Akcieatrhy  >  Akcie  >  Opce  >  50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v únoru 2017
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 08.03.2017

50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v únoru 2017




50 žhavých akcií z února

Sledování nákupu call opcí nám dává představu o tom o které akcie je větší a o které menší zájem. Když obchodníci nakupují call opce znamená to, že důvěřují tomu, že akcie dál poroste, a když se dostane „do peněz“ může opční obchodník realizovat opci a proměnit ji v nákup akcií na stanovené ceně. Pokud je již obchodník v zisku, může akci prodat a zisk realizovat. Pokud zvolí obchodník vhodně cenu opce, lze využít pákový efekt opce a se zhruba desetkrát menším kapitálem ovládat celý obchod. Ztráta je pak omezena na cenu zaplacené opce. Prostor k zisku je při nákupu call opce neomezený, prostor ke ztrátě omezený cenou opce.
 
Kromě call opcí nakupují opční obchodníci také put opce. To jsou opce, které se dostávají „do peněz“ když cena akcie klesá. Nákupy put opcí jsou obvykle ochranou proti poklesu. Za cenu put opce zaplatíme ochranu svého portfolia. Jakmile cena akcie začne klesat, začne narůstat zisk z put opce. 
 
Rozdíl mezi počtem call a put opcí nám dává představu o tom jaký je o akcii zájem. Pokud je číslo kladné, znamená to, že bylo nakoupeno více call opcí, než put opcí a obchodníci svými penězi vyjádřili představu o tom, že cena sledované akcie pravděpodobně poroste. Pokud je číslo záporné, znamená to, že bylo nakoupeno víc put opcí než call opcí a cena sledované akcie bude pravděpodobně klesat. 
 
Jak na tom bylo v únoru na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.
 
Symbol Name Call Put Call - Put
AAPL Apple Inc 1 446 115 780 424 665 691
BAC Bank of America Corp 909 345 303 023 606 322
FB Facebook Inc 731 113 433 098 298 015
AMD Advanced Micro Devices Inc 372 719 212 223 160 496
CHK Chesapeake Energy Corp 212 173 54 762 157 411
CSCO Cisco Systems Inc 234 954 85 819 149 135
BABA Alibaba Group Holding Ltd 254 114 131 342 122 772
BMY Bristol-Myers Squibb Co 167 282 54 939 112 343
MSFT Microsoft Corp 218 761 114 396 104 365
MGM MGM Resorts International 112 566 25 300 87 266
C Citigroup Inc 185 697 100 819 84 878
TWTR Twitter Inc 242 702 164 480 78 222
VRX Valeant Pharmaceuticals International Inc 179 057 105 716 73 341
MU Micron Technology Inc 141 147 71 294 69 853
GILD Gilead Sciences Inc 163 388 95 895 67 493
CLF Cliffs Natural Resources Inc 122 954 56 430 66 524
JD JD.com Inc 70 474 10 254 60 220
PAY VeriFone Systems Inc 58 371 1 093 57 278
DIS Walt Disney Co/The 131 842 79 916 51 926
KO Coca-Cola Co/The 98 695 48 273 50 422
PFE Pfizer Inc 202 826 153 491 49 335
INTC Intel Corp 98 537 49 357 49 180
QCOM QUALCOMM Inc 89 725 41 121 48 604
CRM salesforce.com Inc 83 159 35 133 48 026
X United States Steel Corp 189 071 143 967 45 104
CELG Celgene Corp 68 886 25 980 42 906
VZ Verizon Communications Inc 124 246 81 378 42 868
ABX Barrick Gold Corp 80 432 38 547 41 885
GE General Electric Co 86 064 46 686 39 378
MRO Marathon Oil Corp 48 462 9 250 39 212
AAL American Airlines Group Inc 74 772 35 994 38 778
GM General Motors Co 117 062 78 433 38 629
AKS AK Steel Holding Corp 66 208 27 869 38 339
GS Goldman Sachs Group Inc/The 119 189 80 934 38 255
COP ConocoPhillips 56 167 18 143 38 024
MCD McDonald's Corp 53 377 19 811 33 566
FEYE FireEye Inc 47 112 14 012 33 100
KMI Kinder Morgan Inc/DE 48 220 15 566 32 654
CVX Chevron Corp 67 920 35 413 32 507
JNJ Johnson & Johnson 61 625 29 465 32 160
SIRI Sirius XM Holdings Inc 39 182 7 628 31 554
NVDA NVIDIA Corp 350 143 319 507 30 636
NKE NIKE Inc 55 606 25 244 30 362
V Visa Inc 60 169 30 039 30 130
QVCA Liberty Interactive Corp QVC Group 29 029 475 28 554
MRK Merck & Co Inc 48 203 20 346 27 857
TWLO Twilio Inc 45 281 17 865 27 416
CL Colgate-Palmolive Co 32 105 4 793 27 312
CMCSA Comcast Corp 41 243 13 939 27 304
TSLA Tesla Inc 320 276 293 661 26 615
 
 
 

50 tonoucích akcií z února

Jak na tom bylo v únoru na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.
 
