, což je nová inovativní metoda zobrazování naznačují, že optimismus ohledně společnosti by měl vydržet i v roce 2015.
 
 
 
 
American Vanguard (AVD)
Výnos: 1,7%
Tržní kapitalizace: 373,8 milionů USD
Výhled P/E: 16,9
 
Analytik Taesik Yoon, Forbes Investor; Forbes Special Situation Survey:
Pozdní nástup jara v důsledku špatného počasí roce 2014 způsobil nárůst obchodních zásob insekticidů a herbicidů, které vyrábí společnost American Vanguard. V současné době se zásoby již nacházejí na historicky průměrné výši a to by mělo vést k vyšší výrobě v důsledku vyšší poptávky. Společnost se zaměřila na omezování výdajů a zlevnění výroby, což se příznivě odrazilo v růstu ziskovosti a růstu ceny akcií společnosti.
 
 
 
 
Blackstone/GSO Senior Floating Rate Term Fund (BSL)
Výnos: 7,0%
Aktiva: 282,3 miliónů USD
Cena vzhledem k celkovému jmění: -7,92%
 
Analytik Richard Lehmann, Forbes/Lehmann Income Securities Investor:
Cenné papíry s plovoucím kurzem jsou v dnešní době populární, v důsledku obav, že FED zvýší v roce 2015 základní úrokovou míru. Tyto cenné papíry obvykle přináší výnos pod 5 %. Blackstone/GSO Senior Floating Rate Term Fund má výnos 7 % a nyní se prodává s cenou o 8 % nižší, než činí čisté jmění fondu. Jmění tvoří půjčky více než 200 větším společnostem a přináší úrok svázaný s úrokovou mírou LIBOR. Tento fond může být dobrým doplňkem portfolií s vyšším rizikem a přinést blahodárnou diverzifikaci.
 
 
 
 
Yamana Gold (AUY)
Výnos: 1,6% 
Tržní kapitalizace: 3,3 miliardy USD
Výhled P/E: 15,5
 
Analytik John Buckingham, Prudent Speculator: 
Společnost těží zlato, stříbro a měď v dolech ve střední a jižní Americe. Dokonce i za soustavně nízkých cen zlata se společnosti daří zvyšovat cash flow. Poslední čtvrtletí bylo cash flow vyšší, oproti minulému roku. Je toho dosaženo nižšími náklady na provoz, které jsou oproti průměru sektoru jedny z nejnižších. Cena zlata je nyní víceméně konstantní a cena akcie je níž o 50 %. S výnosem 1,6 % vypadá společnost na dobrý nákup.
 
 
 
 
Coach (COH)
Výnos: 4,0% 
Tržní kapitalizace: 9,6 miliardy USD
Výhled P/E: 17,0
 
Analytik John Buckingham, Prudent Speculator:
Společnost je známá hlavně výrobou kabelek. Akcie společnosti se v tomto roce propadly, ale luxusní značky v posledním čtvrtletí překvapily očekávání analytiků. Prodeje v Severní Americe pokračovaly ve stagnaci, ale zdá se, že management má dobrý plán na změnu. Na této společnosti je zajímavá dividenda ve výši 4 %. Společnost není zadlužená a pro rok 2015 očekává růst zisků v souvislosti s tím, že zákazníci projeví věrnost značce za zlepšeného výkonu ekonomiky a z otevírání nových trhů ve světě.
 
 
 
 
Diplomat Pharmacy (DPLO)
Příjmy (průměr 12 měsíců): 1,8 miliardy USD
Tržní kapitalizace: 1,1 miliardy USD
Roční maximum 23,49 USD
 
Analytik Jim Oberweis, The Oberweis Report:
Nezávislá, specializovaná farmaceutická společnost léčí pacienty s chronickými klinickými nemocemi, které jsou léčeny pomocí speciálních a drahých léčiv. Náklady na léčbu na pacienta se pohybují ve výši okolo 100 tisíc USD ročně. Specializovaná léčiva jsou nejrychleji rostoucím odvětvím farmacie a očekává se růst 20 % v období mezi lety 2013 až 2018. Odhad zisku je na úrovni 0,40 USD na akcii a očekává se růst nejméně o 20 % ročně. Pro rok 2016 se očekává také zvýšení marže. 
 
