Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 16.12.2014

8 levných akcií za 10 a méně dolarů
Ne každá akcie s nízkou cenou je rachotina.

Pokud hledáte levné akcie, nemusíte se orientovat na penny akcie s nízkým obchodním objemem a víceméně bez zisku. Na trhu lze nyní najít levné akcie společností, které při ceně akcie okolo 8 dolarů dosahují tržní kapitalizace 8 miliard. To jsou již společnosti, které jsou stabilní a ziskové, případně mají takové klienty jako Microsoft (MSFT) a Google (GOOG).

Nicméně pokud hledáte levné akcie, vyžaduje to již provést hlubší průzkum, protože pouhá orientace na cenu není zárukou spolehlivého výběru. Investoři by si měli vždy případnou investici důkladně prověřit a to vyžaduje vyvinout určité úsilí. Následující seznam devíti levných akcií tedy představuje bod, od kterého lze začít. Předložený seznam představuje výběr levných akcií společností, které jsou silné a stabilní. Nízká cena akcie pak vytváří prostor pro investování s menším kapitálem. Prostor pro budoucí růst je však vysoký a tyto společnosti ve svém výhledu mohou dále růst.

Vývěr zahrnuje technické akcie, energetické akcie a finanční akcie. Také zde můžeme nalézt akcie s dividendovým výnosem okolo 4 %.

Opravdu se nemusíte orientovat na mikroakcie pokud hledáte akcie s nízkou cenou. Poohlédněte se po firmách s vyšší tržní kapitalizací a určitě zde naleznete ziskové společnosti se stabilním růstem.
 

AK Steel (AKS)

Tržní kapitalizace: 880 miliónů USD
Sektor: Materiály

AK Steel (AKS) vyrábí ocel pro využití v průmyslu a pro elektrárenský průmysl.

Tato akcie utrpěla prudký úder během komoditní krize v roce 2008. Cena akcie se zřítila ze 70 USD na zhruba 6 USD během devíti měsíců. Poté několik let hledala cena své dno, a když ho nalezla na úrovni okolo 3 USD, vzrostla cena na během několika měsíců na zhruba dvojnásobnou úroveň. Vypadá to, že komoditní krach je již za námi a současné ceny materiálů a akcií firem z materiálového sektoru se pohybuje na stabilních úrovních daných menší poptávkou z Číny.

Analytické odhady uvádějí, že AK Steel by se měla v průběhu roku 2014 vrátit do zisku. Samozřejmě zde existuje riziko, protože AKS je cyklická akcie a současné období je na pomezí vzrůstu průmyslové poptávky přicházející hlavně ze sektoru automobilového průmyslu. Nicméně vzrůst poptávky po oceli je jejím důsledkem.

Toto oživení průmyslové poptávky by mohlo vést také k oživení akcie AK Steel. Pokud se domníváte, že to nejhorší je již za námi, tak oživení v komoditách by mohlo vést i ke globálnímu oživení a růstu.


 

The Female Health Co. (FHCO)

Tržní kapitalizace: 200 miliónů USD
Sektor: Zdravotnictví

The Female Health Co. (FHCO) je malá akcie s průměrným obchodním objemem 150 tisíc akcií denně. Z toho také vyplývá vyšší volatilita ceny a to je něco, co by měl obchodník zvážit, než se rozhodne pro tuto investici. Ale tato zvláštnost na druhou stranu také hovoří pro zvážení vstupu do této investice, protože to nabízí možnost rychlého zhodnocení.

Hlavní předmět podnikání společnosti je omezování rizika těhotenství pro ženy prostřednictvím ženského kondomu FC2. Jde o dobrý byznys, protože je společnost přiměřeně zisková a spolupracuje s dalšími institucemi, jako jsou nemocnice a nejrůznější neziskové organizace. Bude i do budoucna ziskový?

Kdo ví?

I když si o způsobu podnikání můžeme myslet cokoli, pravdou je, že společnost od roku 2010 vyplácí zvyšující se dividendy v průměrné výši 4 % jako podle jízdního řádu. Stálé prodeje a zisky od vstupu společnosti na burzu v roce 2009 ukazují, že i když společnost nepřišla s nějakým průlomovým produktem, produkuje dostatečné množství zisku na to, aby si mohla dovolit vyplácet dividendy. Momentálně dosahuje výše dividendy 7,5 %.

