Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  5 akcií na výběr: neoblíbené, ale bohaté akcie
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 08.04.2015

5 akcií na výběr: neoblíbené, ale bohaté akcie


 
Eric Heyman z fondu Olstein Strategic Opportunities má v oblibě propadlé akcie se spoustou hotovosti. 
 
Akcie malých a středních společností jsou často nadhodnoceny kvůli svému růstovému potenciálu. Eric Heyman, manažer fondu Olstein Strategic Opportunities fund (OFSAX) to vidí jinak. Říká, že je jen otázkou času, než se stane nějaká nehoda a cena akcie se propadne. Sázka investorů na neustálý růst musí nakonec skončit tím, že se růst společnosti začne zadrhávat a tím se vytvoří nová příležitost pro investory.
 
„Hledáme společnosti, které čelí přechodným problémům, změně výrobního procesu, nebo výměně managementu,“ říká Heyman. „Společnosti s dobrými výrobky, nebo službami, které v důsledku neustálých požadavků Wall Street na neustálý růst narážejí do zdi.“
 
Aby identifikoval dobré společnosti, provádí Heyman analýzu historických účetních uzávěrek a hledá zdroje volného kapitálu. „Volné peníze jsou životabudičem libovolného byznysu,“ říká. „Když se pročítáte jeden, dva, tři až pět let starými účetními uzávěrkami, tak získáte lepší představu, jak si společnost vede a v jaké fázi hospodářského cyklu se nyní nachází.“ Potenciální volné cash flow je základním ukazatelem Heymanovy analýzy a všechny akcie zařazené do portfolia fondu musí být podhodnoceny o 30 % vůči odhadům managementu o výši vnitřní hodnoty akcie. 
 
Studování finančních výsledků společnosti dává Heymanovi také možnost zjistit, jestli na horší výsledky společnosti s dobrým podnikatelským záměrem, nemá vliv špatné řízení společnosti. Heyman ohodnocuje manažerské týmy podle studia hospodářských výsledků, výše zadlužení, návratnosti kapitálu, podle fůzí a akvizic a podle dalších fundamentálních ukazatelů.
 
Momentálně se Heymanovi nejvíc zamlouvají tři menší společnosti. Integra LifeSciences (IART), Wesco International (WCC) a ABM Industries (ABM). 
 
Fond nyní spravuje majetek ve výši 200 miliónů USD. Není to mnoho, ale ve své osmileté historii se může pochlubit silným výkonem. V posledních třech letech rostl fond průměrnou rychlostí 20,64 % ročně, což ho podle Morningstar zařazuje mezi 1 % nejlepších fondů ve své kategorii. Během stejné doby rostl index Russell 2000 o 16,61 %. Za pětileté období také poráží index R2000 a porazil také 92 % svých konkurentů.
 
Zeptali jsme se Heymana na pět menších společností, které by nyní doporučil:
 

Integra LifeSciences: 

Heyman tvrdí, že diverzifikovaná společnost vyrábějící zdravotní přístroje je v prvních fázích oživení. Integra má silné postavení v různých segmentech trhu, převážně v neurochirurgii. Pod minulým vedením společnost uskutečnila několik horších akvizic a současný CEO, Peter Arduini, se nyní zaměřuje na integraci a konsolidaci těchto přírůstků. Plán zahrnuje zeštíhlení počtu výrobních jednotek, redukci počítačových systémů a prodej oddělení, která se nezaměřují na hlavní podnikatelské aktivity společnosti. „Jde o jasný obrat v řízení společnosti,“ říká Heyman. Podle jeho názoru může společnost generovat volné cash flow ve výši 4 USD na akcii. Odhadovaná výše pro rok 2015 hovoří o 1,75 dolaru. Tyto odhady by mohly vynést cenu akcie ze současné úrovně okolo 61 USD na cílových 80 USD za akcii. 

Daktronics: 

Další příklad obratu v řízení společnosti. Daktronics (DAKT) provozuje výsledkové tabule, zobrazovací systémy pro stadiony a LED výsledkové tabule. Stadiony v celé zemi modernizovaly své výsledkové systémy, aby přitáhly mladší fanoušky a nabídly lepší a atraktivnější zážitek ze sledování sportovních utkání, protože ceny vstupenek stále rostou. Levnější LED emitory jsou také levnější a cenově dostupnější, což zvyšuje poptávku. Daktonics nebyl schopen držet krok s poptávkou, ale podle Heymana je problém řešitelný. Společnost je na trhu totiž jediná, která je schopná dodávat komplexní řešení. Heyman odhaduje, že společnost s tržní kapitalizací 500 miliónů USD dokáže vygenerovat volný kapitál ve výši 90 centů na akcii, což by vyneslo akcii na 15 USD. Odhad společnosti je 55 centů volné hotovosti na akcii v tomto roce. Cena akcie se nyní obchoduje na úrovni okolo 10,60 USD. 

ABM Industries: 

Heyman se domnívá, že odhady společnosti ohledně tvorby volné cash flow a výše zisku jsou podhodnoceny. „Při studiu toku volné hotovosti a účetní uzávěrky zde vidím veliké množství nadměrných odpisů a bezhotovostních příjmů, které nejsou zahrnuty v hodnocení zisku na akcii.“ Společnost expanduje v několika oblastech, jako jsou například parkovací systémy a bezpečnost. Heyman odhaduje potenciál v tvorbě volné hotovosti na úrovni 2,20 dolaru na akcii. Odhady společnosti jsou pro rok 2015 1,75 USD. Cena akcie by ze současných 32 USD měla vzrůst na odhadovaných 38 USD.  

Lifetime Brands: 

Stejně jako ABM Industries, má podle Haymana i Lifetime Brands (LCUT) nadměrné odpisy ve výši 50 centů, které nejsou zahrnuty v hodnocení zisku na akcii. Společnost je největším světovým výrobcem kuchyňského nádobí, stolního nádobí a domácích potřeb. Provozuje svoje obchodní značky i licencované značky. Mezi zákazníky společnosti patří Bed Bath & Beyond, obchodní domy a prodejny potravin. Heyman se domnívá, že společnost může generovat volné finance ve výši 1,50 dolarů na akcii, což by vyneslo cenu akcie na 22 USD. Akcie nyní stojí okolo 15,40 USD a odhad cash flow na akcii dosahuje v tomto roce úrovně 1,25 dolaru. 

Wesco International: 

Distributor elektrických a průmyslových strojů, zařízení a služeb. Wesco dodává materiály a provádí údržbu a opravy pro průmyslové a komerční stavební společnosti. Heyman se domnívá, že trh přecenil expozici společnosti v sektoru energií a ropy. I když zákazníci z této oblasti tvoří 10 až 15 % příjmů společnosti, společnost by podle Heymana měla těžit z infrastrukturních projektů. Heyman se domnívá, že společnost by měla mít v roce 2015 zisk 5,63 USD na akcii. Odhady analytiků jsou na 5,32 USD na akcii.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Michael Vallo 
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.