Akcieatrhy  >  Investice  >  Bitcoiny  >  Bitcoin zprávy: Bitcoin se kvůli Řecku pohnul vzhůru?
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 22.06.2015

Bitcoin zprávy: Bitcoin se kvůli Řecku pohnul vzhůru?


 
V krátkosti: žádná pozice
 
Některé zdroje uvádějí, že za vzestupem bitcoinu je neutěšená Řecká situace a snaha Řeků převést své úspory do měny, kterou není možné kontrolovat státem. Těžko říct, jestli to je jediný důvod, ale něco pravdy na tom jistě bude. Řecko se totiž posunuje pomalu, ale nezadržitelně ke kontrole kapitálu vybíraného z bank a k projevům bankrotu. 
 
Během minulého týdne se obchodní objemy bitcoinu zvýšily. Od začátku června jsou vyšší o 11 % a situace je podobná, jako tomu bylo během Kyperské finanční krize v roce 2013. Pokud se pamatujete, tak během kyperské krize byly úspory obyvatel zmrazeny v bankách a po jejich znovuotevření mnoho obyvatel zjistilo, že jejich vklady byly zkonfiskovány a peníze převedeny na akcie bank. Není divu, že se Řekové obávají podobného vývoje a hledají pro své vklady bezpečný úkryt.
 
Růst ceny bitcoinu tedy může odrážet tuto situaci. Hlavním důvodem růstu ceny bitcoinu je zvýšený obchodní zájem a čím je způsoben zůstává vždy v oblasti dohadů.
 
Objevily se také pověsti, že Řecko opustí Eurozónu a zavede bitcoin jako svoji měnu. Že opustí Eurozónu, je možné, že zavede bitcoin je zcela nepravděpodobné. Ano, na svém blogu řecký ministr financí uvedl, že by Řecko mohlo zavést bitcoin, ale je třeba vzít v úvahu dva důvody proti. Za prvé není vůbec zřejmé, zda Řecko opustí euro. To je zatím předmětem vývoje. Problémy v jednání o pomoci Řecku mohou být strategií k získání co nejlepších podmínek a to z obou stran. Jednání se povedou do posledního možného okamžiku a vyhraje ten, kdo bude mít pevnější nervy. Za druhé, i kdyby Řecko opustilo euro (což není vůbec jisté), tak by určitě nezavádělo bitcoin. Hlavním důvodem by byl fakt, že každá vláda chce mít kontrolu nad svou měnou a jejím množstvím v ekonomice. U bitcoinu je to zcela nemožné a tak by Řecko mnohem jednodušeji a hlavně rychleji bylo schopné zavést drachmu, než přejít na bitcoin. Nehledě k technologickému řešení takového kroku.
 
Bitcoin se může stát určitou formou bezpečného přístavu, ale zatím pro to neexistují žádné důkazy. Sice je možné, že jeho současné posílení je vedeno událostmi v Řecku, ale také je možné, že s tím nemá Řecko nic společného. A pokud čtete titulky, že Řecko zavede bitcoin jako svoji měnu, tak to je velmi nepravděpodobné. 
 
Nyní se přesuneme ke grafům.
 
 
 
Na BitStampu byla poslední svíčka typu hammer (kladivo), což znamená, že nakupující vytáhli cenu na konci obchodní seance směrem vzhůru. To je obvykle chápáno, jako signál toho, že nakupující mají sílu a pravděpodobně budou v nákupech pokračovat. Na druhé straně pokud následující svíčka bude významně klesající, bude to vypadat jako obratová formace typu evening star. Kdyby cena skončila na poslední svíčce dole, tvořily by poslední tři svíčky klasickou evening star již nyní. Situace je tedy nepřehledná a je třeba vyčkat na budoucí vývoj.
 
Zavírací cena skončila již třetím dnem na stejné úrovni a to je známkou nerozhodnosti trhu, který se vrací ke stejné ceně po výpadech nahoru i dolů. Může jít o vytváření lokálního vrcholu, ale stejně dobře může jít o začátek růstového trendu. 
 
 
 
Na dlouhodobém grafu BTC-e vidíme, že se bitcoin zastavil o zelenou čáru na úrovni 250 USD. Na této úrovni začal rotovat. Následoval mírný pokles, který je však malý na to, aby to značilo pokračování dlouhodobého klesajícího trendu. 
 
Nyní se cena nachází pod hranicí 250 USD a pokles obchodního objemu naznačuje, že větší síla k prodejům zatím chybí. Bude zajímavý vývoj v následujících dnech, protože se očekávají politická rozhodnutí v záležitosti Řecka. Dokud se situace nevyjasní, tak není vhodné vstupovat do žádných obchodních pozic a počkat si na další převládající vývoj.
 
Souhrn: v současné době není na místě žádná spekulativní pozice.
Krátkodobá obchodní pozice: žádná pozice.
 
 
Redakce www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.