Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 31.10.2014

Analýza: měny, zlato, indexy


 


Začneme eurem a podíváme se na jeho momentální vývoj. Euro je v posledním období jednou z nejslabších měn. Průraz formace vlajka naznačuje, že zde existuje prostor pro další pokles. Na tomto denním grafu vidíme, že euro vytvořilo v první polovině roku na svém vrcholu formaci hlava a ramena (H&S) a poté se v druhé polovině července dramaticky propadlo. V říjnu se euro pohybovalo stranou a vytvářelo formaci vlajka, která byla proražena skokem v ceně. 

 
Na následujícím týdenním grafu vidíme, že formace vlajka tvořila vlastně testování dlouhodobé spodní trendové čáry modrého rozvírajícího se lichoběžníku. Tento graf naznačuje, že druhá fáze poklesu právě začala. 

 
Na dlouhodobém měsíčním grafu vidíme průraz rostoucího lichoběžníku směrem dolů. Tento průraz a následující pokles má impulsní charakter. Euro zůstává uzamčené v klesajícím (černém) kanále od roku 2008 a nevypadá to na brzký konec. 

 
Následuje porovnání vývoje na euru a na zlatě. Oba grafy jsou zobrazeny společně, takže je můžeme porovnat. Někdy je vývoj souběžný, někdy jde zlato a euro proti sobě. Od srpna tohoto roku je vidět, že se pohybují víceméně souběžně. 

 
Rychlý pohled na japonský jen ukazuje, že proběhlo testování skoku v ceně po proražení hladiny krku v masivní formaci H&S. Oblast testování je zobrazena zeleným kruhem. Takže jaký vývoj můžeme předpokládat z cenové akce na tomto grafu? Potřebovali bychom vidět, aby se cena dostala opět pod spodní modrou trendovou čáru lichoběžníku. Tím by mělo dojít k zahájení dalšího poklesu po ukončení průrazu a testování. 

 
V následujícím grafu je vidět korelace mezi vývojem na jenu a na zlatě. Od června tohoto roku je jen a zlato v poměrně velmi silné korelaci. 

 
Denní graf dolarového indexu ukazuje, že se vytvořila modrá vlajka a je připravena k průrazu. Povšimněte si malého červeného obdélníku, který se vytvořil přímo pod hnědou oblastí podpory a resistence. Tento malý obdélník dodal dolaru další sílu ke konečnému proražení této zóny. Nyní se zaměřte na to, jak se vytvořila modře vyznačená vlajka přímo nad touto oblastí. To je přímo učebnicový příklad toho, jak se po svém proražení mění oblast podpory, do oblasti resistence. 

 
Dlouhodobý týdenní graf nám dává tuto hnědou oblast podpory a resistence do souvislostí. Dno našeho posledního pohybu začalo s modrou pětibodovou obracející formací směrem vzhůru. Po vytvoření otáčející se symetrie vystřelil dolar vzhůru do oblasti starých vrcholů, kde se nyní pohybuje přímo nad hnědou oblastí staré podpory a odporu. Zpětné testování této oblasti jsme si ukázali na denním grafu. 

 
Posledním grafem pro dolar je jeho vývoj společně se zlatem. Věnujte svoji pozornost pravé straně grafu, kde jsou vyznačené černé čárkované čáry, jedna pro zlato, druhá pro dolar. Pro zvýraznění zde máme modré šipky. Vidíme, že v oblasti šipek zlato reagovalo poměrně impulsivně, zatímco dolar šel spíš stranou, jak jsme viděli v denním grafu. Dolar prorazil svoji resistenci, zlato zatím našlo podporu a neprorazilo. Domnívám se, že jakmile se dolar rozběhne, zlatu se podaří prorazit formaci klesajícího trojúhelníka. Z grafu vidíme, že nastavení pro dolar od roku 2011 je vzhůru a pro zlato směrem dolů. 

 
První dvouhodinový graf GXJ ukazuje klesající kanál, který se vyvíjel od července tohoto roku. Od té doby se vytvářely na GDX neustále nižší maxima a nižší minima. V grafu máme také vyznačeny tři fibonacciho vějířové linie, které pomáhají identifikovat klesající trend. Pod třetí vějířovou linií se vytvořil modrý obdélník s falešným průrazem, ale byl rychle vymazán. Poté následoval modře vyznačený trojúhelník, který se vytvořil pod spodní trendovou čarou klesajícího kanálu. Jedna konsolidační formace nad trendovou čarou a jedna pod trendovou čarou je známka klesajícího trhu. Spodní trendová čára poskytovala podporu, ale poté byla definitivně proražena a následoval pokles až do září. Nyní spodní trendová čára modrého trojúhelníku naznačuje obnovení dalšího poklesu dolů. Potvrzení tohoto vývoje by přineslo vytvoření nového minima. 

