Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.03.2015

Bitcoin zprávy: cena nad 250 USD
V krátkosti: žádná spekulativní pozice
 
Luqin Wang and Yong Liu, výzkumníci na NYU, polytechnické inženýrské škole publikovali výzkum, který sleduje evoluci těžby bitcoinů. Výzkum se zabývá změnami v těžbě bitcoinů, technickými záležitostmi, statistikou atd.
 
Hlavním předmětem zájmu byla rychlost těžby bitcoinů. Byl měřen čas mezi registrací nových bitcoinů, průměrná doba těžby a počet účastníků. Pokud některý účastník nepokračoval v těžbě, byl označen za zamrzlého a do dalšího zpracování nebyl zahrnut. Aktivním účastníkům těžby se vypočítala statistika s rozptylem těžebního času. Ze zprávy vyplývá, že veliká většina účastníků těžby ze začátku v další těžbě nepokračovala a ani se neúčastnila směny bitcoinů. Zdá se, že prvotní účastníci těžby byli nadšenci, kteří si chtěli vyzkoušet novou technologii a nebyli motivováni finanční hodnotou bitcoinu i přes vzepětí jeho ceny v roce 2013. U těchto prvních účastníků mohlo dojít ke ztrátě přihlašovacích dat, nebo ztrátě zájmu, ale většina se navždy odmlčela, zamrzla. 
 
Okolo roku 2011 došlo ke kompletní proměně, což není vzhledem k růstu ceny bitcoinu překvapivé. Těžaři, kteří nastoupili v tomto období, jsou aktivní dodnes. Navíc se doba těžby neustále zkracuje. Je zřejmé, že motivace těchto účastníků tvorby bitcoinů je vedena jejich hodnotou a ziskem z tohoto počínání.
 
Z údajů výzkumu vyplývá, že v roce 2013 bylo zamrzlých 0,96 % těžařů. Doba těžby se zkrátila ze 138 dní v roce 2009 na 1,5 dne v roce 2013. To je extrémně vysoké zrychlení. Protože výzkum byl ukončen na začátku roku 2014, dá se v současnosti očekávat ještě zkrácení této doby. 
 
Tyto údaje zdá se potvrzují domněnku, že těžaři se snaží převádět vytěžené bitcoiny na oficiální měny, co nejrychleji to jde. Z toho by také mohl plynout tlak na snižování ceny bitcoinů, který vidíme na grafech v poslední době. Když se sečtou prodeje všech těžařů, mohou tyto prodeje výrazně působit ve prospěch snižování ceny bitcoinu.
 
Nyní se podíváme na grafy.

Páteční vývoj vytvořil nerozhodnou svíčku a cena skončila tam, kde otvírala. Objemy nebyly nízké, ale zase ne tak vysoké, které by naznačovaly nějaký zásadní obrat v trendu. Intradenní vývoj nenaznačoval nějakou zásadní představu o pokračujícím trendu. 
 
Cena bitcoinu se pohybuje nad 250 USD (zelená čára), ale pod 270 USD. Vypadá to na konsolidační formaci nad 250 USD a bude záležet na tom, jestli cena se nad touto úrovní udrží delší dobu. V následujících dnech tedy zjistíme, jaká bude nálada na trhu s bitcoiny a jaký směr si tato kryptoměna vybere.

Na dlouhodobém grafu BTC-e se bitcoin pohybuje nad 250 USD a tvar cenové akce může naznačovat návrat k úrovni 250 (zelená čára). Zatím není vidět nějaké úsilí o návrat k nižším hodnotám ceny. Za takové situace není vhodné vstupovat do nějakého obchodu, protože situace nenaznačuje nějaký převládající směr. Pro další úvahy bude zajímavé, zda se cena podívá pod momentálně silnou psychologickou úroveň 250 USD. Pokud se cena udrží nad touto hranicí, může následovat růstový trend, který by se vyplatilo následovat. 
 
Na druhou stranu je bitcoin i nadále přeprodaný a současný vývoj hovoří spíš ve prospěch dalšího mírného poklesu, který však nejeví známky dostatečné síly k tomu, aby se vyplatilo vstupovat do nějaké klesající pozice.
 
Souhrn: nyní nepodporujeme žádnou spekulativní pozici
Obchodní pozice: žádná spekulativní pozice
 
 
Zdroj: Mike McAra

 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.