Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Bank of Japan vlastní polovinu japonských ETF
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 26.04.2016

Bank of Japan vlastní polovinu japonských ETF
Kromě toho, že Japonská centrální banka (BoJ) nakupuje japonské vládní dluhopisy jako o život, projevuje se snaha o oslabení japonského jenu také nákupy japonských ETF. V současné době vlastní BoJ téměř polovinu japonských ETF a otázka zní, proč by to mělo náhle skončit.
 
Bank of Japan se může stát ještě větší vlastníkem japonských akcií. Na posledním zasedání BoJ bylo přijato rozhodnutí přijmout další stimuly k podpoře ekonomického růstu, což zároveň znamená oslabování japonského jenu. Akcie začala BoJ nakupovat na začátku desetiletí a nyní vlastní téměř polovinu ETF.
 

Japonská ETF velryba

Bank of Japan vlastní 55 % národních ETF
 
 
 
Pokud bychom chtěli být sarkastičtí, tak vlastnit 50 % nestačí, až bude BoJ vlastnit 100 %, tak ceny akcií pouze porostou a nikdy nebudou klesat. Nicméně z investičního hlediska je zřejmě dobré vstupovat do japonského akciového trhu, protože nákupy japonských akcií centrální bankou nemají důvod skončit a to znamená jediné – růst akcií.
 
Ještě je třeba dodat, že BoJ vlastní 40 % vládních dluhopisů, přičemž průměrný výnos je 0,3 % a méně.
 
 
Zdroj: Mike Shedlock
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.