 
Následuje pohled na 30 minutový graf a vidíme vyznačenou proměnu trojúhelníku do většího trojúhelníku. Pro některé investory by takový vývoj mohl být důvodem k prodeji. 

 
Následuje dvouhodinový grafu, který ukazuje klesající kanál z jiné perspektivy. Vidíme zde nejprve jednu a poté druhou a třetí konsolidační strukturu poté, co cena prorazila hnědě vyznačenou úroveň podpory a resistence. 

 
Následuje denní graf GDXJ ve kterém je vyznačena nejdůležitější cenová formace. Je to klasická formace rostoucí lichoběžník naznačující další pokles. Je to opravdu velmi veliká formace a proražení spodní trendové čáry naznačuje, že pro obchodníky spekulující na pokles začínají žně.

 
Nejdůležitější formací na týdenním grafu GDXJ je rostoucí lichoběžník vyznačený modře. Jeho proražení naznačuje další vývoj. Neměli bychom si věci příliš komplikovat. Většinou je nejlepší nechat věci co nejvíc jednoduché. 

 
Americké indexy

Pokaždé, když investor vstoupí do pozice, musí přežít těžké úvodní období, než se cena dostane minimálně nad úvodní ztrátu. Žádná akcie, nebo index nejdou přímo nahoru, případně dolů, ale pohybují se spíš dva kroky tam jeden zpět. Po dvou krocích vzhůru je tedy na místě očekávat jeden krok zpátky, jestli se opravdu jedná jen o dočasnou korekci převládajícího rostoucího trhu. Nemůžeme si být nikdy na 100 % jisti, že právě nezačíná nějaká větší korekce, nebo zda nevstupujeme do začínajícího klesajícího trhu, jak slyšíme v současné době všude okolo.
 
Začneme dvouhodinovým grafem pro Dow, na kterém vidíme inverzní formaci hlava a ramena, která byla proražena a nyní je ve fázi zpětného testování, které by mělo dojít na úroveň 16395. Podobnou inverzní formaci H&S vytvářející dno jsme viděli v srpnu a minimum bylo silně testováno, nicméně neuspělo.

 
Na následujícím grafu indexu Dow jsou nejzajímavější obchodní objemy. Vidíme zde dva velmi veliké objemy, které převyšují úroveň 8,5. Jsou to kapitulační objemy obchodníků spekulujících na růst. Je zde dobře vidět, že kapitulace se nemusí dostavovat na úplném dně.

 
Na následujícím dvouhodinovém grafu pro NDX opět vidíme inverzní formaci H&S vytvářející dno. Hlavní nebezpečí zde představuje velký skok ceně, který se vytvořil během růstu. 

 
Všechny čtyři sledované údaje jsou zatím pozitivní.

 
Na dvouhodinovém grafu indexu RUT vidíme testování trendové čáry hranice krku srpnové inverzní formace H&S, která vytváří dno. Test této hranice by měl přijít dřív, než začne růst vzhůru. Trendová čára zatím drží. Nicméně zítra to může být již o něčem jiném. 

 
Všechny čtyři sledované údaje zůstávají pozitivní.

 
A jako poslední si dnes ukážeme graf NYSI Summation index. Obvykle když jde NYSI Summation index dolů do hnědé vyznačené oblasti, tak je zastavení poklesu na dohled. Výjimkou byl vývoj během finanční krize v roce 2009. Často je k vidění dvojitý vrchol případně vyšší minimum a na SPX falešný průraz směrem dolů. Tento souběh je pozitivní divergence. Během současné korekce je tato pozitivní divergence nejsilnější od roku 2011. V grafu nejprve sledujeme změnu směru Summation indexu směrem vzhůru a pak překřížení MACD. Obě tyto podmínky jsou nyní splněny. Jedinou otázkou zůstává, jestli uvidíme také dvojité dno, jako tomu bylo v letech 2009, 2010 a 2011. Vypadá to, že nás čekají zajímavé věci. 

 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Rambus Chartology 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.