Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Akcie Hertz mohou vyrůst na dvojnásobek
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 20.08.2015

Akcie Hertz mohou vyrůst na dvojnásobek
Společnost pronajímající auta má nyní dvakrát větší hodnotu, než by odpovídalo ceně její akcie. A proč Uber nepředstavuje hrozbu.
 
Akcie Hertz Global Holdings (HTZ) mohou v současnosti nabídnout investorům pro nastávající roky pěknou jízdu. Společnost osekala výdaje, vylepšila správu vozového parku a oddělila, nebo prodala majetek mimo hlavní předmět podnikání. Někteří investoři se domnívají, že hodnota majetku společnosti, neboli součet všech základních částí odpovídá ceně akcie 30 USD. V současné době se cena akcie pohybuje okolo 16,30 USD a to je téměř poloviční hodnota. Investor Carl Icahn vlastní 11,3 % akcií a Jana Partners LLC drží 9,1 %. To naznačuje, že zde bude vznikat tlak na to, aby management plně realizoval hodnotu společnosti. 
 
Jakékoli pozitivní kroky by byly vítaným obratem štěstěny, která tuto společnost se sídlem v Naples donutila tři roky odepisovat zisky, kvůli objeveným nesrovnalostem v účetnictví. Společnost se také usilovně snažila o zapracování akvizice svého rivala Dollar Thrifty Automotive Group.
 
Společnost Hertz v současnosti uveřejnila opravená data za roky 2011 až 2013 společně s auditovanými výsledky za rok 2014. V roce 2013 vydělala společnost 302 miliónů dolarů, neboli 72 centů na akcii při obratu 10,8 miliardy. V minulém roce vytvořila ztrátu 82 miliónů dolarů, neboli 18 centů na akcii v důsledku velkého počtu oprav vozů svolávaných automobilkami, horších výsledků z pronájmu na letištích a vyšších nákladech na údržbu provozovaných dceřinou společností Hertz Equipment Rental (HERC). Analytici očekávají v tomto roce zisk na akcii ve výši 75 centů a v následujícím roce 2016 zisk na akcii 1,24 USD na akcii při obratu 11 miliard dolarů.
 
John Tague, bývalý manažer United Airlines nastoupil jako generální ředitel Hertz v listopadu s cílem obnovit pořádek ve společnosti, která těží z oligopolní struktury sektoru. Hlavními konkurenty Hertz jsou Avis Budget Group (CAR) a soukromá společnost Enterprise Holdings. Ve svém projevu k investorům řekl Tague, že „vidíme příležitost všude ve struktuře nákladů“ a poté představil plán na snížení ročních nákladů ve výši 300 miliónů dolarů, který zahrnuje zmrazení penzijního plánu, uzavřením neziskových poboček, zlepšení řízení vozového parku, konsolidaci výdajů na informační technologie, a převedení IT procesů do cloudu. Společnost se také bude snažit zvýšit výpůjční sazby, ale ceny v odvětví zůstávají nízko.
 
Když pracoval Tague v United Airlines, snažil se o zavedení poplatků, jako je poplatek za zavazadlo, nebo příplatek za prémiové sedadlo. V případě Hertz se společnost může vydat například zavedením poplatků za storno objednávky. Analytici se shodují, že opatření zavedená Taguem by mohla zvýšit provozní marži z letošní úrovně 9,6 % na 11,6 % v příštím roce a na 16,9 % v roce 2017. 

 
 

 
Nejdůležitějším současným cílem společnosti je zajistit aby převzetí Dollar Thrifty začalo nést ovoce. Počítačové systémy mají být sjednoceny do konce roku. Hertz také najal několik nových výkonných manažerů, například Tyler Best je novým šéfem informačních technologií a Tom Kennedy se stal finančním ředitelem. Oba pracovali dřív ve společnosti Vanguard Car Rental, kterou v letech 2003 až 2007 vlastnil soukromý akciový fond Cerberus. Provedli restrukturalizaci společnosti, osekali náklady a prodali ji společnosti Enterprise za pět krát vyšší cenu, než kterou za společnost Vanguard zaplatil Cerberos. Ve společnosti Hertz budou mít na starosti modernizaci, zlepšení provozu a identifikaci nadměrných nákladů.
 
Hertz má tržní hodnotu 7,5 miliardy USD. Čistý dluh společnosti s vyloučením dluhů zajištěných vozovým parkem tvoří 5,9 miliardy USD. Cena akcie neodráží další zhruba 4 miliard majetku, který se nepodílí na hlavní činnosti společnosti. 
 
Analytik Michael Cahill ze společnosti Crispin Capital se domnívá, že příjmy ze samotného půjčování vozů by mohlo přinést příjmy ve výši 1,5 USD na akcii. To při P/E na úrovni 14 představuje cenu akcie 21 dolarů, což je hodnota o 29 % nad současnou cenou akcie.
 
Noví představitelé HERC, Larry Silber, veterán stavebního a budovatelského průmyslu a Bruce Dressel, bývalý generální ředitel konkurenční společnosti Sunbelt plánují oddělit tuto dceřinou společnost od firmy Hertz do června příštího roku. HERC v posledních letech vyklidil pole svému konkurentu United Rentals (URI). Po svém oddělení od Herts se HERC stane pravděpodobně cílem převzetí od společností United, nebo Sunbelt. 
 
Hertz vyjednává o prodeji francouzské a španělské divize HERC společnosti Loxam, což je evropská výpůjční společnost automobilů. HERC v minulém roce vydělal před zdaněním 672 miliónů. Za použití P/E na úrovni 5,3 a při použití zisku před zdaněním nám vyjde, že hodnota HERC je 1,7 miliardy USD, neboli 3,70 USD z ceny akcie Hertz. 
 
Hertz drží 16 % podíl v China Auto Rental (699.Hong Kong), čínské vedoucí výpůjční automobilové společnosti. Tento podíl představuje 748 miliónů dolarů, neboli 1,63 dolaru na akcii. Společnost také uvádí, že použije veškeré zisky z prodejů ke zpětnému odkupu akcií ve výši 1 miliardy USD. Umoření čisté ztráty společnosti, daňové výhody generované od roku 2008 ze ztrát po finanční krizi a snižování hodnoty vozového parku, by dohromady měly tvořit 1,8 miliardy, neboli 3,91 dolarů na akcii.
 
Jedno z možných nebezpečí představují pro Hertz růst společnosti nabízejících sdílenou přepravu cestujících, jako je Uber, nebo Lyft, které by mohly odlákat zákazníky na letištích. Podle analytické společnosti Northcoast Research však tvoří jednodenní nájmy vozů na letišti pouze asi 2 až 4 % nájmu vozů a nejsou příliš rentabilní. Kromě toho je vychází pronájem auta mnohem výhodněji, než použití služby Uber. Analytik John Healy z Nortcoast vidí nebezpečí od Uber „spíš jako fikci, než realitu.“
 
Analytik Michael Cahill to vidí tak, že Hertz je v nemilosti kvůli svým potížím, které měl s účetnictvím. S tím jak jeho potíže mizí, je Hertz připraven přeřadit do rychlého jízdního pruhu.
 
Hodnota akcie Hertz, která by zahrnula veškerý hodnotný majetek, by měla dosahovat zhruba 30 USD. Jen samotné půjčování vozů tvoří hodnotu akcie okolo 20 USD. 
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Leslie P. Norton


Zprávy na podobné téma


14.07.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v červnu 2017
13.07.201710 nejlepších a nejhorších sektorů v USA v dubnu až červnu 2017
05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
   další >>
Stránka: 1 z 29

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.