Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Akcie společnosti Visteon mohou vzrůst o 40 % v důsledku rostoucích prodejů
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 25.05.2016

Akcie společnosti Visteon mohou vzrůst o 40 % v důsledku rostoucích prodejů
Automobilová elektronika společnosti je oblíbená mezi výrobci automobilů na celém světě.
 
Když se současný generální ředitel Sachin Lawande v roce 2015 rozhlédl nad svým královstvím ve společnosti Visteon, mohl si spokojeně zamnout rukama. Lawande, kterému je nyní 49 let řídil dříve hlavního konkurenta Harman International Industries (HAR) a zvýšil prodeje společnosti na dvojnásobnou úroveň. Poté přišla nabídka od společnosti Visteon, která chtěla náhradu za svého generálního ředitele odcházejícího do důchodu.
 
Lawande se stal generálním ředitelem společnosti Visteon v loňském červnu. Důvodem jeho rozhodnutí bylo, že viděl ve Visteonu větší potenciál, než u společnosti Hartman. Společnost Visteon (VC) vyrábí automobilové díly. Společnost prošla reorganizací po bankrotu před šesti lety. Nyní prodává autodíly s podílem elektroniky v šesti různých kategoriích. Lawande se na adresu Visteonu vyjádřil takto: „Není to jen opakování minulého podnikatelského plánu, nyní má společnost lepší základy než Hartman a má vyrovnané účetnictví.“
 
Pod Lawandovým řízení rostla společnost Visteon rychle a zaměřila se na potřeby automobilových výrobců v oblasti elektronických dílů. V tomto roce rostl zisk o 20 % a někteří analytici očekávají růst akcií o více než 25 %.
 
Analytik Amit Kapoor ze společnosti Loomis Sayles, který akcie Visteon vlastní označuje společnost jako „zářný příklad trendu elektronicky propojených vozů.“ Akcie by podle analytika mohla vzrůst na 110 USD, což je víc jak 45% nárůst od současných hodnot. Hodnota P/E se nachází na úrovni 8. Cash flow v roce 2017 by mělo dosáhnout 380 miliónů dolarů. Společnost má 250 miliónů dolarů v penzijním fondu a hotovost 240 miliónů dolarů, které slouží jako pojistka proti bankrotu a pojistka pro platby daní v budoucím období.
 
Kapoor zaměřuje pozornost na cash flow před zdaněním, protože to podle jeho názoru umožňuje lépe porovnávat společnost s ostatními společnostmi s odlišnou kapitálovou strukturou.
 
Společnost Visteon se zaměřuje na elektronické přístroje na palubní desce, zvlášť u luxusních vozidel. Nejsou to jen přístroje pro ovládání zábavních prvků, ale také přístroje, které mají zásadní vliv na bezpečnost provozu. Potenciální trh dosahuje velikosti 36 miliard, což je 12 krát víc než prodeje společnosti ve výši 3,2 miliardy USD v roce 2015. Trhy očekávají do roku 2020 nárůst trhu na 52 miliard USD.
 
Největší podíl produkce společnosti Visteon s podílem 37 % zahrnuje digitální přístroje, jako jsou rychloměry. Podle IHS Automotive Consulting se výrobky společnosti se objevují v 59 % nových vozů. Informační displeje, jako například ukazatele tlaku v pneumatikách, enbo informace o průběhu cestování a další informace představují 20 % produkce společnosti, 12 % představují dotykové displeje pro ovládání zábavních prvků. Společnost také prodává audiosystémy, měřící systémy, které odesílají informace na displej a také zobrazovací displeje které zobrazují informace na úrovni očí řidiče. Společnost je jedničkou v produkci informačních displejů s podílem na světovém trhu ve výši 25 %.
 
V minulém roce se zvýšily nové objednávky společnosti o 4,3 miliardy dolarů. V prvním čtvrtletí tohoto roku o dalších 1,2 miliardy USD. Příjmy vzrostly o 793 miliónů. „Jsme na dobré cestě růst o 10 % ročně,“ tvrdí  Sachin Lawande.
 
Analytici očekávají, že zisk společnost bude ve výši 136 miliónů USD, neboli 3,77 dolarů an akcii. To je o 34 % víc, než v roce 2015. Nicméně příjmy v nižších cenových úrovních by měly zůstat na úrovních minulých let. Zisky v příštím roce by měly vzrůst o 20 % na 4,51 dolaru na akcii, příjmy by měly být 3,4 miliardy USD. Poměr P/E by v příštím roce měl dosáhnout úrovně 16. Pro srovnání společnost Hartman by měla mít P/E na úrovni 10, stejně jako společnost Delphi Automotive (DLPH). Hotovost společnosti Visteon má dosáhnout 426 miliónů dolarů, neboli 12,53 dolaru na akcii, což odpovídá P/E 13,6. Společnost má vyšší růst než Delphi s 15 % růstem, nebo Harmony s růstem 13 %.
 
Vedení společnosti tvrdí, že příjmy do roku 2020 by měly dosáhnout 4,3 miliardy USD Lewande tvrdí, že „společnost se snaží růst velmi rychle v oblasti automobilového průmyslu.“ 
 
V roce 2016 plánuje společnost uvést 61 nových výrobků. V loňském roce to bylo 59 novýc výrobků. Podle analytické společnosti Northcoast Research může Visteon těžit také ze současné vlny náhrady starých vozů novými, protože uživatelé chtějí získat moderní elektronické vymoženosti v nových vozech. Technologické vymoženosti pomáhají s prodeji nových aut. Visteon generuje 38% příjmů v Asii, 32% v Evropě a 29% v Severní Americe. Čína přispívá prodeji ve výši 1,2 miliardy dolarů.
 
Nicméně výhledy nemusí být tak jasné. Největší zákazník společnosti Ford má nadbytečné zásoby. Visteon se sice domnívá, že v důsledku nízkých cen benzínu by se výrobci automobilů mohli vyhnout omezování produkce, ale jeden nikdy neví. Visteon by se měl také zbavit podílů ve společnostech přímo nesouvisejících s jeho hlavním podnikáním. Tyto podíly zatím přinášejí zhruba 75 miliónů dolarů ročně. V minulém roce společnost prodala 70% podíl ve společnost zaměřující se na klimatické změny s příjmy ve výši 3,6 miliardy dolarů. Získané prostředky vložila do zpětného odkupu akcií.
 
Podle analytiků společnosti Third Avenue Funds by měla cena akcie společnosti Visteon dojít na 100 dolarů za akcii.
 
 
Zdroj: Barrons
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.