Akcieatrhy  >  Akcie  >  Etf-etn  >  Aktuální přehled trhů v 27. týdnu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 07.07.2017

Aktuální přehled trhů v 27. týdnu
SPX dlouhodobý trend: Rostoucí trend pokračuje, ale ztrácí rychle hybnost, což je patrné na týdenních indikátorech.
SPX střednědobý trend: Vytváří se formace závěrečný lichoběžník.

Přehled trhů

V minulém týdnu jsme viděli jak SPX vytváří dvě fraktální struktury, které si jsou podobné. Druhá struktura utvořila vrchol na úrovni 2353 a propadla se na hladinu 2406. Nicméně jestli druhá struktura byla dokončena, nebo bude následovat další pokles, zatím není jasné. Viděli jsme silný odraz od silné resistence z března 2017.
 
Pokles byl o něco větší než 0,382 % ze vzdálenosti mezi úrovní 2453 a minimem z 27. března. Odraz od této fibonacciho úrovně může být důvodem tohoto silného odrazu. Nicméně pokles by mohl pokračovat na 50 % na hladině 2388, nebo na hladinu 61,8 % na hladině 2373. Pokud by k dalšímu poklesu došlo, stejně bychom mohli dostat další růst k úrovni mezi 2480 až 2500. Tento vývoj by mohl vytvořit třetí fraktální strukturu v 5 vlně závěrečného lichoběžníku. 
 
V silném trhu může být dosažení vrcholu v nedohlednu a to může být důvodem, proč někteří investoři předčasně vstupují do obchodů na pokles. Pokud se v takovém případě vytvoří další, o něco vyšší nové maximum bude spousta obchodníků zachycena ve špatném obchodě. V našem případě to vypadá na tento scénář.
 

Denní grafy

Rostoucí trend, který na SPX začal z úrovně 1810 na začátku roku 2016, vytvořil široký kanál. Od ledna 2017 se cena pohybovala mezi středovou čarou kanálu a horní čtvrtinou kanálu. Poslední dva menší pohyby z minulých týdnů našly podporu na středové čáře kanálu. Kromě toho zde existuje podpora na hladině 2400 z ledna na úrovni 55 denního klouzavého průměru a také na úrovni 38,2 % fibonacciho poklesu. Nyní existuje možnost, že bude cena testovat tuto podporu. Když se podíváme na další úrovně, máme zde další úrovně podpory vyznačené v grafu. Pokud se cena propadne k úrovni 2372, bude zřejmé, že se nacházíme ve střednědobé korekci.
 
Pokud budeme uvažovat, že současná struktura vytváří vlny 1 až 5, potřebovali bychom, aby cena dosáhla úrovně 2500. Ještě potřebujeme další data, než dojdeme ke scénáři dalšího vývoje. 
 
Indikátor CCI vytvořil prodávající signál, ale to ještě nemusí nic znamenat. Další dva oscilátory vytvářejí pozitivní divergenci. Jak se situace vyvine je potřeba ještě nějakou dobu sledovat.
 
 
 

Další denní grafy

Některé z vedoucích indexů vytváří střednědobou konsolidaci, ale i zpožděné indexy, které obvykle vyjadřují slabost, zatím nejeví známky větší slabosti. Zatím žádné indikátory nevyjadřují přesvědčivé známky slabosti.
 
 
 

UUP (dolarové ETF)

Projekce cílové ceny na hladině 24,50 z grafu P&F se možná ukáže správnou. V minulém týdnu cena překonala známky slabosti a zvýšila se o 20 centů. Můžeme očekávat menší růst.
 
 
 

GDX (ETF pro zlato)

GDX pokračuje v konsolidaci. Očekáváme minimum cyklu během několika nastávajících dní. To znamená, že by také mohlo dojít k obratu a následnému růstu. Cenová akce nevyjadřuje opravdovou slabost, pouze nedostatek nakupujících.
 
 
 

USO (ETF pro ropu)

Podle očekávání se USO odrazilo pod dosažení minima v obou korektivních kanálech. Růst k hladině 10,00 až 10,50 může mít smysl, ale spíše se začne vytvářet nějaká konsolidační struktura.
 
 
 

Závěr

Z krátkodobého pohledu existují dva scénáře dalšího vývoje SPX: 1) Pohybujeme se poblíž minima krátkodobé korekce a k tomu potřebujeme vytvořit nové maximum mezi 2480 až 2500 bodů. 2) střednědobá korekce již začala. Než uvidíme další oslabování, budeme preferovat první scénář.
 
 
Zdroj: Andre Gratian
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.