Akcieatrhy  >  Investice  >  Bitcoiny  >  Bitcoin zprávy: mírný pokles
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 13.04.2015

Bitcoin zprávy: mírný pokles
V krátkosti: spekulace na pokles, zastavení ztrát na 283 USD, výběr zisků na 153 USD
 
Samsung spolupracuje s IBM na vývoji nových technologií pro podporu bitcoinu
 
I když v minulém roce bitcoin ztratil polovinu své hodnoty a jeho budoucnost je nejistá, technologie na které běží je pro vývojáře mobilních aplikací, přepravce a i pro banky, stále atraktivnější. Je to kvůli tomu, že tato technologie může být snadno upravena a použita pro nejrůznější platby a převody majetku na internetu. 
 
Samsung Research America, což je divize Samsungu v in Silicon Valley, zkoumá možnost použití takzvaného „bitcoinového řetězce“ pro lepší verifikaci toho, „že to, že říkáte, že vaše autentizace je opravdu vaše autentizace“. Jak říká Steven Rahman, ředitel strategického výzkumu: „Technologie zřetězení je obecně velmi zajímavá a může být využita v nejrůznějších oblastech použití. Samozřejmě nejdřív vás napadne použití jako měny, ale tato technologie může být využita o v dalších oblastech.“
 
„Samsung Research America obvykle vyvíjí podobné technologie pro komerční použití do dvou let,“ říká Rahman a žádné další podrobnosti neuvádí.
 
Vidíme trend, který bude převažovat v následujících letech. Velcí hráči, jako je IBM a Samsung vtupují do hry a zkoumají, jak by šla technologie, na které běží bitcoin, využít i v dalších oblastech. Znamená to také, že výzkum v oblasti bitcoinu se může transformovat do nějakého použití, které již známe. Třeba se bitcoinové technologie promění do způsobu, jakým Samsung využívá své mobilní aplikace.
 
Tyto technologie nemusí být omezeny pouze na virtuální měnu. Mohou být použity například k verifikaci uživatelů mobilních telefonů a pro nejrůznější další použití. 
 
Nyní přejdeme ke grafům.
 
 
 
Na BitStampu vidíme druhé uzavření pod hranicí 250 USD (zelená čára). Obchodní objem byl nižší, než na minulé svíčce, ale v průměru vyšší, než v předchozích dnech. Bitcoin se dokonce na chvíli dostal ke 240 dolarům, ale pak se zotavil. 
 
I když mohl vývoj v minulém týdnu vypadat jako růstový, kdy po několik dní cena zavírala nad 250 dolary a dostala se až na úroveň 260 dolarů, ale neviděli jsme zde žádný silnější růstový pohyb. Místo toho se cena opět propadla dolů a uzavřela dvakrát pod 250 USD. Kromě toho prodejní objemy během posledních dvou svíček byly vyšší, než ty předtím, kdy cena zavírala nad 250 dolary. 
 
Propad na poslední svíčce dosáhl minima na úrovni 231 dolarů, ale pak se cena zotavila, což do dalšího období vnáší prvek nejistoty. Nicméně se nedá tvrdit, že by to byl začátek nějakého většího růstového pohybu. Ať je to jak chce, bitcoin se pohnul směrem dolů a naše přesvědčení, že se jedná o klesající trend, zůstává v platnosti.
 
 
 
Na dlouhodobém BTC-e grafu vidíme bitcoin také pod úrovní 250 dolarů (zelená čára). Vzdálenost od rostoucí trendové čáry je veliká. Obchodní objemy na poslední svíčce nebyly extrémně veliké, takže to pohyb směrem dolů nebyl moc výrazný. Pohyb směrem dolů k úrovni 200 dolarů (čárkovaná červená) se tak zatím nekoná. 
 
I když se toho o možném dalším vývoji bitcoinu nedá v současné chvíli moc říci, zůstává situace stále spíš poklesová, než růstová. Rozhodně víc, než před několika dny. Bitcoin otestoval předchozí lokální maximum, ale nepřekonal ho a vytvořil nižší vrchol. To je obvykle známka klesajícího trendu. Teď by jen bylo potřeba, aby také vytvořil nižší minimum. Současný pohyb zatím nedostal bitcoin do přeprodané oblastí, takže je zde šance na další pokles. 
 
 
Souhrn: domníváme se, že je vhodné spekulovat na pokles.
Krátkodobá obchodní pozice: spekulace na pokles, zastavení ztrát na 283 USD, výběr zisků na 153 USD
 
 
Redakce www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.