Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 19.12.2014

4 nudné akcie, které musíte mít na důchodDiverzifikované společnosti nejsou sice moc sexy, ale poskytují dlouhodobou stabilitu.
 
Mezi investory se vždy vedly dohady o tom, které akcie jsou nejvhodnější pro důchodová portfolia. Pokud se jedná o můj názor, tak já mám vcelku jasno. 
 
Hlavním pravidlem je, že vlastnictví takové akcie by nemělo škodit. Akcie by měla představovat inovační potenciál a soustavnost zisků. Společnost by neměla spát na vavřínech, ale také by neměla procházet překotným růstem. Každému investoru se určitě vyplatí myslet na zadní kolečka a do svého portfolia si pořídit pár dividendových akcií.
 
Kapitálové zhodnocení akcií sice nebude tak výrazné, ale získáte přísun hotovosti z dividendového výnosu. Určitě bude příjemné mít k dispozici 2 až 5% dividendový výnos. Samozřejmě se může stát, že reálná inflace by mohla za určitých podmínek dosáhnout 8 až 10 % a v takovém případě by dividendový výnos nebyl hlavní výhrou. Nicméně než k tomu dojde, nemusíme si s tím lámat hlavu.

Čtěte dále:
5 dividendových akcií držených navěky


 
Za bezpečné dividendové akcie jsou obvykle považovány diverzifikované společnosti. Jsou to společnosti holdingového typu se širokým spektrem zájmů a to snižuje riziko jejich propadu. Propad v jedné oblasti podnikání je vyvažován v jiné oblasti. Tato diverzifikace podnikatelských činností obvykle brání nějakému většímu propadu ceny akcie. Některé diverzifikované společnosti dividendy vyplácejí, některé nikoli, ale celkově se dá konstatovat, že sázka na ně je poměrně spolehlivá.
 
 
Liberty Media Corp (LMCA)
Liberty Media Corp (LMCA) je neustále se proměňující společnost legendárního Johna Malone. Je to mistr dobrých obchodů a mistr ve vyhýbání se těch špatných. Také umí minimalizovat daně a nakupovat pro svou společnost jedinečné a dobré akcie. LMCA vždy měla ve svém vlastnictví akcie vynikajících společností, které generovaly cash flow. Můžeme zde zmínit třeba Time Warner Inc (TWX) a Viacom, Inc. (VIAB). 
 
Společnost Liberty však neinvestuje pouze do akcií. V současné době drží podíly ve dvou privátních společnostech, které jsou silným příslibem do budoucna. 
 
 
Berkshire Hathaway Inc. (BRK.B)
Samozřejmě nemůžeme opomenout společnost legendárního Warrenna Buffetta, Berkshire Hathaway Inc. (BRK.B). Buffett i Malone mají k podnikání podobný přístup. Kupují skvělé společnosti a nepletou se jim do práce. Tam kde se nachází nakupovaná společnost je dílem stávajícího managementu, tak proč by se jim do toho měl člověk plést.
 
Jediným rozdílem mezi těmito investory je to, že Buffett raději nakupuje celé společnosti, nebo jejich větší díl, zatímco Malone se spokojí i s menším, ale strategickým podílem.
 
Pokud se podíváte na strukturu fondu BRK.B zjistíte, že Buffett pokrývá skoro veškeré části americké ekonomiky. Vidíme ve vlastnictví fondu takové společnosti, jako je Heinz, See’s, Candies a Lubrizol. Také nesmíme zapomenout na pojišťovnu Geico. Pojišťovny přitahují mnoho pozornosti fondu Berkshire, protože pojištění je historicky stabilní podnikání a tudíž vhodné pro důchodové portfolio.
 
 
3M Co (MMM)
Jinou dobrou volbou je společnost 3M Co (MMM). Společnost MMM vyrábí více jak 50 000výrobků napříč mnoha sektory. Průmysl měl v roce 2013 podíl 34 % a generoval 32 % zisku. Bezpečnost a grafika 18% a 18%; zdravotnictví 17% a 24%, elektronika a energie 17% a 13% a spotřební sektor 14% a 13%. Takhle nějak si můžeme představovat dobrou diverzifikaci.
 
Protože společnost umí generovat stabilní cash flow, odráží se to ve výplatě dividend. Společnost vyplácí již 25 let neustále se zvyšující dividendu, což je zárukou stejné politiky i do budoucna.
 
Akcie MMM se chová podobně jako Liberty Media. Společnost investuje do inovačních společností s dobrou tvorbou cash flow. Nicméně má také svůj vlastní výzkum a vývoj. To však nebrání akvizicím zajímavých inovativních společností.
 
 
General Electric Company (GE)
Poslední volbou v tomto krátkém seznamu je také známá společnost. General Electric Company (GE) se svými divizemi letectví, energií, financí, zdravotní péče, dopravy a výrobků pro domácnost, může být považována za průkopníka v diverzifikaci. Nicméně i tento pohled může být příliš zjednodušující.
 
GE vytváří ročně přes 150 miliard USD zisku. Společnost také vrací velkou část kapitálu do rukou držitelů akcií ve formě zpětného odkupu. To zároveň zvyšuje hodnotu společnosti, protože akcií zůstává v oběhu méně a tudíž je o ně větší zájem. Společnost také vyplácí zajímavé dividendy. I když během krize došlo k 50 % snížení dividendových výnosů, pořád ještě jde o zajímavé peníze. 
 
 
Z mého pohledu je GE nejkonzervativnějším výběrem z této skupiny akcií. Další v pořadí je Berksire. 3M je možná z pohledu výsledků v tomto roce mírně nadhodnocená. Na posledním místo v této skupině bych zařadil akcii Libery Media, protože je z těchto společností nejméně diverzifikovaná. Nicméně to neznamená, že bych někdy šel proti výběru Johna Malone.
 
 
Zdroj: Lawrence Mayers
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
19.05.2017Kofola překvapivě navrhuje dividendu 13 Kč na akcii
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.