Akcieatrhy  >  Investice  >  Bez správných informací přijdete o peníze
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 18.06.2015

Bez správných informací přijdete o peníze


 
 
Určitě to znáte také, díváte se nebo posloucháte ekonomické zpravodajství, potažmo zpravodajství z finančních trhů a slyšíte, o kolik se trh pohnul tím či oním směrem. Že to bylo zrovna včera o neuvěřitelných x% a hlavním důvodem bylo přesně tohle. Pak se dozvíte, že trh půjde nahoru, ale možná také dolu, když bude tohle, nebo možná i tohle a tamto, ale to být nemusí a stejně se to pohne tak či tak. Na konci máte pocit, že toho víte strašně moc, ale vlastně nevíte vůbec nic. Máte informace, které se dají použít tak možná jako všeobecný přehled, se kterým můžete operovat (nechtěl jsem použít slovo „machrovat“) večer v hospodě, ale praktický přínos, na základě kterého byste mohli investovat rozumně své těžce vydělané peníze, tam není. 
 
Stejné je to i s různými přednáškami. Akademické informace se bohužel nedozvíte jenom na vysoké škole, ale také na placených seminářích. Často se ptám, jak je možné, že absolventi různých školení a přednášek vědí co je dluhopis či akcie, znají finanční analýzu od A do Z, všechny ty vzorečky ovládají nazpaměť, ale nevědí ani, jak nakoupit akcie např. ČEZu, o amerických akciích nemluvě. Jak je možné, že na seminářích přednáší lidé, kteří si nikdy nekoupili ani jednu akcii a nemovitost mají „koupenou“ na hypotéku pouze tu, ve které bydlí? Bohužel je jen málo způsobů, jak se dozvědět opravdu praktické informace, které můžete ihned po skončení semináře nebo přednášky využít.
 
Jak tedy na to. Co dělat, když potřebuji opravdu praktické informace? Moje rada je jednoduchá, vyhledávejte profesionály v oboru, kteří se živí tím, co chcete umět a znát. Pokud chcete investovat do nemovitostí, najděte někoho, kdo se tím živí. Pokud chcete nakoupit dluhopisy, vyhledejte někoho, kdo má v dluhopisech část svého investičního portfolia. Nespokojte se akademickými informacemi bez praktického přesahu. Ty vám peníze nevydělají ani nezhodnotí. 
 
A ještě jedna rada na závěr. Nebojte se platit za kvalitní informace. Není na tom nic špatného. Věci zadarmo nezavazují ani jednu stranu. Mentora ke kvalitě a vás ke snaze a vnímání.
 
 
Autor: Michal Stibor
Financial Progress Group, a.s.Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.