Akcieatrhy  >  Investice  >  Bitcoiny  >  Bitcoin zprávy: obchodníci zůstávají v nejistotě
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 27.04.2015

Bitcoin zprávy: obchodníci zůstávají v nejistotě
V krátkosti: spekulace na pokles, zastavení ztrát na 239 USD, výběr zisků na 153 USD
 
Zákazníci společnosti Starbucks v Hong Kongu nyní mohou platit za svoji kávu prostřednictvím bitcoinů. Při platbě bitcoiny dostanou zákazníci Starbucks slevu 20 %, když použijí k platbě aplikaci Fold. Fold je americký start up, který je přidružen k Asociaci bitcoinu v Hong Kongu. Každý zákazník, který chce platit bitcoiny dostane vlastní Starbucks kód – účet, na kterém je 0 dolarů. Po převedení bitcoinů na tento účet prostřednictvím aplikace je pak z tohoto účtu strháváno 5, nebo 10 dolarů za spotřebu. Když chce zákazník použít platbu bitcoiny a uplatnit slevu, tak obsluze nahlásí, že chce platit prostřednictvím dárkové karty. Po sejmutí čarového kódu se ukáže původní částka a po stržení konečná částka na starbucks účtu. 
 
Pro dění okolo bitcoinu je to pozitivní zpráva, protože Starbucks je světově známá značka a to může přitáhnout k bitcoinu větší pozornost. Lidé, kteří nikdy o bitcoinu neslyšeli, se mohou začít zajímat o tento způsob platby, když uvidí některého zákazníka, jak tímto způsobem platí. Zavedení tohoto způsobu platby v Hong Kongu také znamená, že to může být testovací trh a Starbucks ho po získání zkušeností zavede i v ostatních zemích. 
 
Není to nic revolučního, z hlediska toho, že to nezavádí nové přístupy k platbě bitcoiny, ale když to bude fungovat, tak to může být pro bitcoin celkově velmi pozitivní. Sice bychom ve způsobu platby bitcoinem potřebovali nějaké vylepšení, ale jestliže zavede platby bitcoiny nadnárodní společnost, tak to jistě přitáhne k bitcoinu větší pozornost. 
 
Nyní se přesuneme ke grafům.
 
 
 
Poslední svíčka nevykazuje mnoho akce. Bitcoin se pohyboval okolo úrovně 235 USD a obchodní objem byl nižší, než svíčku předtím. Nevypadá to, že by se bitcoin chystal na větší růst a cenový pohyb svědčí o tom, že pohyb vzhůru se vyčerpává. Z krátkodobého pohledu, pokud bitcoin nepřeroste hranici 240 USD (a náš stop loss na úrovni 239 USD) pořád se domníváme, že další vývoj bude směrem dolů. Že se bitcoinu nedaří větší růst, svědčí o tom, že scénář budoucího poklesu zůstává v platnosti. 
 
 
 
Na dlouhodobém grafu BTC-e vidíme, že poslední svíčka jeví známky odrazu od klesající trendové čáry. Tento vývoj vypadá na možnost dalšího znehodnocování bitcoinu. Bitcoin se nacházel v blízkosti hranice stop lossu na úrovni 239 USD, ale zatím nebyl aktivován. Vývoj nad úroveň 240 USD je možný, ale zatím se stále kloníme k tomu, že pokles je pravděpodobnější.
 
Poslední vývoj je nerozhodný a nedává moc možností k dobrým odhadům budoucího vývoje. Zatím stále převažuje scénář dalšího poklesu, ale růst posledních dvou svíček zatím vyhlídky na nějaký podstatnější pokles oddaluje. Ať je to jak chce, cena zatím neprorazila klesající trendovou čáru a tak zůstává scénář poklesu stále v platnosti. Pokud bude další klesající svíčka doprovázena vyšším objemem, bude další pokles pravděpodobnější. 
 
Souhrn: domníváme se, že je vhodné spekulovat na pokles.
Krátkodobá obchodní pozice: spekulace na pokles, zastavení ztrát na 239 USD, výběr zisků na 153 USD
 
 
Redakce www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.