Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Akcie Paccar se rozjíždí do rychlého pruhu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.07.2015

Akcie Paccar se rozjíždí do rychlého pruhu
Výrobce nákladních automobilů sice zaostal na startu, ale nyní má před sebou volnou cestu.
 
Výrobce nákladních automobilů Paccar v minulém roce doháněl trh. Nyní však nasazuje k předjíždění, alespoň podle analýzy společnosti Marquarie Research, která udělila akcii ohodnocení Outperform s cílovou cenou 75 dolarů.
 
„Paccar má výhodu mírného celkového ekonomického růstu v Severní Americe, což vede kromě běžných prodejů zákazníky společnosti také k obnovování vozového parku na poli silných tahačů.“ Analytici Sameer Rathod a John D’Angelo, také vyzdvihují růst produkce náhradních dílů a zaměření na mezinárodní trh. „Domníváme se, že Paccar je relativně zajímavá akcie v porovnání s ostatními konkurenčními hráči, kteří z našeho pohledu čelí nepříznivým vlivům na poli světového stavebnictví a zemědělství,“ uvádějí oba analytici.

 
 

 
Cena akcie PCAR se v posledním období pohybuje okolo 64 USD a na její cenu vám vliv převládající nejistota širšího trhu. Cílová cena na úrovni 75 dolarů je dosažitelná a pohybuje se 15 % nad současnou úrovní. Společnost Paccar také vyplácí dividendy ve výši 1,4 %.
 
Výroba nákladních automobilů je cyklická záležitost. Má na ni vliv mnoho různých faktorů, například růst celkové ekonomiky, stáří vozového parku, nové emisní regulace, růst konkurence a uvádění nových modelů, to všechno může mít vliv na velikost prodejů. Oba analytici odhadují, že prodej vozů tvoří 57 % provozních příjmů společnosti a očekávají růst prodejů v důsledku poptávky v Severní Americe až do roku 2017. To by znamenalo stabilní růst ve výši 2,4 % ročně.
 
Analytik společnosti BMO Capital Markets, Joel Tiss v minulém měsíci také zvýšil ohodnocení společnosti. Uvádí, že pokles prodejů na americkém trhu by měl být v následujících letech „relativně mírný a trh v Evropě již vyhlíží dlouho očekávané zotavení“. 
 
Společnost Paccar uvádí na základě svých objednávek, že v roce 2015 prodeje vozů zřejmě nevytvoří svůj cyklický vrchol, ale že růst bude pokračovat. Nicméně společnost nyní mohutně expanduje na trhu s náhradními díly. Společnost si tím chce vytvořit stabilní příjmy na dobu, až pomine poptávka po vozidlech. Náhradní díly se mimo jiné dobře prodávají v době ekonomického poklesu, jak se snaží dopravci prodloužit životnost svých vozových parků. Výroba náhradních dílů by měla být zodpovědná za třetinu zisků společnosti a marže by měla být dvakrát větší než u prodejů vozů.
 
Analytici Rathod aD’Angelo také oceňují konzervativní finance a kvalitní leasingové portfolio. „Společnost má ohodnocení svých dluhů na úrovni A+ (A1) a udržení tohoto ohodnocení je primárním zájmem společnosti. Konzervativní přístup k financování společnost zdědila od rodiny Pigottových, která stále ještě vlastní 30 % akcií společnosti. Silná finanční zodpovědnost a disciplína je hlavní předností managementu a z toho v dlouhodobém horizontu těží i akcionáři společnosti.“
 
Malé zadlužení společnosti je v oblasti výroby automobilů raritou. Také zaměření na mezinárodní trhy je zajímavé. Společnost se vyvarovala vstupu na trhy Číny a Indie, protože zde panuje tvrdá konkurence a nadbytek nabídky. Místo toho se zaměřila na trhy v Brazílii a Evropě. Minimální velikost dluhu společnosti 
 
Evropský trh byl v minulých letech na ústupu, ale vypadá to, že je zahnán do kouta a již nemá kam klesat, a to i bez ohledu na řecké drama.
 
Brazílie je pro společnost Paccar dalším velikým trhem. Zde byla situace složitá kvůli korupčním tlakům a nízkým cenám komodit. Nicméně analytik UBS, Steven Fischer, po setkání s finančním ředitelem Paccar a ředitelem investic ohodnotil společnost ratingem „Buy“ s cílovou cenou 77 dolarů. „V Brazílii jsou z krátkodobého pohledu tržní podmínky složité, nicméně společnost pokračuje ve svém úsilí získat zde 10 % podíl na trhu prodávat ročně do roku 2020 150 tisíc vozů ročně. Z dlouhodobého pohledu se očekává zpřísnění emisních podmínek až po roce 2021, což by bylo ve shodě s vývojovým cyklem společnosti,“ uvádí Fisher.
 
Také společnost Barrons doporučovala v dubnu Paccar kvůli jejím silným prodejům a dobré finanční situaci. S poměrem P/E na úrovni 13,6 je společnost relativně levnější, než byla na začátku roku. 
 
Z dlouhodobého pohledu očekávají analytici 15 % růst zisku na akcii. To je mnohem víc, než odpovídá poměrům v sektoru. Silné finanční výsledky se také mohou promítnout do výplaty mimořádných dividend.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Teresa Rivas
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.