Akcieatrhy  >  Akcie  >  Technicka-analyza  >  Akciové trhy na celém světě se chystají k růstu – technická analýza NIKK, HSI, SSEC, ACWI, EEM, SIMO, CHL, BIDU, CHIM, INDL, TSLA, ABX, HL
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 17.04.2015

Akciové trhy na celém světě se chystají k růstu – technická analýza NIKK, HSI, SSEC, ACWI, EEM, SIMO, CHL, BIDU, CHIM, INDL, TSLA, ABX, HL
Když porovnáme asijské akciové trhy s těmi americkými, nebo evropskými, tak vidíme, že asijské trhy jsou zpožděny. Evropské a americké trhy jsou na úrovni nových historických vrcholů. Asijské akcie jsou od historických vrcholů velmi daleko. Existuje tu solidní šance, že asijské trhy budou následovat příkladu svých amerických a evropských protějšků a vydají se také vzhůru. Následující graf představuje dlouhodobý měsíční graf indexu Nikkei (NIKK), který se právě nachází v impulsním růstu. Cena právě prorazila minulý vrchol z roku 2007 a celkově graf vypadá silně růstově.
 
 
 
Další asijský akciový trh se nachází v Hong Kongu HSI. Průraz směrem vzhůru je těžkopádný a je zde spousta testů trendových čar. Nicméně poslední cenová akce naznačuje, že impulsní růst je před branami. Obvykle na týdenním grafu, nebo měsíčním grafu není vidět skok v ceně. Na tomto grafu jeden takový máme. Podívejte se na poslední svíčku. Skok v ceně prorazil konsolidační červený trojúhelník a ukončil tak dlouhotrvající konsolidační fázi. Graf celkově nevypadá moc hezky, ale lepšího tady zatím nic nemáme.
 
 
 
Krátký pohled na další asijský trh, Shanghai Stock Exchange (SSEC) nám jasně ukazuje, že tu máme nákupní paniku. Historické maximum z roku 2007 na úrovni okolo 6000 bylo následováno vleklou korekční formací a současný vývoj má k tomuto vrcholu ještě asi 2000 bodů. Tady by se ještě dalo něco vydělat, protože graf vypadá silně prorůstově.
 
 
 
ACWI, World Stock Markets Index, prorazil růstový trojúhelník.
 
 
 
Posledním indexem, na který se podíváme, je index rozvíjejících se trhů EEM. Konsolidační formace se vyvíjí skoro již čtyři roky a je tvořena modrým trojúhelníkem, který přešel falešnými průrazy nahoru i dolů do další konsolidační lichoběžníkové (modrá čárkovaná čára). 
 
 
 
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.