Akcieatrhy  >  Ekonomika  >  50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v červnu 2017
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 14.07.2017

50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v červnu 2017




50 žhavých akcií z června

Sledování nákupu call opcí nám dává představu o tom o které akcie je větší a o které menší zájem. Když obchodníci nakupují call opce znamená to, že důvěřují tomu, že akcie dál poroste, a když se dostane „do peněz“ může opční obchodník realizovat opci a proměnit ji v nákup akcií na stanovené ceně. Pokud je již obchodník v zisku, může akci prodat a zisk realizovat. Pokud zvolí obchodník vhodně cenu opce, lze využít pákový efekt opce a se zhruba desetkrát menším kapitálem ovládat celý obchod. Ztráta je pak omezena na cenu zaplacené opce. Prostor k zisku je při nákupu call opce neomezený, prostor ke ztrátě omezený cenou opce.
 
Kromě call opcí nakupují opční obchodníci také put opce. To jsou opce, které se dostávají „do peněz“ když cena akcie klesá. Nákupy put opcí jsou obvykle ochranou proti poklesu. Za cenu put opce zaplatíme ochranu svého portfolia. Jakmile cena akcie začne klesat, začne narůstat zisk z put opce. 
 
Rozdíl mezi počtem call a put opcí nám dává představu o tom jaký je o akcii zájem. Pokud je číslo kladné, znamená to, že bylo nakoupeno více call opcí, než put opcí a obchodníci svými penězi vyjádřili představu o tom, že cena sledované akcie pravděpodobně poroste. Pokud je číslo záporné, znamená to, že bylo nakoupeno víc put opcí než call opcí a cena sledované akcie bude pravděpodobně klesat. 
 
Jak na tom bylo v červnu na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.

Symbol   Call Put Call - Put
BAC Bank of America Corp 1 145 277 415 160 730 117
AAPL Apple Inc 1 342 792 917 987 424 805
BABA Alibaba Group Holding Ltd 682 958 297 883 385 075
AMD Advanced Micro Devices Inc 710 266 362 813 347 453
FB Facebook Inc 754 026 454 847 299 179
T AT&T Inc 363 617 75 901 287 716
MU Micron Technology Inc 496 647 231 121 265 526
C Citigroup Inc 331 205 147 226 183 979
X United States Steel Corp 302 162 130 454 171 708
AKS AK Steel Holding Corp 196 183 33 176 163 007
TWTR Twitter Inc 213 034 53 731 159 303
JPM JPMorgan Chase & Co 291 949 143 270 148 679
VRX Valeant Pharmaceuticals International Inc 239 586 101 725 137 861
RAD Rite Aid Corp 187 097 70 048 117 049
MSFT Microsoft Corp 304 206 197 896 106 310
BBRY BlackBerry Ltd 138 845 44 992 93 853
ORCL Oracle Corp 175 710 83 984 91 726
GILD Gilead Sciences Inc 148 765 63 851 84 914
NVDA NVIDIA Corp 442 493 370 802 71 691
WFM Whole Foods Market Inc 93 716 24 348 69 368
CELG Celgene Corp 99 923 31 173 68 750
TSLA Tesla Inc 528 523 466 097 62 426
JD JD.com Inc 94 112 35 023 59 089
CHK Chesapeake Energy Corp 119 213 62 210 57 003
WMT Wal-Mart Stores Inc 109 575 54 468 55 107
INTC Intel Corp 143 226 90 321 52 905
ETE Energy Transfer Equity LP 50 689 3 286 47 403
CSCO Cisco Systems Inc 119 458 73 467 45 991
CLF Cliffs Natural Resources Inc 67 271 23 013 44 258
FCX Freeport-McMoRan Inc 116 679 72 768 43 911
GS Goldman Sachs Group Inc/The 142 913 99 103 43 810
WFC Wells Fargo & Co 102 665 60 293 42 372
SIRI Sirius XM Holdings Inc 52 771 10 973 41 798
GE General Electric Co 146 859 105 721 41 138
KO Coca-Cola Co/The 74 761 34 980 39 781
BMY Bristol-Myers Squibb Co 86 957 47 631 39 326
P Pandora Media Inc 70 476 31 235 39 241
DOW Dow Chemical Co/The 43 035 7 813 35 222
SWN Southwestern Energy Co 40 948 6 401 34 547
KR Kroger Co/The 77 549 43 135 34 414
DAL Delta Air Lines Inc 66 390 32 427 33 963
CMCSA Comcast Corp 68 296 35 402 32 894
WLL Whiting Petroleum Corp 58 995 26 456 32 539
JCP JC Penney Co Inc 63 116 31 298 31 818
MGM MGM Resorts International 49 441 18 329 31 112
MRO Marathon Oil Corp 43 720 12 683 31 037
SBUX Starbucks Corp 68 772 38 832 29 940
AAL American Airlines Group Inc 67 894 38 417 29 477
VZ Verizon Communications Inc 71 468 43 281 28 187
BIDU Baidu Inc 62 883 34 991 27 892
  

50 tonoucích akcií z června

Jak na tom bylo v červnu na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.
 