Na vyplácení dividend věnuje FHCO polovinu svého zisku. Komu stačí průměrná výše vyplácené dividendy 4 %, toho příliš nezajímá, jak se momentálně vyvíjí cena akcie. V tomto roce došlo k výprodeji akcie a tak investoři soustředění na dividendy mohou levně nakupovat. Pokud dojde k zvýšení cen, budou realizovat dvojí zisk. Z růstu kapitálového zhodnocení a z výplaty dividend. Oblast zdravotnictví zůstává stále atraktivní pro možný budoucí růst.


 

Great Lakes Dredge & Dock (GLDD)

Tržní kapitalizace: 545 miliónů USD
Sektor: Stavebnictví a strojírenství

GLDD je cyklická akcie stejně jako výstavba dopravních cest a výstavba infrastruktury. Great Lakes Dredge & Dock (GLDD) nevypadá jako přitažlivá společnost. Společnost se zabývá bagrováním a zpevňováním břehů a to zahrnuje také podvodní práce. Společnost se obvykle zabývá hloubením vodních tras pro lodní dopravu v přístavech, nebo vodních tocích, nebo se zabývá zpevňováním břehů proti erozi. GLDD podniká nejen ve svém regionu, ale také na východním pobřeží USA, západním pobřeží USA a také v oblasti Mexického zálivu. 

Groupon (GRPN)

Tržní kapitalizace: 5,6 miliard USD
Sektor: Internetový prodej

Groupon (GRPN) v minulém roce zažil oživení. Poté, co po uvedení na burzu ztratila společnost skoro 90 % své hodnoty, došlo po odstoupení CEO Andrewa Masona k její restrukturalizaci a zlepšené odhady analytiků vynesly akcie GRPN v roce 2013 opět vzhůru.

V roce 2014 došlo opět ke korekci, ale investoři mají v paměti minulý růst a tak i když se v současné době pohybuje cena akcie stranou, stále jde o zajímavou investiční příležitost. Historie společnosti sice nevypadá dobře, ale společnost nastoupila rozumnou cestu k ziskovosti a pořád může dojít k její akvizici ze strany některého z velkých internetových hráčů, jako je například Google, či Amazon (AMZN).

Možná investory znepokojily negativní zprávy v tisku, ale tato společnost pořád představuje obrovský potenciál do dalších let. Není pochyb o tom, že tento druh slevového průmyslu zůstane s námi na trhu i do budoucna a Groupon je jednou z nejvýznamnějších společností v tomto sektoru.

Cílová cena GRPN je na úrovni vstupní ceny na burzu, 30 USD. Ale pořád jde o rizikovou investici. Ale vzhledem k historickému vývoji a momentálnímu investičnímu pesimismu může jít o dobrou příležitost být v obchodě dříve na dobré ceně, než všichni ostatní.


 

CBIZ Inc. (CBZ)

Tržní kapitalizace: 448 miliónů USD
Sektor: Služby pro podnikání

CBIZ Inc. (CBIZ) je profesionální servisní společnost která pomáhá firmám a vládním úřadům sladit požadavky na zisk s regulačními předpisy. Krátký pohled na služby poskytované CBIZ zahrnuje správu zaměstnaneckých výhod, pomoc s daněmi a zjednodušení fakturace a pohledávek.

CBIZ je hlavně cyklická investice. Společnost je silně závislá na vnějším ekonomickém prostředí. Pokud se zlepšuje, má společnost víc práce a tedy vyšší zisky. Během minulého období procházela společnost horšími časy, ale růst v minulém roce a pohyb stranou v letošním vytváří předpoklady pro zlepšený vývoj v následujícím období. Jak se zmenšuje nezaměstnanost, a jak firmy nabírají víc lidí, přináší to i víc práce společnosti CBZ, což by se mělo projevit do růstu ziskovosti a následně také do růstu ceny akcie.

V březnu 2014 provedla společnost akvizici Ohijské poradenské daňové firmy Lewis Birch & Ricardo. Cena za převzetí této firmy dosáhla 10 miliónů dolarů, což je roční obrat CBIZ. To není mnoho, ale vzhledem k prodejům převzaté společnosti ve výši 700 milionů to přinese dalších několik procent růstu pro CBIZ.

A když ekonomika neporoste? Převzetí společnosti diverzifikuje příjmy a společnost také bude moci nabízet nové služby svým stávajícím klientům.


