Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Akcie drahých kovů – mohou ještě klesnout? Technická analýza ABX, NEM, SLW.
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.09.2015

Akcie drahých kovů – mohou ještě klesnout? Technická analýza ABX, NEM, SLW.
Dnes se podíváme podrobněji na akcie společností drahých kovů, a to z dlouhodobé perspektivy. Probereme si několik nejdůležitějších a největších společností, které určují vývoj. Bez toho, aby se tyto akcie obrátily k růstu, nelze očekávat růst ani akciových indexů drahých kovů. Z krátkodobého pohledu se může stát cokoli, ale čím větší časový horizont zkoumáme, tím patrněji vynikne, že změna trendu se neodehrává otočením na pětníku, ale vždy to nějakou dobu trvá.
 
První akcií, na kterou zaměříme svoji pozornost, je jedna z největších společností v tomto sektoru ABX. Od začátku roku do července vytvářela ABX mělkou konsolidační strukturu ve formě praporu vyznačené modrými trendovými čarami. Poté následovalo proražení a propad na současné dno okolo úrovně 6,50 USD. V minulém týdnu došlo k testování posledního minima a cena prorazila černou čárkovanou čáru posledního minima.
 
 
 
Na dlouhodobém týdenním grafu ABX vidíme masivní vrcholovou formaci hlava a ramena (H&S), která otáčí rostoucí trend směrem dolů. Pokles je doprovázen konsolidačními strukturami. Současné minimum je nejnižší od roku 2011, kdy pokles začal. Vidíme, že poslední konsolidační struktura praporu zapadá do tohoto poklesu. 
 
 
 
Na 20 letém měsíčním grafu ABX vidíme masivní spodní otáčející formaci H&S vytvořenou na počátku nového tisíciletí. Tehdy se minimální cena pohybovala okolo úrovně 11 USD. Vidíme, že současný pokles se podíval pod minima z roku 2008 i pod minima devadesátých let. Můžeme si povšimnout, že poté, co byla vytvořena poslední konsolidační struktura a cena prorazila spodní podporu, následoval rychlý pád na nové minimum. Proražení dlouhodobé spodní trendové čáry okolo úrovně 11 USD naznačuje, že poslední výprodej by mohl být kapitulační a můžeme očekávat ještě další kapitulační výprodeje.
 
 
 
Když se podíváme na 30 letý měsíční graf ABX, tak se zaměříme na důležité minimum koncem devadesátých let a začátkem století, které je vyznačeno čarou podpory a resistence. Jakmile je totiž proražena čára podpory, stává se automaticky resistencí v opačném směru. Tato podpora vydržela celých 25 let, to znamená, že je velmi důležitá.
 
V tomto grafu si můžeme povšimnout ještě jedné důležité trendové čáry a to je prodloužená trendová čára úrovně krku z otáčející inverzní formace H&S. Černé šipky naznačují, kdy se měnila role této trendové čáry z resistence na podporu a obráceně. Poklesový charakter posledního vývoje je vyznačen modrým zužujícím se lichoběžníkem a červeně vyznačeným praporem těsně okolo diskutované čáry krku. Tato situace je podobná té na dlouhodobém grafu zlata. Tento graf po proražení minima v roce 2008 rozhodně nevypadá dobře.
 
 
 
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.