Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.12.2014

5 dividendových akcií držených navěky
Obchodníci, kteří se orientují na soustavný přísun kapitálu, by se mohli podívat na těchto pět zajímavých dividendových akcií. Ano, trhy se pohybují nahoru a dolů a spoléhat se na kapitálový výnos z růstu akcie někdy nestačí. Někdy je zajímavé držet akcii, která i v době poklesu generuje slušný dividendový výnos, který nám poskytne dostatečnou hotovost bez toho, abychom se vůbec zajímali o to, jakou zrovna má námi držená dividendová akcie cenu.

Pokud v trhu sílí obava z možné korekce, může to být důvod poohlédnout se po zajímavých dividendových titulech s vysokým výnosem. Koneckonců, v případě kvalitních dividendových akcií budete dostávat pravidelný příjem, a ani si nevšimnete, že nějaká korekce nastala.

Podívejme se na některé zajímavé dividendové akcie z následujícího seznamu.

Medical Properties Trust (MPW)

Dividendový výnos: 6,3 %

I když se zdá, že mezi mnoha lidmi je zdravotní program Obamacare poněkud nepopulární, ve skutečnosti to znamená, že je zdravotně pojištěno více lidí a příval peněz do zdravotních pojišťoven se může přetavit do poskytování širší zdravotní péče. Poptávka poroste a dosáhne stavu, kdy bude třeba víc místních zdravotních ústavů a také nemocnic.

Tato situace nahrává společnosti Medical Properties Trust (MPW), která se zabývá údržbou a realitním investováním do nemocnic a ústavů zdravotní péče. Současný dividendový výnos MPW je 6,3 % a to číslo, které se jen tak nevidí. Porovnejte si ho například s některými dluhopisovými výnosy. Ke všemu hovoří situace na trhu ve prospěch dalšího předpokládaného růstu. Vypadá to, že MPW je jednou z přehlížených akcií.

R.R. Donnelley & Sons (RRD)

Dividendový výnos: 6,2 %

Přidejte si R.R. Donnelley & Sons (RRD) na seznam svých dividendových akcií. Současný dividendový výnos je na úrovni 6,2 %.

Na trhu sotva najdete hodnotnou tiskařskou a mediální společnost, která vyplácí dividendy. RRD je výjimkou potvrzující pravidlo. Dividendový výnos je příjemným příspěvkem ke kapitálovému zhodnocování akcie.

Společnost od roku 2004 vyplácí dividendu ve výši 26 centů na akcii. Nicméně s růstem ziskovosti v poslední době se dá očekávat, že by společnost mohla přistoupit k jejímu zvyšování.

StoneMor Partners, LP (STON)
Distribuční výnos: 10,3 %

Jak se to říká? Neexistuje žádná jistota, kromě smrti a daní?

Aniž bychom to chtěli zlehčovat, ale když se naskytne příležitost, proč bychom nemohli vydělávat na hřbitovní společnosti? Ano i takové existují a StoneMor Partners, LP (STON) je nejlepší z takových. Její distribuční výnos (ekvivalent dividendového výnosu) dosahuje 10,3 %, což z této společnosti dělá jednu z nejvýnosnějších dividendových akcií na úplně celém trhu. Ještě lepší je, že STON má dlouhou historii neustále rostoucí dividendové výplaty. V roce 2005 dosahovala výplata na akcii 46 centů, nyní je to 61 centů. To je během deseti let zvýšení o 32 %. Společnost ani jednou neopominula zvýšit výnos.

AmeriGas Partners, LP (APU)
Dividendový výnos: 8 %

I když ceny zemního plynu kolísají, tak volatilita cen je nepříjemná pouze pro těžařské společnosti a pro průzkumné, geologické firmy. Pro středně velikou společnost AmeriGas Partners, LP (APU) — která se zabývá jednoduše přepravou zemního plynu z místa A do místa B – jde překvapivě o nudné a konzistentní podnikání. APU v průběhu posledních 9 let soustavně rostla, až vyrostla dividendovým výnosem na úroveň 8 %. S takovým dividendovým výnosem patří společnost do libovolného dividendového portfolia.

Teekay LNG Partners, LP (TGP)
Distribuční výnos: 6,8 %

Většina akcií společností zabývajících se námořní přepravou utrpěla v roce 2008 výrazné ztráty. Ale společnost Teekay LNG Partners L. P. (TGP) byla výjimkou.

Opravdu. TGP zažila osm let stálého růstu zisku, sedm let stálého růstu příjmů a plánuje další investice s pevnou návratností investic. Zaměřuje se na Čínu a začínající poptávku po dopravě zkapalněného zemního plynu v důsledku čínské snahy omezit spalování uhlí. I když cena akcie v posledním období mírně klesá, stále je to dobrá příležitost získat levněji akcii s distribučním výnosem 6,8 %. Není mnoho dividendových akcií, které by takto vysoký výnos mohly překonat.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: James BrumleyVaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.