 
 

Zeltiq Aesthetics (ZLTQ)
Příjmy (průměr 12 měsíců): 159,6 miliónů USD
Tržní kapitalizace: 1,0 miliardy USD
Roční maximum: 28,71
 
Analytik Jim Oberweis, The Oberweis Report:
Společnost provozuje estetickou proceduru odstraňováním tukové tkáně prostřednictvím lokálního zmrazování tukových buněk, které jsou následně vstřebávány tělem bez poškození kůže a okolních tkání. Růst ziskovosti je zaručen opakovanými procedurami a růstem počtu instalovaných pracovišť. Prvním ziskovým rokem společnosti má být rok 2015 se ziskem 0,10 USD na akcii. Roční růst zisku by měl dosahovat 25 %.
 
 
 
 
Dennys (DENN)
Příjmy (průměr 12 měsíců): 457,8 miliónů USD
Tržní kapitalizace: 768, miliónů USD
Výhled P/E: 22,2
 
Analytik Marc Gerstein, Forbes Low Priced Stock Report:
Neformální restaurační řetězec Dennys nepřevyšuje svoji konkurenci produktivitou, ale držitelé akcií by mohli vydělat transformací z méně hodnotné společnosti na slušnou. Společnost nyní obměňuje vnitřní vzhled restaurací i jejich exteriéry. Společnost se prezentuje jako „Americká večeře“ s nenáročným prostředím, stejně jako u vás doma a s nabídkou v cenách za jídlo 2, 4, 6 a 8 dolarů. Vybere si každý v závislosti na své peněžence. Rozšíření nabídky směrem k vyšším cenám a opuštění zaměření na levné stravování se odrazilo v rostoucích ziscích společnosti. Růst ceny akcií by tedy měl následovat.
 
 
 
 
Concurrent Computer (CCUR)
Výnos: 6,8%
Tržní kapitalizace: 63,8 miliónů USD
Příjmy (průměr 12 měsíců): 71,5 miliónů USD
 
Analytik Marc Gerstein, Forbes Low Priced Stock Report:
Společnost se zaměřuje na dodávání hardware a software, který umožňuje šířit video signál na víc obrazovek. Vyšší poptávka je nesena přítomností nabídky video služeb od společností, jako je například Netflix, které k šíření své nabídky používají internet. Rozdělení tohoto signálu na víc obrazovek je záležitostí společnosti CCUR. Cena akcie roste ročně o 6,8 %.
 
 
 
 
Foot Locker (FL)
Výnos: 1,6%
Tržní kapitalizace: 8,0 miliardy USD
Výhled P/E: 14,6
 
Analytik John Reese, Validea Hot List:
Foot Locker se pyšní kombinací hybnosti a hodnoty. Maloobchodní prodejce sportovních bot a oděvů generuje rostoucí zisky během posledních pěti let ve výši 57 %. Projevuje se zde kombinace zájmu o akcii společně s růstem hodnoty společnosti. Společnost je mírně zadlužena ve výši 134 miliónů USD. Hodnota společnosti je 1,8 miliardy USD. Ziskovost během posledních tří let roste průměrně tempem 6 %. Dá se očekávat, že snižující se ceny benzínu poskytnou spotřebitelům víc peněz na útratu dalšího zboží. 
 
 
 
 
Credit Acceptance Corp. (CACC)
Příjmy (průměr 12 měsíců): 713,7 miliónů USD
Tržní kapitalizace: 3,6 miliardy USD
Výhled P/E: 12,0
 
Analytik John Reese, Validea Hot List:
Společnost financující nákupy automobilů Credit Acceptance generuje za posledních deset let rostoucí zisk, s výjimkou roku 2006. Průměrný výnos vlastního kapitálu ve výši 25,8 % a návratnost nerozděleného kapitálu ve výši 20,1 % je to, co Warren Buffett označuje jako „trvalou konkurenční výhodu“ u společností, které nakupuje. Peter Lynch, který používá ukazatel PEG, určitě shledává atraktivním dlouhodobý růst zisku na akcie ve výši 27,6 % a P/E na úrovni 14, což po výpočtu udává PEG na úrovni úžasných 0,5. 
 
 

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Forbes.com


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.