Akcieatrhy  >  Akcie  >  Opce  >   50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2016
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 10.05.2016

50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2016




50 žhavých akcií z dubna

Sledování nákupu call opcí nám dává představu o tom o které akcie je větší a o které menší zájem. Když obchodníci nakupují call opce znamená to, že důvěřují tomu, že akcie dál poroste, a když se dostane „do peněz“ může opční obchodník realizovat opci a proměnit ji v nákup akcií na stanovené ceně. Pokud je již obchodník v zisku, může akci prodat a zisk realizovat. Pokud zvolí obchodník vhodně cenu opce, lze využít pákový efekt opce a se zhruba desetkrát menším kapitálem ovládat celý obchod. Ztráta je pak omezena na cenu zaplacené opce. Prostor k zisku je při nákupu call opce neomezený, prostor ke ztrátě omezený cenou opce.
 
Kromě call opcí nakupují opční obchodníci také put opce. To jsou opce, které se dostávají „do peněz“ když cena akcie klesá. Nákupy put opcí jsou obvykle ochranou proti poklesu. Za cenu put opce zaplatíme ochranu svého portfolia. Jakmile cena akcie začne klesat, začne narůstat zisk z put opce. 
 
Rozdíl mezi počtem call a put opcí nám dává představu o tom jaký je o akcii zájem. Pokud je číslo kladné, znamená to, že bylo nakoupeno více call opcí, než put opcí a obchodníci svými penězi vyjádřili představu o tom, že cena sledované akcie pravděpodobně poroste. Pokud je číslo záporné, znamená to, že bylo nakoupeno víc put opcí než call opcí a cena sledované akcie bude pravděpodobně klesat. 
 
Jak na tom bylo v dubnu na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.
 
 
Symbol Name Call Put Call - Put
BAC BANK OF AMERICA CORP NEW 794 873 274 976 519 897
FB FACEBOOK INC (A) 957 919 591 353 366 566
AAPL APPLE INC 1 527 500 1 212 861 314 639
TWTR TWITTER INC 306 111 124 686 181 425
GE GENERAL ELECTRIC CO 219 492 101 926 117 566
YHOO YAHOO! INC 187 217 70 894 116 323
PG PROCTER & GAMBLE CO 172 647 61 451 111 196
ETE ENERGY TRANS EQTY LP 153 199 55 132 98 067
PFE PFIZER INC 193 338 99 373 93 965
PBR PETROLEO BRASILEIRO SA PETRO 124 433 34 245 90 188
BABA ALIBABA GROUP HOLDING LTD 146 604 59 765 86 839
MU MICRON TECH INC 138 076 57 673 80 403
MSFT MICROSOFT CORP 244 764 168 165 76 599
RIG TRANSOCEAN LTD NEW 120 667 50 077 70 590
F FORD MOTOR COMPANY 150 307 81 666 68 641
T AT&T INC 130 450 67 830 62 620
BK BANK OF NEW YORK MELLON CORP 64 439 2 413 62 026
ABX BARRICK GOLD CORP 116 756 54 773 61 983
VZ VERIZON COMMUNICATIONS INC 103 820 42 276 61 544
C CITIGROUP INC 164 565 107 097 57 468
KMI KINDER MORGAN INC (DELAWARE) 85 825 29 914 55 911
AA ALCOA INC 125 598 72 800 52 798
FIT FITBIT INC (A) 68 261 17 410 50 851
TSLA TESLA MOTORS INC 247 594 197 762 49 832
GILD GILEAD SCIENCE INC 106 084 60 830 45 254
HBAN HUNTINGTON BANCSHARES INC 45 704 1 087 44 617
SUNE SUNEDISON INC 79 175 34 653 44 522
CMCSA COMCAST CORP NEW 65 216 21 788 43 428
JPM JPMORGAN CHASE & CO 134 804 91 525 43 279
PYPL PAYPAL HOLDINGS INC 58 375 15 532 42 843
TEVA TEVA PHARMACEUTICAL INDS LTD 57 776 16 329 41 447
DAL DELTA AIR LINES INC. (NEW) 77 002 36 809 40 193
SBUX STARBUCKS CORP 98 662 58 872 39 790
KO COCA COLA CO 72 772 34 033 38 739
NFLX NETFLIX INC 308 491 271 922 36 569
FCX FREEPORT-MCMORAN INC 215 268 179 887 35 381
SLW SILVER WHEATON CORP 63 921 29 725 34 196
AAL AMERICAN AIRLINES GROUP INC 91 437 57 578 33 859
WPZ WILLIAMS PARTNERS L P 35 050 2 008 33 042
AUY YAMANA GOLD INC 40 133 7 100 33 033
VRX VALEANT PHARMACEUTICALS INTL INC CDA 224 007 191 075 32 932
AMD ADVANCED MICRO DEVICES INC 72 938 40 970 31 968
SRPT SAREPTA THERAPEUTICS INC 70 515 38 674 31 841
BIDU BAIDU INC 66 186 34 563 31 623
CLF CLIFFS NATURAL RESOURCES INC 48 436 16 893 31 543
CELG CELGENE CORP 53 785 23 248 30 537
WMT WAL MART STORES INC 59 114 28 714 30 400
ODP OFFICE DEPOT INC 49 037 19 468 29 569
GS GOLDMAN SACHS GROUP INC 59 643 31 241 28 402
POT POTASH CORP OF SASKATCHEWAN INC 45 435 17 247 28 188


50 tonoucích akcií z dubna

Jak na tom bylo v dubnu na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.
 
