Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Akcie turistiky, Expedia, Carnival a Priceline na vzestupu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 21.04.2015

Akcie turistiky, Expedia, Carnival a Priceline na vzestupu
Sektor těží z nízkých cen ropy a z oživení hospodářství. Jak toho využít?
 
Pokud hospodářství oživuje, tak větší utrácení a vyšší sebedůvěra spotřebitelů plynoucí z větší finanční nezávislosti obvykle projevuje i ve větší poptávce po cestování. Z toho pak těží, i když neochotně, sektor cestování a turistiky, kde začínají růst ceny akcií. Hlavním důvodem jsou nízké ceny ropy a silný dolar. Oboje má vliv na pokles cen turistických zájezdů a tedy vyšší poptávce.
 
Sektorový index cestování a turistiky Dow Jones U.S. Travel and Tourism Index prorazil resistenci a míří vzhůru.
 

Dow Jones USA cestovní a turistický index

 
 
Index prorazil formaci, která se jmenuje prorůstový prapor. Říká se tomu podle tvaru, který vypadá, jako by na stožáru vlál prapor. Obvykle tato formace představuje zastavení růstu a konsolidace předtím, než se cena opět vydá vzhůru. Na dně praporu se cena odrážela od 50 denního klouzavého praporu a při své cestě vzhůru prorazila I 200 denní klouzavý průměr. Toto proražení, spolu s proražením resistence lze považovat za příznivý signál dalšího růstu.
  

Akcie Priceline Group

Akcie s velikou váhou v indexu je Priceline Group (PCLN). Společnost je online cestovní kancelář a graf vývoje ceny akcie má velmi podobný tomu sektorovému. Stejně tak i ostatním akciím z indexu. Cena akcie prorazila také resistenci a odráží se od obou hlavních klouzavých průměrů.
 
 
 
Vzhledem k velikosti a tvaru vlajky je možné očekávat, že akcie dojdou ke klesající trendové čáře tvořené dvěma posledními vrcholy a vrcholem z března 2014. To je úroveň zhruba 5 % nad současnou cenou. Bude záležet na tom, jestli se tam cena dostane, a za jak dlouho. Z toho bychom pak mohli odhadnout, zda dojde k průrazu klesající trendové čáry a její eventuální průraz by určil vývoj ceny na dlouhé měsíce dopředu. T. Rowe, správce akciového fondu Don Peters, je ohledně růstu cen akcií společnosti Priceline optimistický. Nicméně uvidíme, jak to dopadne.

 

Akcie Expedia 

Společnost Expedia (EXPE) má vývoj ceny v grafu mnohem odlišnější a také mnohem silnější. Cena akcií společnosti se dostává do rekordních úrovní. 
 
 
V únoru došlo k dramatickému propadu ceny po oznámení překvapivě horších hospodářských výsledků. Technicky to byl skok v ceně, který nikdy nevěstí nic dobrého, nicméně několik dní poté společnost oznámila převzetí konkurenční cestovní kanceláře Orbitz Worldwide (OWW) a toto oznámení vymazalo veškerý propad. Cena pak zamířila směrem vzhůru.
 
I když byl skok ceny dolů i skok ceny nahoru řízen vydanými zprávami, byl tento vývoj prorůstový signál. Cena akcie od té doby roste. 
 
Expedia je jednou z vedoucích společností v sektoru a od vývoje ceny její akcie si můžeme udělat představu o zdraví celého sektoru. Podle vývoje této akcie můžeme odhadovat vývoj celého sektoru. Pokud by zde nastal větší pokles, poklesl by zřejmě i celý sektor. Cena EXPE se nyní pohybuje nad hlavními klouzavými průměry, takže by možná bylo lepší nakupovat na dalším poklesu, než nyní stíhat cenu akcie vzhůru.
 

Akcie Carnival 

I když je společnost Carnival Corp. (CCL) oficiálně zařazena do jiného sektoru, vykazuje její graf vývoje ceny podobný průběh jako grafy ostatních společností. Akcie prorazila čtyři měsíce trvající pohyb stranou a prorazila své osmileté maximum. 
 
 
 
Když uvážíme všechny ty nepříjemné události, včetně katastrofy výletní lodi Costa Concordia na italském pobřeží v roce 2012, které v posledních letech sužovaly společnost, tak vývoj ceny akcií a proražení osmiletého vrcholu je pozitivní událost. Během posledních šesti měsíců přiteklo do akcií společnosti hodně peněz a to indikuje, že investoři se začali naloďovat na palubu.
 
 
Další výletní cestovní společnosti jako Royal Caribbean (RCL) a Norwegian vykazují také známky růstu, nicméně hybnost pohybu jim zřejmě vyprchává a vypadá to, že obě akcie možná čeká krátkodobý pokles, který nastane zřejmě dřív než u akcií Carnival.
 
Akcie cestovních společností si v tomto roce vedou relativně dobře a překonávají výkonnost širšího trhu. Tento vývoj je pozitivní nejen pro tyto společnosti, ale také pro širší trh jako celek.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Michael Kahn
 
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.