Akcieatrhy  >  Akcie  >  Opce  >  50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v lednu 2017
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 10.02.2017

50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v lednu 2017



50 žhavých akcií z ledna

Sledování nákupu call opcí nám dává představu o tom o které akcie je větší a o které menší zájem. Když obchodníci nakupují call opce znamená to, že důvěřují tomu, že akcie dál poroste, a když se dostane „do peněz“ může opční obchodník realizovat opci a proměnit ji v nákup akcií na stanovené ceně. Pokud je již obchodník v zisku, může akci prodat a zisk realizovat. Pokud zvolí obchodník vhodně cenu opce, lze využít pákový efekt opce a se zhruba desetkrát menším kapitálem ovládat celý obchod. Ztráta je pak omezena na cenu zaplacené opce. Prostor k zisku je při nákupu call opce neomezený, prostor ke ztrátě omezený cenou opce.
 
Kromě call opcí nakupují opční obchodníci také put opce. To jsou opce, které se dostávají „do peněz“ když cena akcie klesá. Nákupy put opcí jsou obvykle ochranou proti poklesu. Za cenu put opce zaplatíme ochranu svého portfolia. Jakmile cena akcie začne klesat, začne narůstat zisk z put opce. 
 
Rozdíl mezi počtem call a put opcí nám dává představu o tom jaký je o akcii zájem. Pokud je číslo kladné, znamená to, že bylo nakoupeno více call opcí, než put opcí a obchodníci svými penězi vyjádřili představu o tom, že cena sledované akcie pravděpodobně poroste. Pokud je číslo záporné, znamená to, že bylo nakoupeno víc put opcí než call opcí a cena sledované akcie bude pravděpodobně klesat. 
 
Jak na tom bylo v ledmu na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.
 
Symbol Name Call Put Call - Put
BAC Bank of America Corp 833 218 345 261 487 957
AAPL Apple Inc 980 129 561 820 418 309
FB Facebook Inc 695 092 362 817 332 275
BABA Alibaba Group Holding Ltd 269 742 141 065 128 677
MSFT Microsoft Corp 265 605 150 924 114 681
INTC Intel Corp 145 118 46 505 98 613
DAL Delta Air Lines Inc 134 889 40 924 93 965
C Citigroup Inc 220 311 133 708 86 603
FCX Freeport-McMoRan Inc 167 554 83 038 84 516
AMD Advanced Micro Devices Inc 144 531 65 343 79 188
GE General Electric Co 145 394 75 897 69 497
TWTR Twitter Inc 138 980 71 684 67 296
CHK Chesapeake Energy Corp 104 357 39 721 64 636
DIS Walt Disney Co/The 119 100 56 260 62 840
NVDA NVIDIA Corp 225 047 165 701 59 346
CLF Cliffs Natural Resources Inc 84 146 26 276 57 870
PAY VeriFone Systems Inc 58 806 1 646 57 160
PFE Pfizer Inc 116 040 59 732 56 308
AMZN Amazon.com Inc 292 268 236 877 55 391
WFT Weatherford International PLC 73 430 18 475 54 955
MU Micron Technology Inc 139 417 85 558 53 859
CSCO Cisco Systems Inc 82 450 32 348 50 102
JPM JPMorgan Chase & Co 183 170 134 094 49 076
VRX Valeant Pharmaceuticals International Inc 139 548 95 391 44 157
KATE Kate Spade & Co 45 335 2 239 43 096
MET MetLife Inc 77 058 34 677 42 381
ABBV AbbVie Inc 65 383 23 619 41 764
PBR Petroleo Brasileiro SA 58 391 18 043 40 348
CELG Celgene Corp 67 221 27 645 39 576
X United States Steel Corp 127 426 88 442 38 984
HPE Hewlett Packard Enterprise Co 66 478 32 051 34 427
KMI Kinder Morgan Inc/DE 53 192 19 061 34 131
JD JD.com Inc 39 050 5 785 33 265
T AT&T Inc 107 101 73 845 33 256
WFC Wells Fargo & Co 128 244 96 327 31 917
WYNN Wynn Resorts Ltd 66 211 34 399 31 812
GM General Motors Co 105 402 74 282 31 120
TSLA Tesla Inc 228 885 198 190 30 695
VZ Verizon Communications Inc 119 829 89 496 30 333
XOM Exxon Mobil Corp 120 883 91 029 29 854
WDC Western Digital Corp 55 926 26 528 29 398
QCOM QUALCOMM Inc 106 804 77 875 28 929
CRM salesforce.com Inc 54 008 25 142 28 866
BX Blackstone Group LP/The 48 486 20 341 28 145
EBAY eBay Inc 69 932 41 967 27 965
MRK Merck & Co Inc 53 637 25 915 27 722
NFLX Netflix Inc 291 866 264 566 27 300
GILD Gilead Sciences Inc 103 442 76 347 27 095
BP BP PLC 42 641 16 430 26 211
BMY Bristol-Myers Squibb Co 152 625 126 950 25 675
 
 
 

50 tonoucích akcií z ledna

Jak na tom bylo v lednu na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.
 
