Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 12.02.2014

Akcie roku 2014: Růstové akcie. Část  druhá
Nyní se dostáváme pro investory k tomu nejzajímavějšímu. Následuje seznam 80 růstových akcií, které mohou připadat do úvahy v případě investičního zájmu. Akcie jsou na správné hodnotě, nebo v její blízkosti. Jsou podloženy soustavným růstem ziskovosti. Jsou vybrány z některého z následujících akciových indexů, jako je Fortune 500, S&P 500, S&P 400 Mid-cap, S&P 600 Small-cap, NASDAQ 100 a i z dalších zdrojů. Všechny akcie mají vyšší roční růst zisků než 15 %. Vyšší důraz byl kladen na soustavnost historického růstu. Další podmínkou výběru bylo, že se společnosti dosahují nadprůměrného růstu v posledních pěti letech. Existuje zde však i několik výjimek.

Výběr není mechanický a vyjadřuje mé zkušenosti a můj pohled na to, co je rychle rostoucí akcie. Nicméně je třeba zdůraznit, že investice do libovolné zde uvedené akcie je založena na předpokladu, že si společnost udrží růst své každoroční ziskovosti. V žádném případě se nejedná o doporučení k nákupu. Tento přehled nabízí růstové akcie, které se pohybují na správné hodnotě a které je možno uvažovat za potenciální investici. Každý investor si musí provést svůj vlastní výzkum, aby usoudil, jestli některá z akcií je pro něj vhodná, nebo není. Každý investor musí uvážit, zda je investice pro něj vhodná z hlediska jeho cílů, doby investování, velikosti zisku, velikosti rizika a dalších individuálních nároků.

V seznamu se nachází akcie společností s různou kvalitou a s různou velikostí rizika. Seznam je rozdělen do sekcí podle velikosti tržní kapitalizace. V každé sekci se nachází jedna až dvě podobněji popsané akcie, které považují ze svého pohledu za atraktivní. Samozřejmě to neznamená, že se všechny akcie budou v budoucnosti chovat podle předpokladů, ale akcie v seznamu je možno vzít do úvahy při rozhodování o investicích.

Čtěte dále:
10 nejlepších akcií na rok 2014 podle Barrons
Credit Suisse si vybírá pro rok 2014 akcie Goldman Sachs a dalších finančních institucí
29 akcií, které mohou vynést SP500 k výšinám


Podrobné prozkoumání každého grafu může pro investory mít přínos i v případě, že se rozhodnou do akcií neinvestovat. V takovém případě lze považovat tento text za studijní materiál, který ilustruje souvislost mezi ziskem a cenou akcie.

Pozn.: Názvy jednotlivých sektorů podle tržní kapitalizace se drží anglického pojmenování.

Large Cap (tržní kapitalizace vyšší než 5 miliard USD) 10-15% růst EPS
 

AutoZone Inc (AZO)
AutoZone, Inc. prodává a distribuuje náhradní autodíly a autopotřeby v USA. Společnost provozuje 4836 prodejen v USA, 362 v Mexiku, a 3 v Brazílii.

 
 
Large Cap (tržní kapitalizace vyšší než 5 miliard USD) 15-20% růst EPS
 

Skyworks Solutions Inc (SWKS)
Skyworks Solutions, Inc., se svými divizemi vyrábí analogové polovodiče. Společnost dodává součástky pro automobilový průmysl, internetový průmysl, telekomunikační průmysl, energetiku, GPS, lékařství, obranu, bezdrátové přenosy, chytré telefony atd.
 
 
 
Bed Bath & Beyond Inc (BBBY)
Bed Bath & Beyond Inc. provozuje řetězec maloobchodních prodejen pod názvy Bed Bath & Beyond (BBB), Christmas Tree Shops a That!, Harmon a Harmon Face Values, buybuy BABY, a World Market nebo Cost Plus World Market.
 
 
 
Large Cap (tržní kapitalizace vyšší než 5 miliard USD) 20% růst EPS
 

Celgene Corp (CELG)
Celgene Corporation, je bio-farmakologická společnost která zkoumá, vyvíjí a prodává léky na léčbu rakoviny a nemocí imunitního systému.
 
 
 
Continental Resources Inc (CLR)
Continental Resources, Inc. podniká v oblasti nezávislé těžby ropy a zemního plynu. Vlastní ložiska v Severní Jižní a Východní části USA.
 
 
 
Medium Cap (tržní kapitalizace mezi 2 až 5 mld. USD) 10-15% růst EPS
 

AZZ Inc (AZZ)
AZZ Incorporated vyrábí elektrická zařízení a stroje pro průmysl silnoproudé elektřiny. Vyrábí transformátory, generátory a distribuční techniku pro průmyslové využití. Společnost také provozuje galvanizaci oceli v Severní Americe.
 

 
 
Large Cap (tržní kapitalizace mezi 1 až 5 mld. USD) 15-20% růst EPS


Čtěte dále:
Akcie roku 2014: Růstové akcie. Část první

Pokračování příště...
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.