Akcieatrhy  >  Akcie  >  Technicka-analyza  >  Akciové trhy na celém světě se chystají k růstu – technická analýza INDU, RUT, NDX, TRAN, FTSE, DAX
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 16.04.2015

Akciové trhy na celém světě se chystají k růstu – technická analýza INDU, RUT, NDX, TRAN, FTSE, DAX
V tomto článku se podíváme na grafy amerických akciových trhů a také na vývoj v Evropě. Vypadá to, že se začínají světové trhy rozehřívat a připravovat k nějaké větší akci. Některé evropské akcie vyrazily z masivních základen vytvořených během delšího časového období vzhůru. Stejně tak některé asijské trhy. Také v Americe se některé akcie chovají, jako by je vystřelil prakem do výše. Vypadá to, že většina světového akciového trhu je naladěna do rostoucího módu.
 
Nejprve se zaměříme na americké akciové trhy a poté na trhy ve světě. Chceme získat cit pro probíhající růstový pohyb a pro vývoj na pozadí. Pokud najdeme trhy, které vypadají silněji, než ty ostatní, zaměříme svoji pozornost na ně. 

Na dvouhodinovém grafu Dow Jones Industrials (INDU) začínáme důležitým říjnovým minimem z minulého roku. Vidíme, že pak měl INDU hezký impulsní růst a poté se začal v první polovině prosince pohybovat stranou. Tento boční pohyb od té doby trvá již skoro 5 měsíců a vytváří rozšiřující se lichoběžník. Tato formace byla vytvořena minimálním počtem bodů obratu, tj. čtyř a to znamená konsolidaci. Možný obrat k poklesu by mohl nastat ve formaci zužujícího se lichoběžníku začínajícím v bodě 5. Pátý bod obratu by byl potvrzen tím, že by cena dopadla na spodní trendovou čáru černého rozvírajícího se lichoběžníku. Takže jestli jste příznivcem poklesu, sledujte nejprve, jak se zachová cena v případě modrého zužujícího se lichoběžníku. Teprve, kdyby nevydržela černá spodní trendová čára, byl by to náznak možného začátku klesajícího trhu. Jestliže si myslíte na růst, tak první věc, která se musí stát, je průraz horní modré klesající trendové čáry a následný růst k černé horní trendové čáře. Průraz této černé trendové čáry by ukončil pětiměsíční konsolidační cenovou strukturu a proměnil by se v impulsní růst směrem vzhůru.
 
 
 
Jak vypadá dvouhodinový rozvírající se lichoběžník z pohledu týdenního grafu, vidíme dole. Je součástí mnohem větší konsolidační struktury, která začíná s rokem 2014, což znamená, že konsolidační fáze tvá již 15 a půl měsíce. Pokud INDU prorazí nad horní trendovou čáru této konsolidační struktury, může okamžitě následovat silný růst.
 
 
 
Poslední měsíční graf INDU nás uvede do celkové perspektivy. Průraz masivního 13 let trvajícího rozvírajícího se trojúhelníku nastal v září roku 2013. Protože je tato struktura tak obrovská trvalo to dlouho, než cena prošla skrz a dokončila nezbytné následné testování. Povšimněte si, že říjnové minimum minulého roku dosedá přesně na rostoucí trendovou čáru této struktury. Z tohoto pohledu je opravdu velmi těžké vidět nějaké náznaky klesajícího trhu.
 
 
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.