Symbol Name Call Put Call - Put
RAD Rite Aid Corp 207 583 385 718 -178 135
JCP JC Penney Co Inc 59 201 90 899 -31 698
CAT Caterpillar Inc 52 109 77 839 -25 730
NAT Nordic American Tankers Ltd 2 234 27 554 -25 320
SHLD Sears Holdings Corp 13 796 32 376 -18 580
GME GameStop Corp 13 230 30 546 -17 316
EBIX Ebix Inc 16 170 32 311 -16 141
WMT Wal-Mart Stores Inc 68 171 83 727 -15 556
HLF Herbalife Ltd 12 289 25 984 -13 695
FOSL Fossil Group Inc 1 104 13 642 -12 538
OPK OPKO Health Inc 14 111 26 275 -12 164
HSBC HSBC Holdings PLC 3 490 15 568 -12 078
KEY KeyCorp 9 003 20 408 -11 405
KGC Kinross Gold Corp 12 222 22 982 -10 760
SDRL Seadrill Ltd 16 578 26 594 -10 016
SFL Ship Finance International Ltd 1 507 11 503 -9 996
FDX FedEx Corp 18 230 27 582 -9 352
QEP QEP Resources Inc 483 9 834 -9 351
AEO American Eagle Outfitters Inc 2 670 11 931 -9 261
BBY Best Buy Co Inc 23 349 32 300 -8 951
CAR Avis Budget Group Inc 1 855 10 486 -8 631
GLNG Golar LNG Ltd 7 718 16 331 -8 613
MNK Mallinckrodt PLC 5 043 13 646 -8 603
FRO Frontline Ltd/Bermuda 1 246 9 721 -8 475
BIIB Biogen Inc 11 503 19 960 -8 457
ESRX Express Scripts Holding Co 10 784 19 043 -8 259
BV Bazaarvoice Inc 64 7 460 -7 396
TIF Tiffany & Co 8 956 15 933 -6 977
GNC GNC Holdings Inc 2 215 8 891 -6 676
LUV Southwest Airlines Co 10 282 16 813 -6 531
KSS Kohl's Corp 11 807 18 044 -6 237
AMTD TD Ameritrade Holding Corp 2 571 8 807 -6 236
RBS Royal Bank of Scotland Group PLC 1 367 6 837 -5 470
PACB Pacific Biosciences of California Inc 412 5 844 -5 432
ANF Abercrombie & Fitch Co 15 696 21 010 -5 314
CYNO Cynosure Inc 1 064 6 194 -5 130
AIG American International Group Inc 25 582 30 667 -5 085
GPRO GoPro Inc 29 866 34 906 -5 040
YPF YPF SA 6 833 11 334 -4 501
RCII Rent-A-Center Inc/TX 832 5 235 -4 403
Q Quintiles IMS Holdings Inc 179 4 529 -4 350
AXP American Express Co 35 981 40 270 -4 289
LINEQ Linn Energy LLC 328 4 541 -4 213
SEDG SolarEdge Technologies Inc 1 007 5 079 -4 072
EAT Brinker International Inc 2 138 6 076 -3 938
ALLY Ally Financial Inc 2 398 6 232 -3 834
AMBA Ambarella Inc 11 420 15 189 -3 769
USB US Bancorp 14 101 17 822 -3 721
RICE Rice Energy Inc 1 513 5 181 -3 668
DO Diamond Offshore Drilling Inc 1 915 5 560 -3 645
 
 
Zdroj: CBOE
 
 
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 20

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT






Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna
Ropa Crude Oil45.64-0.28%
Zemní plyn2.9330-1.25%
Zlato1254.10-0.06%
Dow Jones IA3021496.00-0.10%
S&P 5002465.50-0.16%
Nasdaq 1005908.25-0.18%

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.
Existing Home S-5.53M

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Austrálie17.775+0.66%
 Británie29.088+0.37%
 Bulharsko13.310-0.05%
 Čína3.311+0.29%
 Dánsko3.500-0.06%
 EMU EURO26.026-0.07%
 Chorvatsko3.512-0.06%
 Japonsko20.162+0.31%
 Kanada17.832+0.22%
 Maďarsko8.530-0.00%
 Norsko2.779+0.00%
 Polsko6.142+0.54%
 Rusko37.326-0.90%
 Švédsko2.712+0.12%
 Švýcarsko23.624+0.10%
 USA22.348+0.09%
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.