Akcieatrhy  >  Investice  >  Bitcoiny  >  Bitcoin zprávy: přechází kryptoměna k růstu?
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 11.05.2015

Bitcoin zprávy: přechází kryptoměna k růstu?


 
 
V krátkosti: žádné spekulativní pozice
 
První bitcoinová burza přešla pod regulaci podle bankovního zákona. Bitcoinová burza itBit sídlící v New Yorku je komerční burza, která obchoduje virtuální měnu. V minulém týdnu společnost vydala prohlášení, že obdržela povolení od regulačního orgánu New York State Department of Financial Services (NYDFS) k provozování regulované bitcoinové burzy. Ředitel společnosti ItBit, Chad Cascarilla prohlásil, že toto povolení dovoluje společnosti působit ve všech 50 státech USA, jako regulovaná společnost. 
 
„Posouváme se tím na standardní úroveň péče o zákazníka, která je na zcela jiné úrovni, než tomu byla doposud,“ prohlásil Chad Cascarilla. Společnost oznámila, že itBit Trust Co. má plné pojištění vkladů od FDIC. 
 
Je to důležitá zpráva. Možná ne pro to, aby bitcoin masově přijala veřejnost, ale jde o to, že burzy s bitcoiny se vydaly na cestu regulací finančními dohledovými orgány. Efekt se nedostaví, pokud regulované orgány nenabídnou výhodu v současnosti velmi diskutovaného pojištění vkladů. To znamená, že by vložené prostředky měly být garantovány vládou, přinejmenším do určité míry. Garance vkladů je v přímém kontrastu s dosavadní praxí, kdy žádná garance vkladů neexistuje. Vzpomeňme si na případ „Mt. Gox“ a hned vidíme, k čemu může vést, když vklady nejsou pojištěny.
 
Odvrácenou stranou může být výše transakčních poplatků. Uvidíme, jak vysoké poplatky budou mít regulované burzy. Na jednu stranu může být nepříjemné, že transakční poplatky budou u regulovaných burz pravděpodobně vyšší, na druhou stranu budou možná zákazníci ochotni platit víc, za větší bezpečnost svých finančních operací. Uvidíme, kam se vydá výše poplatků, když na trh vstoupí větší množství regulovaných bitcoinových burz.
 
Nyní se můžeme podívat na grafy.
 
 
 
Na BitStampu vidíme na poslední svíčce relativně veliké zotavení. Tento růst vymazal pokles na předposlední svíčce a obchodní objemy byly také vyšší. I když byl tento růst vyšší, cena stále zůstává pod 250 USD (zelená čárea). Znamená tento pohyb, že se něco mění na střednědobém výhledu?
 
Domníváme se, že ne. Situace sice vypadá o něco víc prorůstově, ale jen na povrchu. Obchodní objem doprovázející růst není moc působivý. Žádná ze svíček v posledním období nepřekročila hranici 250 dolarů. Bitcoin nezačal rychleji růst. Zatím se nejedná o žádné zrychlení vývoje a také to nevypadá, že by nějaký větší růst přicházel. Poslední svíčka není zvlášť volatilní a nevypadá to na začátek nového většího růstu. Bitcoin se stále pohybuje stranou a to je spíš příznak klesajícího trendu.
 
 
 
Na dlouhodobém grafu BTC-e se bitcoin pohybuje nad poslední klesající trendovou čárou, ale pod hranicí 250 USD. Proražení klesající trendové čáry by mělo způsobit růst, ale prodávající udrželi cenu pod 250 dolary. To by mohlo zastavit možný pohyb vzhůru. Z posledního vývoje to vypadá, že bitcoin sice získal trochu na hodnotě a je možné, že další růst se dostaví, na druhé straně poslední pohyb je stranou a to nevypadá na nějaký větší růst, alespoň do té doby, než se dostaví nějaká větší cenová akce. Nedostatek růstu svědčí spíš pro přetrvávající scénář budoucího poklesu. 
 
Situace je nyní nepřehledná, a proto není vhodné vstupovat do obchodních pozic.
 
Souhrn: domníváme se, že není vhodné vstupovat do obchodních pozic.
Krátkodobá obchodní pozice: žádná
 
 
Redakce www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.