Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Akcie McDermott může vzrůst o 35 %
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 29.05.2015

Akcie McDermott může vzrůst o 35 %
Ropná a plynová servisní společnost pracuje na tom, aby po dlouhém propadu opět začala růst. 
 
McDermott International usiluje o návrat na výsluní po propadu do cenových hlubin spojených s jejími projekty na hlubokém moři.
 
Právě agresivní zaměření na podmořské projekty v minulých letech téměř potopily tuto strojírenskou a konstrukční společnost se sídlem Houstonu, USA. Zisk ve výši 203 miliónů dolaru z roku 2012 se propadl do ztráty 441 miliónů dolaru v roce 2013 v důsledku mnohem složitějších a komplikovanějších pracovních podmínek než bylo plánováno. Následovala ještě další ztráta ve výši 100 miliónů USD v roce 2014 a v tomto roce se očekává ztráta ve výši 29 miliónů dolarů.
 
Akcie McDermott (MDR) dosáhly letos historického minima ve výši 2,26 USD, což byl pád z historického maxima roku 2011 ve výši 25,64 USD. V současné době se cena akcií zotavila na 4,60 USD.
 
I když došlo v poslední době k zotavení, mohou investoři využít další příležitost k růstu. Odhady hedgeového fondu Royal Capital Management očekávají růst akcií společnosti McDermott v příštím roce o dalších 35 %. Důvodem má být postupné ukončení ztrátových hlubokomořských projektů a přesunutí na ziskové projekty blíž ke břehu. Z dlouhodobého pohledu se může cena akcie zdvojnásobit. Hlavní náplní práce společnosti je vrtání nových hlubokomořských vrtů a pokládání potrubí ropovodů a plynovodů v mělkých vodách.
 
To je také cílem generálního ředitele společnosti Davida Dicksona, veterána, který v ropném průmyslu půobí již 26 let a který nastoupil do společnosti v roce 2013. Dickson se snažil vyjednat s klíčovými zákazníky společnosti u nových kontraktů lepší ekonomické podmínky. Přesunul pozornost společnosti na projekty, které odrážejí změny v hlubokomořské těžbě a také realitu nízkých cen ropy. Zaměřil se na snižování výrobních nákladů a změnu managementu. Také najal víc než 100 nových zaměstnanců se zkušenostmi z hlubokomořské těžbě.
 
Společnost má stále nevyřízené resty ve výši 3,7 miliardy dolarů, kde 400 miliónů je ze starých neziskových kontraktů. Nicméně zde došlo ke v roce 2013 ke snížení o 712 miliónů dolarů. Společnost McDermott by se měla vrátit k zisku v tomto roce, plánuje Dickson.
 
Obrat k ziskovosti by byl rychlejší, nebýt poklesu cen ropy v roce 2014. Pokles cen ropy donutil mnoho ropných společností přehodnotit své plány, zvláště s náklady na těžbu okolo 100 dolarů za barel. Nicméně utlumení těchto ztrátových projektů bylo úspěšné. Cena akcie se tou dobou pohybovala okolo 8 dolarů. 
 
„Přešli jsme z období, kdy šlo o přežití, k období, kdy investiční komunita opět získala důvěru ve schopnost našeho růstu. Konec nedůvěry nastal v březnu, kdy jsme všem předvedli, jak velkou máme hotovost,“ dodává Dickson. Zásoba hotovosti vzrostla ze 119 milionů dolarů v roce 2013 na současných 665 miliónů USD.
 
Společnost McDermott má stále určitou konkurenční výhodu. I když podniká v rizikovém prostředí, zůstává společnost aktivní v realizaci projektů „na zelené louce“ což představuje hledání nových rezerv v hlubokomořských projektech, ale také v bezpečnějším prostředí „zmapovaných“ projektů, což představuje projekty v mělčích vodách v místě zmapovaných rezerv. Z projektů za 26,3 miliardy USD představují pobřežní projekty 15,5 miliard USD a na hlubokomořské projekty připadá 10,6 miliard USD. To je příklon ke konzervativnímu řízení projektů. Společnost McDermott nabízí politiku „vertikální integrace“. To znamená, že svým klientům nabízí výstavbu v pobřežních vodách, projektování, strojírenskou výrobu, veřejné zakázky a instalace ve strategicky rozmístěných místech v Mexiku, Indonésii, a v Dubaji. Společnost již 92 let spolupracuje s hlavními ropnými společnostmi, jako je ExxonMobil (XOM), ale má také dlouhodobé a stabilní vztahy s hlavními ropnými státy, jako je Saudská Arábie, Katar, Spojené arabské emiráty a Mexiko. Společnost tyto vztahy nechápe jen jako své ekonomické zájmy, ale považuje je za hlavní zdroj svých informací o ropném trhu. 
 
V posledním projevu k akcionářům Dickson poznamenal, že národní ropné společnosti, jako ty na Středním východě budou velmi pravděpodobně „pokračovat ve výstavbě rozpracovaných projektů“ bez ohledu na cenu ropy, protože mají ještě stále málo rozvinutou ropnou infrastrukturu.
 
Cena akcie na úrovni 5,44 USD je stále velmi levná. V současné době se obchoduje na 80 % účetní hodnoty společnosti. Je také pouze šest krát dražší, než EBITDA pro rok 2016. (zisk, před zdaněním, odpisy a amortizací). Zisk před zdaněním má dosahovat 222 miliónů USD. Jak se bude společnost zbavovat nerentabilních smluv, bude růst i cena akcie. Robert Medway, zakladatel Royal Capital v New Yorku se domnívá, že pokud se cena ropy stabilizuje, cena akcie společnosti dojde na 11,50 USD. 
 
Medway odhaduje, že specializovaná flotila lodí společnosti McDermott a její továrny na moři mají samotné likvidační hodnotu odpovídající 7 až 8 dolarům na akcii. To je asi 50 % nad současnou cenou akcie.
 
Dickson se nesnaží skrývat škodlivý vliv nízkých cen ropy. „Některé plánované projekty nebudou realizovány, s tím jak zákazníci budou přehodnocovat své investiční záměry, dostupnou hotovost a ekonomiku provozu. Bude zde působit tlak na snižování cen. Nicméně společnost McDermott má konkurenční výhodu v prostředí vertikální integrace, nebo pokud jde o působení na lokálním trhu,“ dodává Dickson. 
 
Wall Street očekává, že McDermott ztratí v roce 2015 asi 12 centů zisku na akcii. Celkové příjmy mají tvořit 3,2 miliardy USD. V roce 2016 má zisk na akcii dosahovat 8 centů, to je celkový příjem ve výši 2,7 miliardy. 
 
Kdy dojde u podobných ropných a plynárenských společností, jako McDermott se dá jen těžko určit, říká Robert Medway. Příjmy jsou dosahovány po celou dobu trvání kontraktu. Oproti tomu ztráty se projevují velmi rychle. Výsledkem je, že investiční příležitost je rychle pryč, protože se investoři zaměřují na ztráty a unikne jim okamžik, kdy se společnost dostane do zisku. „Klíčem je zachytit první známky obratu,“ říká Medway. A společnost McDermot tyto známky obratu právě ukazuje.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Jack Willoughby
 
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.