 

Lionbridge Technologies (LIOX)

Tržní kapitalizace: 447 miliónů USD
Sektor: Software

Lionbridge (LIOX) je dobrá nízkonákladová akcie. Akcie po loňském 80% růstu prošla letos korekcí a opět začíná růst. V současné době se cena akcie pohybuje na úrovni okolo 6 USD. Společnost je zdravě zisková a zaznamenává dlouhodobě růst ziskovosti.

Dokud společnost roste, tak není důležité, co dělá, ale pro uspokojení zvědavosti se LIOX zabývá vývojem softwaru pro jazykové překlady. Mezi její hlavní klienty patří společnosti jako Google a Microsoft.

V posledních několika letech čelila společnost poklesu, ale také se navrátila na výsluní. Dařilo se jí zaujmout veliké zákazníky a volnou kapacitu vyplnit menšími klienty. To pomohlo udržet kurz společnosti ve správném směru. Společnosti se také na začátku roku povedlo získat čínské klienty a to přineslo další 3 miliony dolarů v příjmech. Společnosti se daří zvyšovat marže i prodeje a tak po korekci akcie v tomto roce opět dochází k jejímu růstu. Průměrná rychlost růstu společnosti je 12 % ročně.

Technologické akcie jsou vždy rizikové, protože překotný vývoj může společnost rychle pohřbít. Nicméně to vypadá, že LIOX má na své straně příležitost k silnému růstu, protože překladatelství na internetu zažívá svůj obrovský rozmach.


 

Huntington Bancshares (HBAN)

Tržní kapitalizace: 8,1 miliard USD
Sektor: Finance

Jedním ze sektorů, které měly v roce velký růstový potenciál, byl sektor bankovnictví. Na začátku roku 2014 rostl fond Financial SPDR (XLF) tempem 8% a více než dvakrát překonával Dow Jones Industrial Average.

Regionaní banky jsou nejrychleji rostoucími akciemi v bankovním sektoru. Jednou z nich je také Huntington Bancshares (HBAN), která v roce 2014 procházela pohybem stranou, což naznačuje akumulaci. Akcie regionálních bank mají také výhodu oproti velkým hráčům, jako je Bank of America (BAC) nebo JPMorgan Chase (JPM), protože nečelí hrozbě právních sporů se státem v důsledku operací s nezajištěnými hypotékami, které vedly k finanční krizi v roce 2008. Regionální banky většinou neprovozují investiční bankovnictví, takže jim nehrozí ztráty ze špatných obchodních rozhodnutí.

Další výhodou je, že do budoucna nebudou čelit výraznější snaze o regulaci za strany státu, což hrozí větším bankám. Větší regulace vede zákonitě také k menšímu zisku. Velké společnosti většinou řeší pokles zisku akvizicemi a to činí menší regionální banky, jako je například HBAN atraktivními z hlediska možného převzetí.


 

Advanced Semiconductor (ASX)

Tržní kapitalizace: 8,3 miliardy USD
Sektor: Polovodiče

Advanced Semiconductor Engineering (ASX) vyrábí a dodává integrované obvody a další elektroniku. I když to není tak atraktivní společnost, jako ty, které dodávají integrované obvody pro mobily, stále se pořád jedná o dobrý byznys, které obhospodařuje poptávku po elektronických obvodech od automobilového průmyslu po výrobu počítačů a televizí.

Společnost sídlí na Taiwanu a má blízko k mnoha asijským výrobcům elektroniky. A i když tito výrobci vyrábí něco tak žhavého jako je iPhone od Applu (AAPL), zbývá pro ASX dostatečný prostor pro dodávky k celosvětově nepřebernému množství společností vyrábějících elektroniku.

Další výhodou je, že ASX nevyvíjí integrované obvody, takže tím odpadají nesmírné náklady na jejich vývoj. Společnost sice nemá tak vysoké marže z nových výrobků, ale zato nese nízké riziko. Advanced Semiconductor diverzifikuje své podnikání, takže z dlouhodobého pohledu se jedná o stabilní společnost. Není tak vystavena jednorázovému riziku, jako společnosti, které se orientují pouze na notebooky a počítače. Stabilita společnosti se odráží také ve výplatě dividend s ročním dividendovým výnosem 3,3%.

V období po útlumu PC se na trhu pohybuje mnoho sexy společností, nicméně ASX v tomto roce vylétla o 33 % a vyplácí slušné dividendy. Pokud chcete najít jinou levnou technologickou společnost s podobnými parametry, mohli byste mít potíže.
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Jeff Reeves


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.