Akcieatrhy  >  Akcie  >  Opce  >  50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v září 2015
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 16.10.2015

50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v září 2015




50 žhavých akcií ze září

Sledování nákupu call opcí nám dává představu o tom o které akcie je větší a o které menší zájem. Když obchodníci nakupují call opce znamená to, že důvěřují tomu, že akcie dál poroste, a když se dostane „do peněz“ může opční obchodník realizovat opci a proměnit ji v nákup akcií na stanovené ceně. Pokud je již obchodník v zisku, může akci prodat a zisk realizovat. Pokud zvolí obchodník vhodně cenu opce, lze využít pákový efekt opce a se zhruba desetkrát menším kapitálem ovládat celý obchod. Ztráta je pak omezena na cenu zaplacené opce. Prostor k zisku je při nákupu call opce neomezený, prostor ke ztrátě omezený cenou opce.
 
Kromě call opcí nakupují opční obchodníci také put opce. To jsou opce, které se dostávají „do peněz“ když cena akcie klesá. Nákupy put opcí jsou obvykle ochranou proti poklesu. Za cenu put opce zaplatíme ochranu svého portfolia. Jakmile cena akcie začne klesat, začne narůstat zisk z put opce. 
 
Rozdíl mezi počtem call a put opcí nám dává představu o tom jaký je o akcii zájem. Pokud je číslo kladné, znamená to, že bylo nakoupeno více call opcí, než put opcí a obchodníci svými penězi vyjádřili představu o tom, že cena sledované akcie pravděpodobně poroste. Pokud je číslo záporné, znamená to, že bylo nakoupeno víc put opcí než call opcí a cena sledované akcie bude pravděpodobně klesat. 
 
Jak na tom bylo v září na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.


Symbol Name Call Put Call - Put
AAPL APPLE INC 2 188 434 1 868 603 319 831
BAC BANK OF AMERICA CORP NEW 552 761 263 043 289 718
FB FACEBOOK INC (A) 549 451 363 185 186 266
MU MICRON TECH INC 225 464 59 793 165 671
TWTR TWITTER INC 250 433 147 451 102 982
MSFT MICROSOFT CORP 167 953 93 346 74 607
XOM EXXON MOBIL CORP 150 127 77 133 72 994
SIRI SIRIUS XM HOLDINGS INC 68 792 871 67 921
PFE PFIZER INC 125 123 59 189 65 934
SUNE SUNEDISON INC 94 459 29 356 65 103
AAL AMERICAN AIRLINES GROUP INC 102 768 39 130 63 638
ABX BARRICK GOLD CORP 75 783 12 657 63 126
JPM JPMORGAN CHASE and CO 111 398 59 211 52 187
PNK PINNACLE ENTERTAINMENT INC. 50 883 636 50 247
AA ALCOA INC 92 129 42 037 50 092
GM GENERAL MOTORS COMPANY 126 759 78 301 48 458
INTC INTEL CORP 165 254 116 852 48 402
USB US BANCORP NEW 53 537 7 543 45 994
GE GENERAL ELECTRIC CO 127 047 83 502 43 545
CSCO CISCO SYSTEMS INC 61 418 23 105 38 313
GILD GILEAD SCIENCE INC 124 468 87 124 37 344
DAL DELTA AIR LINES INC. (NEW) 54 446 17 401 37 045
KO COCA COLA CO 52 052 18 932 33 120
C CITIGROUP INC 158 352 126 365 31 987
JD JD.COM INC 45 213 15 077 30 136
BBRY BLACKBERRY LIMITED 42 941 13 458 29 483
GPRO GOPRO INC. 145 698 116 298 29 400
VZ VERIZON COMMUNICATIONS INC 70 418 44 133 26 285
TAP MOLSON COORS BREWING CO 40 465 14 426 26 039
EOG EOG RESOURCES INC 34 826 9 648 25 178
F FORD MOTOR COMPANY 227 827 202 790 25 037
QCOM QUALCOMM INC 80 273 55 677 24 596
UPS UNITED PARCEL SVC INC 46 590 22 186 24 404
NEM NEWMONT MINING CORP HLDG CO 42 632 18 756 23 876
FCX FREEPORT-MCMORAN INC 127 933 105 484 22 449
SBUX STARBUCKS CORP 54 789 33 056 21 733
SLH SOLERA HOLDINGS INC 28 468 7 031 21 437
BMY BRISTOL-MYERS SQUIBB CO 41 395 20 244 21 151
HOT STARWOOD HOTELSandRESORTS WRLDWIDE 35 275 14 514 20 761
SPLS STAPLES INC 30 137 9 427 20 710
TEVA TEVA PHARMACEUTICAL INDS LTD 33 844 13 369 20 475
HFC HOLLYFRONTIER CORP 21 479 1 473 20 006
HTZ HERTZ GLOBAL HOLDINGS INC 96 140 76 191 19 949
CY CYPRESS SEMICONDUCTOR CORP 21 180 1 375 19 805
CELG CELGENE CORP 49 180 30 075 19 105
FIG FORTRESS INV GROUP 19 187 148 19 039
AIG AMERICAN INTL GROUP NEW 36 733 19 062 17 671
WPZ WILLIAMS PARTNERS L P 19 341 2 045 17 296
ETE ENERGY TRANS EQTY LP 30 358 13 175 17 183
P PANDORA MEDIA INC 29 263 12 111 17 152
 
 

50 tonoucích akcií ze září

Jak na tom bylo v září na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.
 