Symbol Name Call Put Call - Put
RAD Rite Aid Corp 67 783 103 843 -36 060
AXDX Accelerate Diagnostics Inc 1 841 34 782 -32 941
Q Quintiles IMS Holdings Inc 248 25 425 -25 177
CAR Avis Budget Group Inc 1 741 21 371 -19 630
ALR Alere Inc 654 17 636 -16 982
AMZN Amazon.com Inc 283 080 299 768 -16 688
BBY Best Buy Co Inc 17 782 30 323 -12 541
SIG Signet Jewelers Ltd 3 334 15 614 -12 280
KR Kroger Co/The 6 477 18 021 -11 544
GNC GNC Holdings Inc 8 308 19 250 -10 942
CAT Caterpillar Inc 44 329 54 981 -10 652
EXPE Expedia Inc 14 192 24 072 -9 880
HLF Herbalife Ltd 13 430 22 833 -9 403
PGR Progressive Corp/The 496 9 801 -9 305
SHLD Sears Holdings Corp 15 979 25 002 -9 023
NAT Nordic American Tankers Ltd 2 524 11 521 -8 997
FITB Fifth Third Bancorp 2 717 11 475 -8 758
TWX Time Warner Inc 9 314 17 687 -8 373
TGT Target Corp 49 321 57 498 -8 177
MSI Motorola Solutions Inc 4 592 11 898 -7 306
KSS Kohl's Corp 6 487 13 734 -7 247
TRIP TripAdvisor Inc 9 165 15 382 -6 217
AXP American Express Co 17 646 23 580 -5 934
DV DeVry Education Group Inc 212 6 134 -5 922
ETFC E*TRADE Financial Corp 6 377 11 986 -5 609
SKX Skechers U.S.A. Inc 6 873 12 374 -5 501
SCHW Charles Schwab Corp/The 6 716 12 092 -5 376
CNQ Canadian Natural Resources Ltd 1 216 6 407 -5 191
RCII Rent-A-Center Inc/TX 2 189 7 265 -5 076
PCLN Priceline Group Inc/The 61 203 65 965 -4 762
ATVI Activision Blizzard Inc 47 510 52 012 -4 502
GPRO GoPro Inc 32 592 37 054 -4 462
JBHT JB Hunt Transport Services Inc 552 4 994 -4 442
CYNO Cynosure Inc 2 220 6 609 -4 389
IONS Ionis Pharmaceuticals Inc 2 264 6 551 -4 287
KORS Michael Kors Holdings Ltd 14 370 18 607 -4 237
DDS Dillard's Inc 843 4 901 -4 058
CQP Cheniere Energy Partners LP 339 4 300 -3 961
HAL Halliburton Co 20 191 24 138 -3 947
ANF Abercrombie & Fitch Co 8 867 12 736 -3 869
COHU Cohu Inc 276 4 105 -3 829
TSRO TESARO Inc 3 584 7 355 -3 771
LRCX Lam Research Corp 2 400 5 919 -3 519
FL Foot Locker Inc 6 831 10 328 -3 497
CAB Cabela's Inc 4 811 8 277 -3 466
FOSL Fossil Group Inc 6 761 10 219 -3 458
BLL Ball Corp 1 124 4 519 -3 395
ACOR Acorda Therapeutics Inc 1 869 5 224 -3 355
CSAL Uniti Group Inc 825 4 095 -3 270
LJPC La Jolla Pharmaceutical Co 4 119 7 364 -3 245
 

 
Zdroj: CBOE
 
 
 


Zprávy na podobné téma


21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
07.04.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v březnu 2017
05.04.201710 nejlepších a nejhorších sektorů v USA v lednu až březnu 2017
04.04.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v dubnu 2017?
31.03.2017900 denní cyklus SP500 naznačuje nastávající trable
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT






Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna
Ropa Crude Oil43.17+1.01%
Zemní plyn2.9210+0.93%
Zlato1257.80+0.67%
Dow Jones IA3021315.00-0.15%
S&P 5002432.00+0.01%
Nasdaq 1005805.50+0.34%

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.
New Home Sales610K599K

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Austrálie17.758-0.17%
 Británie29.848-0.09%
 Bulharsko13.429-0.16%
 Čína3.430-0.53%
 Dánsko3.532-0.17%
 EMU EURO26.265-0.16%
 Chorvatsko3.542-0.14%
 Japonsko21.086-0.45%
 Kanada17.686-0.72%
 Maďarsko8.483-0.29%
 Norsko2.777-0.07%
 Polsko6.218+0.05%
 Rusko39.472+0.03%
 Švédsko2.690-0.21%
 Švýcarsko24.203-0.24%
 USA23.465-0.50%
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.