Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 18.02.2015

3 naprosto základní dividendové ETF akcie pro důchod
Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit bezpečné dividendové portfolio pomocí ETF.
 
A u toho se zamyslíme. Co se takhle zbavit jediné exkluzivní dividendové akcie? Uvědomujete si, že držení individuálních dividendových akcií může vážně poškodit vaše důchodové portfolio? Pokud vaše jediná exkluzivních akce poklesne o 20 %, tak její 3% dividendový výnos bude jen chabou útěchou. 
 
Investoři, kteří si vytvářejí portfolio na důchod, by měli diverzifikovat. Diverzifikace je nejlepší obranou proti poklesu trhu. Pokud budete investovat do ETF, tak nemusíte nic vymýšlet. Diverzifikaci máte již zahrnutou v ceně.
 
Investor, který hledá nějakou vhodnou strategii pro své portfolio, se může spolehnout na to, že většinou najde již tímto způsobem vytvořený ETF. Existuje mnoho dividendových ETF, které mají dobrou diverzifikaci a vynikají stabilním dividendovým výnosem i kapitálovým zhodnocením. Diverzifikace snižuje riziko, a pokud se investor necítí na správu diverzifikovaného portfolia, může svůj problém řešit nákupem vhodného fondu obchodovaného na burze (ETF).
 
Pokud to s investováním na důchod myslíte vážně a nechcete se zatěžovat správou portfolia, můžete si vybrat z následujících tří ETF. Mají solidní dividendový výnos a dobré kapitálové zhodnocení, které je hodnoceno podle pětileté výkonnosti. 
 
 
Dividendová ETF akcie PowerShares High Yield Dividend Achievers (PEY)
Akcie ETF fondu PowerShares High Yld. Dividend Achv (PEY) má jen lehce menší kapitálové zhodnocení než index S&P 500, ale průměrný roční dividendový výnos má 3,2 %. I když výkonnostně těsně sleduje index S&P, měl tento fond beta = 0,72, což znamená, že byl o 28 % méně volatilní než index. Dividendový výnos S&P nabízí jen 1,87 %. P/E fondu je 18,4. P/E indexu 18,7.
 
Investoři by se neměli nechat zmást názvem. Není to fond plný spekulativních dluhopisů. Ve svém portfoliu má akcie dividendových aristokratů, což je pojmenování pro akcie, které vyplácí stabilní a rostoucí dividendy po desetiletí. Ve svém portfoliu má například akcie firem jako Universal Corp (UVV), AT&T Inc. (T) a Old Republic International Corporation (ORI).

 
Dividendová ETF akcie WisdomTree SmallCap Dividend Fund (DES)
Většina dividendových investorů obvykle nemíří do oblasti společností s malou tržní kapitalizací (small cap), protože tato oblast je riskantnější, než oblast exkluzivních akcií (blue chips). Ale nemusí to být vždy pravda. Závisí to vždy na výběru konkrétní akcie a na portfoliu vhodného ETF fondu.
 
Akcie fondu obchodovaného na burze (ETF) WisdomTree SmallCap Dividend Fund (DES) se za posledních pět let zhodnotily o 129 % oproti indexu  S&P, který získal 115 %. Beta tohoto fondu, v jehož portfoliu jsou i menší společnosti, je 1,09 což znamená, že volatilita je pouze o 9 % vyšší, než u indexu. Za vyšší výnos se platí mírně vyšším rizikem. 
 
I když někdy bývají akcie menších společností nadhodnocené, v případě tohoto ETF to neplatí. Ve svém portfoliu má sice mnoho růstových akcií, ale ty netvoří veškeré portfolio. Většinu portfolia tvoří hodnotné akcie. P/E fondu je 17, stejně jako u indexu  S&P. Dividendový výnos je však na úrovni 2,68 %, což je lepší než u indexu.
 
 
Dividendová ETF akcie First Trust Morningstar Dividend Leaders (FDL)
Ještě bychom si měli něco říct o exkluzivní ETF. I když jsme na začátku článku uváděli, že by se investor neměl spoléhat na jednotlivé exkluzivní akcie, neznamená to, že by neměly být zastoupeny v investorském portfoliu. Ale jde o to, že by jich v portfoliu mělo být zastoupeno víc. Pokud chce investor mít větší zastoupení blue-chip akcií, může to udělat jednoduše zakoupením akcií First Trust Morningstar Divid Ledr (FDL).
 
Získáte tak portfolio exkluzivních společností zastoupených ve fondu s celkovým výnosem 114 % za posledních pět let. To je mnohem víc, než nabízí S&P. Bezpečnost musí být vždy na prvním místě. Tento fond má beta = 0,6. Znamená to, že jeho volatilita dosahuje pouze 60 % volatility indexu S&P.
 
Také poměr P/E je mnohem příznivější než u indexu. P/E fondu je 16,8, P/E indexu S&P je 18,7. Dividendový výnos fondu je 3,34 %. V ETF jsou zastoupeny akcie společností, jako AT&T, Chevron Corporation (CVX), a Pfizer, Inc. (PFE).
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Lawrence Meyers
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.