Akcieatrhy  >  Kurzy-men  >  Technicka-analyza  >  Kurz-dolaru-usd  >  Americký dolar je v rostoucím trendu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 29.12.2015

Americký dolar je v rostoucím trendu
Index amerického dolaru (DXY) v minulém týdnu klesl o 0,72 % a uzavřel na hodnotě 98,01 (pod svým 13 denním klouzavým průměrem). Na grafu se vytvořila svíčková formace medvědí objetí (bearish engulfing). Hodnota 14 denního RSI neudržela svůj pobyt nad úrovní svého 20 denního klouzavého průměru, hodnota 3 denního průměr zůstává pod hodnotou 80, což je známka poklesu. Graf dolaru vypadá podobně jako graf TNX, což jsou desetileté vládní dluhopisy USA: 
 
Cílová cena z března a dubna a nyní také z prosince se nachází okolo úrovně 100. Pokud by pohyb ceny prorazil tuto úroveň, byl by to silný růstový signál. Proražení prosincového minima na úrovni 97,21 by mohlo skončit poklesem na úroveň 96,65.
 
Proražení trojúhelníkové formace na týdenním grafu naznačuje cílovou cenu na úrovni 103,00. Pokud by k tomu došlo, znamenalo by to, že se jedná o pátou, závěrečnou Elliottovu vlnu. Posilování dolaru působí deflačně a pro akciový trh to znamená potíže růstu.
 
Analýza cyklů naznačuje, že růst dolaru by měl pokračovat i v prvním čtvrtletí roku 2016, kdy by se mělo vytvořit závěrečné maximum. Poté lze předpokládat klesající trh s koncem v první polovině roku 2017.
 


 
Zdroj: Ed Carlson 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.