Akcieatrhy  >  Investice  >  Bitcoiny  >  Bitcoin zprávy: Situace se vyostřuje
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 29.06.2015

Bitcoin zprávy: Situace se vyostřuje


 
 
V krátkosti: žádná pozice
 
Povědomost o bitcoinech mezi bankami a směnárnami roste, ale pro běžné lidi zůstává relativně neznámým pojmem. 
 
V novém průzkumu od Goldman Sachs se můžeme dočíst, že víc jak polovina generace narozené okolo roku 2000 se domnívá, že v životě nebude používat bitcoin. 
 
Ze 752 dotazovaných účastníků výzkumu uvedlo 51 %, že nikdy nepoužili bitcoin a ani to ani nikdy nemají v plánu. Bitcoin v někdy v minulosti použilo a zamýšlí ho opět použít 22 % účastníků výzkumu.
 
Dalších 22 % ivedlo, že ho nikdy nepoužili, ale v budoucnu zamýšlí, že ho používat budou. Jen 5 % uvedlo, že ho sice v minulosti použili, ale používat v budoucnu ho nebudou. 
 
Tato data dávají nahlédnout do finančních preferencí nastupující generace a také naznačují, jak demografický vývoj ovlivňuje finanční služby a přístup k penězům.
 
Ve skupině nových platebních způsobů, zahrnujících Apple Pay, Square a další působí bitcoinové peněženky relativně nedůvěryhodně. Výzkum uvádí, že méně než 5 % respondentů důvěřuje bitcoinovým peněženkám jako Coinbase a Bitpay. 
 
Znamená to, že bitcoin čeká ještě spousta práce, než začne být považován za možný způsob provádění plateb. Z výzkumu také plyne, že zatím víc než polovina lidí vůbec nemá povědomí o tom, co je to bitcoin a když o něm má povědomí, nemá v úmyslu ho používat. Bitcoin se možná stane mezi lidmi více oblíbený až teprve, když ho začnou více využívat pro své potřeby instituce a firmy, ale do oblíbenosti platebních karet má bitcoin pěkně daleko.
 
Na publikovaná data se samozřejmě můžeme dívat i z jiného úhlu. Bitcoin může vytvářet důvod pro poptávku po platebních službách pomocí kryptoměn. Vezměme si například chytré telefony. Stěžovali si někdy dříve uživatelé mobilních telefonů, že nepoužívají chytré telefony? Ne, používali telefony, které zrovna byly na trhu. Nyní si již skoro nikdo nedovede představit, že by nepoužíval chytrý telefon. Podobná věc se může stát i bitcoinu. Sice to nevíme jistě, ale tato možnost zde existuje. Už jenom kvůli tomu, že technologie bitcoinu a bitcoin jsou předmětem zájmu hromady nadnárodních společností.
 
Nyní můžeme přejít ke grafům.
 
 
 
Na grafu BitStamp, máme oproti minulé svíčce slabé zhodnocení. Růst nebyl silný a objem obchodů byl menší. Cena bitcoinu se stále pohybuje pod úrovní 250 USD. 
 
Když se podíváme na poslední svíčku, tak zhodnocení nebylo veliké a to malinko nahrává scénáři na budoucí pokles. Nicméně situace není vůbec přehledná. Je třeba čekat, až se objeví nějaké potvrzení a některý ze směrů převládne.
 
 
 
Na dlouhodobém grafu BTC-e vidíme, že cena se pohybuje velmi blízko v úvahu připadající rostoucí trendové čáry, současně je také blízko klesající trendové čáry. Situace je tedy poměrně zajímavá. Nicméně předminulá svíčka byla spíš poklesová a minulá rostoucí. Cena tak zůstává v nerozhodné oblasti. Poklesová svíčka by mohla spustit výprodej, ale protože bitcoin zůstává nad dvěma protiběžnými trendovými čarami, nedá se říct, jaká situace převládne. Je třeba neztrácet nervy a počkat si na další vývoj.
 
Souhrn: v současné době není na místě žádná spekulativní pozice.
Krátkodobá obchodní pozice: žádná pozice.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.