Symbol Name Call Put Call - Put
ORCL ORACLE CORPORATION 52 365 110 487 -58 122
RIG TRANSOCEAN LTD NEW 46 365 102 184 -55 819
MRK MERCK and CO INC 72 264 121 668 -49 404
WLTGQ WALTER ENERGY INC 10 32 184 -32 174
CAT CATERPILLAR INC 46 915 75 774 -28 859
NE NOBLE CORPORATION (NEW) UK 5 471 33 965 -28 494
HPQ HEWLETT PACKARD CO 57 437 81 907 -24 470
TXN TEXAS INSTRUMENTS INC 8 383 27 853 -19 470
AMZN AMAZON.COM INC 90 075 108 709 -18 634
FTR FRONTIER COMMUNICATIONS CORP 10 474 28 319 -17 845
MBLY MOBILEYE N.V. 14 295 31 466 -17 171
ALTR ALTERA CORP 2 377 19 433 -17 056
BX BLACKSTONE GROUP (THE) L.P. 32 647 49 547 -16 900
VRX VALEANT PHARMACEUTICALS INTL INC CDA 10 533 27 019 -16 486
CC CHEMOURS COMPANY 1 776 16 916 -15 140
BABA ALIBABA GROUP HOLDING LTD 230 001 244 533 -14 532
HLF HERBALIFE LTD 4 224 18 379 -14 155
CHK CHESAPEAKE ENERGY CORP 56 507 70 316 -13 809
VLO VALERO ENERGY CORP 29 651 43 380 -13 729
FOXA TWENTY -FIRST CENTURY FOX INC (A) 4 519 17 633 -13 114
MMM 3M COMPANY 9 944 22 684 -12 740
WFT WEATHERFORD INTERNATIONAL PLC (IRELAND) 10 486 23 032 -12 546
BA BOEING COMPANY 33 109 45 346 -12 237
PBR PETROLEO BRASILEIRO SA PETRO 47 285 59 398 -12 113
PG PROCTER and GAMBLE CO 45 012 56 816 -11 804
CTRP CTRIP.COM INTERNATIONAL  LTD 4 288 15 607 -11 319
BP BP PLC 29 045 39 839 -10 794
NXPI NXP SEMICONDUCTOR N.V 8 175 18 702 -10 527
GLW CORNING INC 16 582 26 417 -9 835
VIPS VIPSHOP HOLDINGS LTD 6 239 16 006 -9 767
CBI CHICAGO BRIDGE and IRON CO 3 443 12 896 -9 453
WMT WAL MART STORES INC 38 006 47 168 -9 162
VALE VALE S.A. 34 239 43 274 -9 035
JNJ JOHNSON AND JOHNSON 33 779 42 658 -8 879
HSBC HSBC HOLDINGS P L C 1 095 9 685 -8 590
SCTY SOLARCITY CORPORATION 11 382 19 306 -7 924
HD HOME DEPOT INC 31 430 39 033 -7 603
EMC EMC CORP MA 20 683 28 182 -7 499
NMM NAVIOS MARITIME PARTNERS L.P 726 8 131 -7 405
CVS CVS HEALTH CORP 8 864 16 248 -7 384
PIR PIER 1 IMPORTS INC 1 351 8 713 -7 362
TSO TESORO CORPORATION 9 562 16 494 -6 932
CBS CBS CORPORATION 7 672 14 427 -6 755
JOY JOY GLOBAL INC 5 745 12 161 -6 416
ALU ALCATEL-LUCENT 1 230 7 532 -6 302
ESRX EXPRESS SCRIPTS HLDG COMPANY 24 473 30 415 -5 942
WDAY WORKDAY INC 2 228 8 164 -5 936
TSM TAIWAN SEMICONDUCTOR MFG CO 2 521 8 332 -5 811
X UNITED STATES STEEL CORP 39 412 45 046 -5 634
JIVE JIVE SOFTWARE INC 180 5 779 -5 599

 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: CBOE
 


Zprávy na podobné téma


15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
07.04.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v březnu 2017
08.03.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v únoru 2017
10.02.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v lednu 2017
10.01.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v prosinci 2016
13.12.201650 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v listopadu 2016
16.11.201650 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v říjnu 2016
09.12.2015 50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v listopadu 2015
16.10.201550 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v září 2015
22.09.2015Nejlepší online brokeři 2015 podle Barrons
18.09.2015Hackerské útoky a bezpečnost online brokerů
08.07.201550 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v červnu 2015
12.05.201550 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2015
14.04.201550 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v březnu 2015
06.03.201550 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v únoru 2015
06.02.201550 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v lednu 2015
14.01.201550 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v prosinci 2014
29.09.2014Nejlepší online brokeři 2014 podle Barrons


Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Randalf | 16. 10. 2015 14:54
Trochu nepřehledná tabulka, ale jako inspirace dobrý.




Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna
Ropa Crude Oil45.60-2.81%
Zemní plyn2.9600-2.73%
Zlato1255.00+0.76%
Dow Jones IA3021519.00-0.29%
S&P 5002470.00-0.05%
Nasdaq 1005923.00-0.04%

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Austrálie17.677-0.87%
 Británie29.014-0.15%
 Bulharsko13.316-0.02%
 Čína3.301-0.28%
 Dánsko3.502-0.01%
 EMU EURO26.043-0.03%
 Chorvatsko3.514-0.06%
 Japonsko20.097+0.28%
 Kanada17.812+0.07%
 Maďarsko8.525-0.12%
 Norsko2.777-0.40%
 Polsko6.103-1.33%
 Rusko37.630-1.08%
 Švédsko2.709-0.45%
 Švýcarsko23.615+0.27%
 USA22.335-0.25%
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.