Akcieatrhy  >  Kurzy-men  >  Bitcoiny  >  Bitcoin zprávy: Nastává opět pokles?
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 22.07.2015

Bitcoin zprávy: Nastává opět pokles?
V krátkosti: žádná pozice
 
Na poli drahých kovů jsme viděli v minulých dnech dramatický pokles. Vypadá to na velmi důležitý pokles, který prosvištěl trhem a který má na to, aby dál pokračoval. Zlato, stříbro a další drahé kovy jsou obvykle považovány za „alternativní investice“, případně „alternativní majetek“, protože nejsou korelovány s akciemi a dluhopisy, tedy nijak podstatně korelovány. Takte když nastane náhlá, nicméně ne až tak neočekávaná cenová akce v drahých kovech, jak by na to měl reagovat bitcoin? 
 
Vypadá to, že žádná viditelná reakce nevznikla. Cenový vývoj v drahých kovech a bitcoinová reakce naznačují, že tyto dvě podkladová média nejsou svázána žádnou korelací. Pokles ceny na jednom trhu se nijak nepromítá do cenové akce na druhém trhu. Zlato spadne z útesu a s bitcoinem to ani nehne. Z hlediska portfolia z toho vyplývá poznatek, že by mohlo být výhodné mít část investičního portfolia drženou v bitcoinech, právě kvůli své téměř nulové korelaci s ostatními investičními instrumenty. Velikost podílu v portfoliu by mohla být řekněme okolo 5 %. 
 
Nyní se zaměříme na grafy.
 
 
 
Na Bitstampu se v posledních dnech cena moc nehýbala. Obchodní objem byl vyšší než předposlední den, ale není zde známka převládajícího směru. Bitcoin zůstává pod 300 dolary, ale nad úrovní 250 dolarů (zelená čára). Znamená to otevřenou možnost k poklesu k úrovni 250 USD, ale situace zatím poklesově nevypadá. 
 
Vzhledem k minulému vývoji je situace sice zralá na pokles, ale není zde až tak přesvědčivý vývoj, aby to vytvořilo prodejní signál pro vstup do pozice na short. Převládající rostoucí trend se sice může obrátit dolů, ale pro vstup do pozice by cenový vývoj měl vykázat mnohem větší slabost. 

 
 
Na dlouhodobém grafu BTC-e vidíme, že se bitcoin stále nachází na důležité rostoucí trendové čáře. Mnohem důležitější na tomto grafu je cenová manipulace, která poslala cenu bitcoinu na úroveň 150 dolarů, a téměř okamžitě se vrátila na svoji původní úroveň. Tato akce měla za cíl vytlouct čekající příkazy a uvolnit bitcoinové kontrakty ke skoupení. Tento náhlý a veliký pokles vyvolal obavy ze stability burzovního systému, ale také vyvolal psychologické obavy. Nicméně na ostatních kapitálových trzích vidíme tento „cenový test“ v mnohem větší míře. 
 
Důležitým výsledkem této cenové akce je to, že se nyní cena nachází pod rostoucí trendovou čarou. Na druhé straně, cenová hranice 250 dolarů (vyznačená zeleně) není zas tak daleko. Možná klesající trendová čára není od této hranice také moc vzdálena. To by mohlo naznačovat, že dlouhodobý klesající trend by mohl opět začít nabývat na síle. Pokud se cena přiblíží úrovni 250, mohl by bitcoin opět začít výrazněji klesat, zatím však k této úrovni máme ještě několik cenových ticků. Zatím se stále nachází v růstovém trendu a k obratu k poklesu by mohlo dojít v průběhu několika týdnů. Situace je sice stále nejasná, ale může se velmi rychle změnit.
 
Souhrn: v současné době není na místě žádná spekulativní pozice.
Krátkodobá obchodní pozice: žádná pozice.
 
 
Redakce www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.