Akcieatrhy  >  Akcie  >  Opce  >   50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v listopadu 2015
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.12.2015

50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v listopadu 2015




50 žhavých akcií z listopadu

Sledování nákupu call opcí nám dává představu o tom o které akcie je větší a o které menší zájem. Když obchodníci nakupují call opce znamená to, že důvěřují tomu, že akcie dál poroste, a když se dostane „do peněz“ může opční obchodník realizovat opci a proměnit ji v nákup akcií na stanovené ceně. Pokud je již obchodník v zisku, může akci prodat a zisk realizovat. Pokud zvolí obchodník vhodně cenu opce, lze využít pákový efekt opce a se zhruba desetkrát menším kapitálem ovládat celý obchod. Ztráta je pak omezena na cenu zaplacené opce. Prostor k zisku je při nákupu call opce neomezený, prostor ke ztrátě omezený cenou opce.
 
Kromě call opcí nakupují opční obchodníci také put opce. To jsou opce, které se dostávají „do peněz“ když cena akcie klesá. Nákupy put opcí jsou obvykle ochranou proti poklesu. Za cenu put opce zaplatíme ochranu svého portfolia. Jakmile cena akcie začne klesat, začne narůstat zisk z put opce. 
 
Rozdíl mezi počtem call a put opcí nám dává představu o tom jaký je o akcii zájem. Pokud je číslo kladné, znamená to, že bylo nakoupeno více call opcí, než put opcí a obchodníci svými penězi vyjádřili představu o tom, že cena sledované akcie pravděpodobně poroste. Pokud je číslo záporné, znamená to, že bylo nakoupeno víc put opcí než call opcí a cena sledované akcie bude pravděpodobně klesat. 
 
Jak na tom bylo v listopadu na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.
 
Symbol Name Call Put Call - Put
AAPL APPLE INC 1 507 082 812 567 694 515
FB FACEBOOK INC (A) 761433 365041 396392
BAC BANK OF AMERICA CORP NEW 508697 183196 325501
MSFT MICROSOFT CORP 253724 95145 158579
SUNE SUNEDISON INC 231229 104210 127019
GE GENERAL ELECTRIC CO 3117479 3012921 104558
C CITIGROUP INC 155297 51952 103345
MNKD MANNKIND CORPORATION 152600 56461 96139
TWTR TWITTER INC 198407 118262 80145
NFLX NETFLIX INC 269067 194116 74951
BABA ALIBABA GROUP HOLDING LTD 243701 174806 68895
KO COCA COLA CO 80495 16515 63980
MU MICRON TECH INC 136936 74095 62841
CSCO CISCO SYSTEMS INC 120206 69136 51070
F FORD MOTOR COMPANY 82296 34854 47442
JPM JPMORGAN CHASE & CO 103609 56980 46629
QCOM QUALCOMM INC 91046 45983 45063
ABX BARRICK GOLD CORP 58339 15353 42986
GILD GILEAD SCIENCE INC 90785 47841 42944
WMT WAL MART STORES INC 82587 46902 35685
DIS WALT DISNEY CO (THE) 127325 91825 35500
WFC WELLS FARGO & CO NEW 64940 29515 35425
AIG AMERICAN INTL GROUP NEW 72129 37622 34507
JD JD.COM INC 73970 39556 34414
RF REGIONS FINANCIAL CORP NEW 33630 1415 32215
T AT&T INC 78680 46878 31802
CSX CSX CORP 37458 6229 31229
XRX XEROX CORP 32852 2688 30164
FCX FREEPORT-MCMORAN INC 98664 68815 29849
VZ VERIZON COMMUNICATIONS INC 51807 22818 28989
BMY BRISTOL-MYERS SQUIBB CO 37127 8200 28927
BBRY BLACKBERRY LIMITED 39163 10246 28917
GPRO GOPRO INC. 82621 54674 27947
PFE PFIZER INC 123890 96630 27260
FEYE FIREEYE INC 49046 22597 26449
JNJ JOHNSON AND JOHNSON 39890 15088 24802
GS GOLDMAN SACHS GROUP INC 38515 14683 23832
EBAY EBAY INC 35485 11988 23497
KMI KINDER MORGAN INC (DELAWARE) 47816 24889 22927
ZIOP ZIOPHARM ONCOLOGY INC 28556 5698 22858
ORCL ORACLE CORPORATION 48833 26047 22786
CELG CELGENE CORP 43616 20917 22699
YHOO YAHOO! INC 78234 55979 22255
CVX CHEVRON CORP 76938 54867 22071
SBUX STARBUCKS CORP 55379 33606 21773
NVDA NVIDIA CORP 31771 10213 21558
AGN ALLERGAN PLC 63257 41715 21542
MRK MERCK & CO INC 38246 16905 21341
PMCS PMC SIERRA INC 21333 48 21285
DOW DOW CHEMICAL CO 44280 24676 19604
 
  

50 tonoucích akcií z listopadu

Jak na tom bylo v listopadu na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.

