Akcieatrhy  >  Investice  >  Bitcoiny  >  Bitcoin zprávy: Bitcoin se nehýbe, ale na jak dlouho?
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.06.2015

Bitcoin zprávy: Bitcoin se nehýbe, ale na jak dlouho?
V krátkosti: spekulativní pozice na pokles, zastavení ztrát na 247 USD, výběr zisku na 153 USD
 
International Business Times přinesl rozhovor s  Marcelem Roelantsem, bývalým zaměstnancem MasterCard který byl u této společnosti zaměstnán pět let a nyní pracuje pro evropskou bitcoinovou společnost BitPay. Vyjadřoval se k digitální peněžence V.me, společnosti Visa a k obdobnému řešení MasterPass společnosti MasterCard: „Slyšel jsem od mnoha svých klientů, že obě řešení jsou pro ně noční můra. Přicházejí s řešením, které je technologicky úplně naruby."
(...)
„Je to příklad toho, jak tyto obrovské společnosti nechápou, co požaduje trh. Nenaslouchají svým zákazníků a trvá jim roky, než něco vymyslí. A po celou tu dobu se technologie vyvíjí rychleji a rychleji. Platby bitcoiny se například vyvíjí rychlejším tempem, než tomu bylo v případě PayPal.“
 (...)
„Hledají tito lidé nějaké řešení? Ano, ale nesmírně pomalu. MasterCard zřejmě zůstává v myšlenkovém stereotypu – vydělali jsme spoustu peněz, tak zůstaneme u toho, co děláme a nebudeme nic měnit. Tento přístup se jim nemusí vyplatit. To samé se může stát Vise. Ti také zavírají oči.“
 
Otázka, zda MasterCard a Visa reagují na technologický vývoj, zatím zůstává nezodpovězena. V současnosti to vypadá, že společnosti provozující kreditní karty reagují pomalu. Začínající bitcoinové firmy bují aktivitou, dokonce i Nasdaq a IBM postupují dopředu rychleji, než MasterCard a Visa. Samozřejmě to nemůžeme vědět přesně, protože možná karetní společnosti pracují na bitcoinu za zavřenými dveřmi bez veřejných prohlášení. Na druhou stranu nedostatek nových zpráv může také znamenat, že se opravdu nic neděje.
 
Ale i kdyby karetní společnosti ohledně bitcoinu nic nedělaly, neznamená to, že zaniknou. Jak MasterCard, tak Visa jsou obrovské nadnárodní společnosti s obrovským kapitálem a zákaznickou základnou. I kdyby bitcoin zcela pustily ze zřetele, mohou fungovat roky. A pokud by však bitcoin a bitcoinové technologie začaly převažovat, mohou stále lehce odkoupit bitcoinové společnosti a získat tak nezbytné know-how. Takže osud karetních společností leží stále v jejich rukou a než zjistíme, jaký dopad bude mít bitcoin na trh s platebními systémy uplyne ještě několik let.
 
Nyní přistupme ke grafům.
 
 
 
Na grafu BitStamp nevidíme téměř žádnou akci. Bitcoin mírně získal, ale obchodní objem byl opět velmi malý a menší než o den dříve. Tento vývoj je spíš ve prospěch dalšího poklesu, protože stále ještě převažuje střednědobý trend a ten je dolů. Vývoj je již několik týdnů stále stejný a nezbývá než čekat, jak se situace vyvine.
 
 
 
Na dlouhodobém grafu BTC-e to vypadá stejně. Stále žádná změna. Situace je stále napjatá a může lehce vyústit do nějaké akce. Nedostatek akce a nevýrazný pohyb může znamenat, že bitcoin se nachází v hluboké konsolidaci před očekávaným pohybem dolů. Bitcoin se neustále pohybuje pod poslední rostoucí trendovou čarou a to znamená, že situace je spíš na pokles, než na růst.
 
Souhrn: spekulativní pozice na pokles je zdá se na místě.
Krátkodobá obchodní pozice: spekulativní pozice na pokles, zastavení ztrát na 247 USD, výběr zisku na 153 USD
 
 
Redakce www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.