Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 16.03.2015

Bitcoin zprávy: nastává obrat?
V krátkosti: žádná spekulativní pozice
 
IBM prý zkoumá možnost využít technologii těžení bitcoinů pro použití v platebních systémech tradičních měn. Mělo by jít o využití stávající technologie s cílem umožnit lidem provádět platby neomezeně a bez vyloučení prostředníků, jako jsou banky a platební společnosti. To by mělo přinést úsporu transakčních nákladů. K transakcím by byly použity běžné měny, jako je dolar, nebo euro, případně národní měny. Mělo by jít o něco jako je bitcoin, ale bez bitcoinu.
 
Pokud je to pravda, tak by byla IBM první větší společností, která začala pracovat na vývoji nového platebního systému založeném na principu kryptoměn. Zatím většinu práce na technologických řešeních odvedly začínající firmy. Zatím to vypadá, že se IBM snaží využít princip těžby bitcoinů a vytvořit základ pro jednoduché finanční transakce v libovolné měně. Bude jistě zajímavé sledovat, jestli se společnosti podaří přijít s něčím, co by narušilo zavedené platební systémy a snížilo tak transakční náklady na převod peněz a snížilo volatilitu měn. 
 
I když to vypadá, že tento vývoj není veden zájmem o bitcoin jako měnu, ale jde spíš o pokus o tvorbu vlastního platebního systému, na druhé straně to znamená, že pro velké hráče začíná být vývoj v oblasti bitcoinu natolik zajímavý, že jim stojí za to vstupovat do této oblasti a vyvíjet vlastní systémy.
 
Nyní se soustředíme na grafy.
 

 
Na grafu BitStampu vidíme, že poslední svíčka jeví první známky poklesu. Obchodní objem je stejný, jako v předchozích dnech. Cena se nachází v překoupené oblasti a to naznačuje možný obrat k poklesu. Nicméně nedostatek objemu nedává záminku ke vstupu do krátké pozice. Situace zatím nejí jasná a je docela možné, že se cena vyhoupne ještě vzhůru, případně zaútočí na hranici 300 USD. Poslední svíčka sice vyznačuje slabost, ale ta není tak veliká, aby z ní šly vyvozovat nějaké zásadní závěry. I když je růst vzhůru opatrný a bez větších vzepětí, což nahrává scénáři na pokles, přece jen pro nějaké zásadnější rozhodnutí o vstupu do obchodů na pokles bychom rádi viděli nějaký silnější pohyb směrem dolů.
 

 
Na dlouhodobém grafu BTC-e vidíme, že současná cenová akce vypadá, jako by se cena zastavila na úrovni pod 300 USD. 
 
Situace se začíná klonit k poklesu, ale zatím není jasná natolik, abychom se odvážili vstoupiti do obchodní pozice na pokles. Domníváme se, že cena může nějakou dobu oscilovat okolo této hranice, než se opět vydá směrem dolů. Není pravděpodobné, že cena bude pokračovat ve svém růstu, protože se bitcoin nachází v překoupené oblasti, kombinované s výraznou psychologickou hranicí 300 USD. Tento souběh většinou znamená, že je růstový potenciál u konce a cena se obrátí k poklesu.
 
Hlavní otázkou prozatím zůstává, jestli cena prorazí hranici 300 USD. Pokud se to podaří, mohli bychom být svědky dalšího růstu. Spoléhat na to se však nedá. Pokud hranice 300 USD odolá, mohlo by to naopak znamenat výraznější pokles a příležitost ke vstupu do pozice na pokles.
 
Souhrn: nyní nepodporujeme žádnou spekulativní pozici
Obchodní pozice: žádná spekulativní pozice
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.