Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  4 atraktivní levné akcie
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 01.04.2015

4 atraktivní levné akcie
Posilování dolaru se nezastavuje. Ale to neznamená, že by se investoři měli vyhýbat amerických společnostem. Hledali jsme akcie, které se cenově propadly víc, než by odpovídalo tomu, jaké mají zisky, a našli jsme čtyři atraktivní akcie s dobrou cenou. Akcie výrobce pevných diskuů Western Digital, výrobce nákladních automobilů Paccar, výrobce oděvů PVH a výrobce leteckých součástek Precision Castparts klesly kvůli své expozici vůči euru. Nyní by mohly překonávat svojí výkonností širší trh. 
 
Nehledě na mírný pokles v posledních dnech je stále dolarový index o 22 % silnější, než v minulém roce. Dolarový index je vážený průměr šesti světových měn: eura, japonského jenu, britské libry, kanadského dolaru, švýcarského franku a švédské koruny. Růst hodnoty oproti euru byl poněkud dramatický. V minulém roce stálo euro 1,38 dolaru, nyní je to o 30 centů méně. 
 
To je samozřejmě dobrá zpráva řekněme pro americké novomanžele, kteří by chtěli strávit líbánky řekněme v Barceloně a zvláště pokud by neplatili předem. Pro americké společnosti, které mají hodně zákazníků, kteří platí v eurech to zas tak dobrá zpráva není. Ani pro investory, kteří očekávají zisk v dolarech. 
 
Výkonnost akcií se veze na vlastenecké vlně. Americké akcie, které mají příjmy v dolarech, jsou v tomto roce výš o 4 %. Společnosti, které mají příjmy ve světových měnách, ztrácí okolo 8 %. Menší společnosti, které se angažují doma a nevystrkují nos, mají lepší výkonnost, než ty větší a odvážnější.
 
Co s tím? Jednou možností je zůstat ve Státech. JPMorgan nedávno pátral po společnostech, které mají solidní domácí růst a objevil například kuřecí řetězec Popeyes Louisiana Kitchen (PLKI) s P/E = 31; výrobce léků Prestige Brands (PBH) s P/E = 21; a ambulantní ordinace Amsurg (AMSG) s P/E = 19. 
 
Přesun pozornosti k domácím společnostem je v pořádku do té doby, než začne fungovat ekonomické prostředí vzniklé cíleným oslabováním eura. ECB oslabuje euro masivními nákupy státních dluhopisů, oslabuje úroky a pomáhá růstu akcií. Jde o politiku, kterou centrální banka okoukala v Americe a která má pomoci rozhýbat zašlou evropskou ekonomiku. Pokud bude Evropa ve svém snažení úspěšná, tak nadnárodní americké společnosti přesunou do Evropy dostatek své výroby, které budou těžit z menších výrobních nákladů. Lepší zisk se odrazí v růstu akcií.
 

Kdo se bojí silného dolaru?

Tyto čtyři akcie byly prodávány kvůli obavám z měnového rizika. To je nákupní příležitost
 
Společnost současná cena tržní hodnota odhadované P/E současné P/E
Paccar (PCAR) 63,61 22,6 14,4 15,9
Precision Castparts (PCP) 210,16 29,8 14,9 15,9
PVH (PVH) 102,44 8,4 13,2 15,6
Western Digital (WDC) 100,44 23,2 11,5 13
 

Další možností je zajištění. Fondy WisdomTree Investments zvýšily svůj majetek o více než 25 % hlavně díky dvěma svým oblíbeným ETF fondům: Europe Hedged Equity (HEDJ) a Japan Hedged Equity (DXJ). Do těchto fondů se vyplatí investovat, když akcie rostou, navzdory poklesu měn. Pokud očekáváte další oslabování eura a jenu, a nevadí vám platit za jednu věc dvakrát může jít o jednu z možností. Poplatky fondů WisdomTree dosahují 0,5 % ročně. Manažeři obřích společností ve vlastnictví fondů, jako je Toyota Motor (TM) a Anheuser-Busch InBev (BUD) musí platit za zajištění také.
 
Třetím přístupem je nakoupit to, čemu se ostatní investoři vyhýbají. Stojí to za úvahu, protože obavy ze silného dolaru jsou asi přehnané. Posílení dolarového indexu o 23 % vypovídá jen část příběhu. Když se podíváme na mnohem širší index Federálních rezerv, který je adjustovaný proti inflaci a zahrnuje také měnu Číny, tak vidíme, že vzrostl za poslední rok pouze o 9 %. Hodnota indexu je publikována měsíčně, poslední údaj je z února. Z dlouhodobého pohledu mají výkyvy měnových kurzů tendenci korigovat samy sebe. Z krátkodobého pohledu mají nadnárodní společnosti mnohem lepší dovednosti v řízení měnového rizika, než si Wall Street myslí. Podle výzkumu Bank of America Merrill Lynch v poslední výsledkové sezóně překvapoval růst zisků nadnárodních společností mnohem víc, než u domácích společností. 
 
Zaměřili jsme se na společnosti, které působí celosvětově a jejichž poměr P/E se v minulém roce snižoval. Mezi tyto společnosti patří Western Digital (WDC). V minulém roce dosahovala cena akcií 87 USD, poté vylétla na 110 a nyní se pohybuje na úrovni okolo 100 USD. Silný dolar je pro výrobu počítačů, které obsahují plno americké technologie z krátkodobého pohledu mnohem dražší pro zahraniční zákazníky. Z dlouhodobého pohledu však požadavek po úložištích dat exponenciálně roste a to by mělo společnosti WDC přinést zisk. P/E se dostalo na úroveň 12 a odhaduje se, že by mohlo v příštím roce mírně růst.
Výrobce oděvů PVH (PVH) v minulém roce dosahoval ceny 131 USD. Rok zakončil na 128 a nyní se pohybuje okolo 103 USD. P/E je na úrovni 13. Investiční banka Cowen & Company ohodnotila PVH jako maloobchodního prodejce s nízkým výhledem růstu. Nicméně zisky mu stále rostou. Cowen soudí, že měnové riziko je v ceně akcie již zahrnuto a očekává růst akcie během roku opět k úrovni okolo 130 USD. Tato cena je také průměrná odhadovaná cena 19 analytiků, kteří se zabývají ohodnocením PVH. 
 
Paccar (PCAR) je výrobce nákladních automobilů. Nákladní automobily mají nyní o 5 % vyšší prodeje, než v minulém roce. Podle UBS jsou prodeje taženy náhradou starých vozů a také rozšiřováním vozového parku. Wall Street očekává, že Paccar v tomto roce zvýší svoji ziskovost na akcii minimálně o dvojciferné číslo. Nicméně je v současné době cena akcie o 6 % níž s P/E = 14. To je o 16 % nižší výkonnost, než má index Standard & Poor´s 500.
 
Precision Castparts (PCP) vydělává na výrobě náhradních dílů pro letecké motory a průmyslové turbíny. Zisky společnosti se pohybují v horní jednociferné úrovni. V minulém roce byl poměr P/E na úrovni 18. Wall Street tuto akcii miluje. Z 22 analytiků doporučuje tuto akci k nákupu 20 z nich. Zbylí dva doporučují držet. Akcie je nyní níž o 18 % a P/E má na úrovni 15. Polovina analytiků to vidí jako nákupní příležitost. 
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Jack Hough
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.