Symbol   Call Put Call - Put
PAY VeriFone Systems Inc 9 735 57 749 -48 014
HST Host Hotels & Resorts Inc 860 44 305 -43 445
AMZN Amazon.com Inc 325 361 366 913 -41 552
SNAP Snap Inc 96 598 136 645 -40 047
F Ford Motor Co 93 508 120 347 -26 839
KGC Kinross Gold Corp 10 227 32 669 -22 442
MCD McDonald's Corp 34 179 55 187 -21 008
ZNGA Zynga Inc 5 952 26 735 -20 783
GG Goldcorp Inc 19 444 37 084 -17 640
TSM Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd 4 247 21 584 -17 337
CAT Caterpillar Inc 50 585 65 750 -15 165
AZN AstraZeneca PLC 10 577 23 872 -13 295
KANG iKang Healthcare Group Inc 182 12 535 -12 353
FINL Finish Line Inc/The 1 379 13 558 -12 179
NKE NIKE Inc 138 187 150 083 -11 896
CVS CVS Health Corp 23 645 35 245 -11 600
K Kellogg Co 2 536 13 414 -10 878
FOSL Fossil Group Inc 4 816 14 893 -10 077
NAT Nordic American Tankers Ltd 1 477 11 425 -9 948
MFA MFA Financial Inc 239 9 789 -9 550
GME GameStop Corp 7 833 16 003 -8 170
SHLD Sears Holdings Corp 17 135 24 986 -7 851
HLF Herbalife Ltd 9 464 17 282 -7 818
SLB Schlumberger Ltd 36 798 44 482 -7 684
SIG Signet Jewelers Ltd 2 723 10 374 -7 651
BK Bank of New York Mellon Corp/The 3 173 10 294 -7 121
SFL Ship Finance International Ltd 1 006 7 442 -6 436
JNJ Johnson & Johnson 36 179 42 341 -6 162
Z Zillow Group Inc 4 427 10 386 -5 959
CRZO Carrizo Oil & Gas Inc 2 611 8 461 -5 850
COF Capital One Financial Corp 7 890 13 643 -5 753
NAV Navistar International Corp 2 832 8 526 -5 694
CLR Continental Resources Inc/OK 9 781 15 453 -5 672
MA Mastercard Inc 16 681 22 338 -5 657
DOV Dover Corp 1 167 6 824 -5 657
COTY Coty Inc 1 297 6 947 -5 650
EEP Enbridge Energy Partners LP 620 6 048 -5 428
AXP American Express Co 15 665 20 970 -5 305
RCII Rent-A-Center Inc/TX 1 994 7 155 -5 161
CYS CYS Investments Inc 95 5 131 -5 036
GT Goodyear Tire & Rubber Co/The 6 598 11 596 -4 998
BBT BB&T Corp 5 300 10 220 -4 920
CC Chemours Co/The 3 158 7 960 -4 802
NEM Newmont Mining Corp 21 718 26 366 -4 648
CCL Carnival Corp 5 720 10 360 -4 640
DE Deere & Co 39 706 44 323 -4 617
BBBY Bed Bath & Beyond Inc 18 696 23 060 -4 364
ULTA Ulta Beauty Inc 10 689 15 053 -4 364
ILG ILG Inc 3 146 7 495 -4 349
IBM International Business Machines Corp 36 844 41 028 -4 184
 

 
 
Zdroj: CBOE
 
 
 


Zprávy na podobné téma


14.07.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v červnu 2017
13.07.201710 nejlepších a nejhorších sektorů v USA v dubnu až červnu 2017
05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
06.06.2017Rusko: Více prostoru pro další uvolňování
02.06.2017Kanada: Trump a OPEC posílajíloonie výš
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
02.05.2017Investoři se připravují na výsledky společnosti Snap
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
05.04.201710 nejlepších a nejhorších sektorů v USA v lednu až březnu 2017
04.04.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v dubnu 2017?
29.03.2017Finanční kasino a bohatství národů
21.03.2017Drahé kovy a 200 denní klouzavý průměr
15.03.2017Inflace + Populismus = Růst cen zlata
13.03.2017Zlato a stříbro z hlediska COT
10.03.2017Růst solárních zdrojů je exponenciální
06.03.2017Zlato a stříbro z hlediska COT
02.03.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v březnu 2017?
16.02.2017Rostoucí trh, kterému nikdo nevěří
   další >>
Stránka: 1 z 12

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT






Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Austrálie16.421-0.26%
 Británie28.734-0.08%
 Bulharsko13.021-0.15%
 Čína3.274-0.15%
 Dánsko3.422-0.15%
 EMU EURO25.466-0.15%
 Chorvatsko3.361-0.32%
 Japonsko19.357+0.20%
 Kanada16.983-0.14%
 Maďarsko8.123-0.15%
 Norsko2.635-0.27%
 Polsko6.039-0.07%
 Rusko36.857+0.38%
 Švédsko2.576+0.07%
 Švýcarsko21.934+0.14%
 USA21.652-0.31%
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.