Symbol Name Call Put Call - Put
NBG NATIONAL BANK OF GREECE S.A. 19 914 134 158 -114 244
RIG TRANSOCEAN LTD NEW 25271 99100 -73829
X UNITED STATES STEEL CORP 49609 101833 -52224
INTC INTEL CORP 121545 172185 -50640
DE DEERE & CO 21172 57818 -36646
WMB WILLIAMS COS INC 11278 33420 -22142
CHK CHESAPEAKE ENERGY CORP 50994 72449 -21455
VRX VALEANT PHARMACEUTICALS INTL INC CDA 94570 115849 -21279
ADSK AUTODESK INC 6748 27741 -20993
WFT WEATHERFORD INTERNATIONAL PLC (IRELAND) 5281 26198 -20917
BTU PEABODY ENERGY CORP 6339 25554 -19215
TGT TARGET CORPORATION 37200 54999 -17799
CC CHEMOURS COMPANY 4437 21844 -17407
MBI MBIA INCORPORATED 6556 23322 -16766
ADI ANALOG DEVICES INC 7002 23371 -16369
GPS GAP INC 8694 24351 -15657
FMI FOUNDATION MEDICINE, INC 342 15510 -15168
MDLZ MONDELEZ INTERNATIONAL INC (A) 9854 24804 -14950
RNDY ROUNDYS INC 715 15105 -14390
PAGP PLAINS GP HOLDINGS L P 1005 13902 -12897
H HYATT HOTELS CORP 82 12738 -12656
ODP OFFICE DEPOT INC 7594 19401 -11807
MS MORGAN STANLEY 16321 28108 -11787
KMT KENNAMETAL INC 69 11687 -11618
XCO EXCO RESOURCES INC 606 11341 -10735
SDRL SEADRILL LTD 11322 21668 -10346
WBA WALGREEN BOOTS ALLIANCE INC 21530 31280 -9750
NMM NAVIOS MARITIME PARTNERS L.P 1456 10957 -9501
UNH UNITEDHEALTH GROUP INC (DEL) 10009 19305 -9296
WLL WHITING PETROLEUM CORP 13515 22750 -9235
NTAP NETAPP INC 8565 17584 -9019
XOM EXXON MOBIL CORP 103791 112525 -8734
INVN INVENSENSE INC 4487 12669 -8182
UTEK ULTRATECH INC 100 8238 -8138
CMG CHIPOTLE MEXICAN GRILL INC 26951 34281 -7330
SYF SYNCHRONY FINANCIAL 67015 74321 -7306
MNK MALLINCKRODT PUBLIC LIMITED CO 2839 9991 -7152
JBL JABIL CIRCUIT INC 1566 8653 -7087
VIPS VIPSHOP HOLDINGS LTD 17519 24364 -6845
FIT FITBIT INC (A) 40529 47210 -6681
CBI CHICAGO BRIDGE & IRON CO 3832 10464 -6632
WU WESTERN UNION CO (THE) 588 6532 -5944
TERP TERRAFORM POWER, INC 5791 11647 -5856
VNDA VANDA PHARMACEUTICALS INC 637 6327 -5690
MT ARCELORMITTAL 1588 7213 -5625
CG CARLYLE GROUP L.P. (THE) UNITS 1869 7471 -5602
CL COLGATE PALMOLIVE CO 5561 10571 -5010
EROS EROS INTERNATIONAL PLC 6428 11405 -4977
FOSL FOSSILGROUP INC 8476 13087 -4611
JOY JOY GLOBAL INC 3111 7630 -4519

 
Zdroj: CBOE
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 20

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT






Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Austrálie16.421-0.26%
 Británie28.734-0.08%
 Bulharsko13.021-0.15%
 Čína3.274-0.15%
 Dánsko3.422-0.15%
 EMU EURO25.466-0.15%
 Chorvatsko3.361-0.32%
 Japonsko19.357+0.20%
 Kanada16.983-0.14%
 Maďarsko8.123-0.15%
 Norsko2.635-0.27%
 Polsko6.039-0.07%
 Rusko36.857+0.38%
 Švédsko2.576+0.07%
 Švýcarsko21.934+0.14%
 USA21.652-0.31%
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.