 
Symbol Name Call Put Call - Put
XOM EXXON MOBIL CORP 115 366 170 530 -55 164
DB DEUTSCHE BK A G 11 059 57 044 -45 985
X UNITED STATES STEEL CORP 71 758 114 191 -42 433
SDRL SEADRILL LTD 26 001 67 589 -41 588
CHK CHESAPEAKE ENERGY CORP 102 813 140 706 -37 893
JCP J.C. PENNEY CO INC (HLDG CO) 25 001 60 616 -35 615
CVX CHEVRON CORP 72 140 107 720 -35 580
INTC INTEL CORP 107 389 141 754 -34 365
SNDK SANDISK CORPORATION 1 829 30 187 -28 358
NE NOBLE CORPORATION (NEW) UK 8 062 36 394 -28 332
VLO VALERO ENERGY CORP 21 629 44 324 -22 695
SYK STRYKER CORP 1 556 21 962 -20 406
GGP GENERAL GROWTH PROPERTIES INC NEW 1 439 20 783 -19 344
TIF TIFFANY & CO NEW 4 942 21 593 -16 651
EMC EMC CORP MA 5 656 21 922 -16 266
MCD MCDONALDS CORP 42 278 58 495 -16 217
TWC TIME WARNER CABLE INC (NEW) 3 280 17 230 -13 950
MBLY MOBILEYE N.V. 8 826 22 574 -13 748
JOY JOY GLOBAL INC 7 703 21 007 -13 304
SM SM ENERGY CO 2 303 15 352 -13 049
TXN TEXAS INSTRUMENTS INC 10 552 23 256 -12 704
UNH UNITEDHEALTH GROUP INC (DEL) 13 431 26 110 -12 679
KMX CARMAX INC 5 859 17 251 -11 392
GM GENERAL MOTORS COMPANY 56 788 68 019 -11 231
HIG HARTFORD FINL SVCS GRP INC 2 367 13 456 -11 089
CPB CAMPBELL SOUP CO 2 596 13 335 -10 739
JNPR JUNIPER NETWORKS 6 014 16 200 -10 186
SA SEABRIDGE GOLD INC 5 097 14 905 -9 808
SWKS SKYWORKS SOLUTIONS INC 15 356 24 553 -9 197
PSX PHILLIPS 66 8 893 17 972 -9 079
AMX AMERICA MOVIL S A B DE C V 971 9 946 -8 975
ZNGA ZYNGA INC 4 006 12 971 -8 965
BTUUQ PEABODY ENERGY CORP 13 143 21 944 -8 801
WYN WYNDHAM WORLDWIDE CORP 500 8 963 -8 463
DE DEERE & CO 24 394 32 585 -8 191
FDX FEDEX CORP 10 586 18 193 -7 607
MYL Mylan N.V 10 829 18 386 -7 557
CS CREDIT SUISSE GROUP 2 415 9 966 -7 551
FAST FASTENAL CO 2 219 9 762 -7 543
CLR CONTINENTAL RESOURCES INC 3 057 10 239 -7 182
ARMH ARM HOLDINGS PLC 4 724 11 729 -7 005
HLF HERBALIFE LTD 8 688 15 613 -6 925
CBS CBS CORPORATION 8 121 14 999 -6 878
URBN URBAN OUTFITTERS INC 881 7 525 -6 644
CHKP CHECK POINT SOFTWARE TECH 2 235 8 842 -6 607
LB L BRANDS INC 5 209 11 510 -6 301
COF CAPITAL ONE FINL CORP 6 585 12 744 -6 159
CTL CENTURYLINK INC 7 159 13 164 -6 005
SLB SCHLUMBERGER LTD 34 572 40 571 -5 999
CAVM CAVIUM INC. 1 044 6 790 -5 746
 
Zdroj: CBOE
 


Zprávy na podobné téma


21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
02.05.2017Investoři se připravují na výsledky společnosti Snap
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
07.04.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v březnu 2017
05.04.201710 nejlepších a nejhorších sektorů v USA v lednu až březnu 2017
04.04.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v dubnu 2017?
   další >>
Stránka: 1 z 29

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT






Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna
Ropa Crude Oil42.88+0.33%
Zemní plyn2.9280+1.17%
Zlato1256.70+0.58%
Dow Jones IA3021350.00+0.01%
S&P 5002436.50+0.20%
Nasdaq 1005809.00+0.40%

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.
New Home Sales610K599K

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Austrálie17.764-0.14%
 Británie29.843-0.10%
 Bulharsko13.431-0.15%
 Čína3.430-0.53%
 Dánsko3.533-0.15%
 EMU EURO26.268-0.15%
 Chorvatsko3.542-0.12%
 Japonsko21.083-0.47%
 Kanada17.690-0.70%
 Maďarsko8.484-0.27%
 Norsko2.778-0.03%
 Polsko6.221+0.09%
 Rusko39.459-0.00%
 Švédsko2.691-0.18%
 Švýcarsko24.205-0.23%
 USA23.456-0.54%
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.