Akcieatrhy  >  Investice  >  Bitcoiny  >  Bitcoin zprávy: stále zůstáváme v důležité oblasti
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 30.03.2015

Bitcoin zprávy: stále zůstáváme v důležité oblasti
V krátkosti: spekulace na pokles, zastavení ztrát na 283 USD, výběr zisků na 153 USD
 
V minulém týdnu přijala Americká komise pro cenné papíry (SEC) nová pravidla pro regulaci přístupu menších společností ke kapitálu. Zatím to fungovalo tak, že společnosti mohly prodávat své cenné papíry pouze bohatým zájemcům, nebo musely projít složitou registrací u SEC. Nyní mohou společnosti vyplnit mini-registraci u SEC a prodávat své cenné papíry obyčejným lidem a to i přes internet.
 
Toto nové pravidlo bude určitě dobré pro nové začínající společnosti, které se budou snažit inovovat bitcoin. A také pro společnosti, které se pohybují okolo bitcoinu, protože jim to pomůže vybírat kapitál na technologický rozvoj od technologicky prozíravých zájemců. Prodávání cenných papírů není jen tak. Je s tím spojeno značné úsilí o dodržení všech legálních podmínek. SEC vychází vstříc požadavkům na zjednodušení právního postupu a určitě to bude přínosem pro všechny začínající společnosti, nejenom ty technologické. 
 
Dosud většina investorů do bitcoinu přicházela z oblasti rizikového kapitálu, nebo od andělských investorů. Nyní bude moci být vývoj investován i shromažďovaným kapitálem od menších dárců. To by mohlo přinést potencionální výhodu, protože to usnadní investice lidem, kteří vědí, o co jde. Na druhé straně shromažďovaný kapitál určitě nemůže nahradit rizikový kapitál v začínajících firmách. Nedá se předpokládat, že by účast rizikového kapitálu klesala. 
 
I když se nedá předpokládat, že by shromažďování kapitálu od jednotlivců mělo naději vytlačit úplně účast rizikového kapitálu, přesto může tato možnost ovlivnit začínající společnosti, které potřebují získat kapitál a rizikové finance o ně nemají zájem. 
 
Nyní přejdeme od spekulativního kapitálu ke grafům.
 


 
Na grafu BitStampu nevidíme v posledních dvou dnech větší akci, ale poslední svíčka překročila úroveň 250 USD. I když by se to mohlo zdát jako prorůstový signál, obchodní objem tomu neodpovídá. Bitcoinu se nepovedlo odmazat předchozí ztráty a tak to vypadá spíše na pokračování poklesu. Poslední svíčka zavřela nepatrně pod 250 USD, což naznačuje další možné oslabování. 
 
 
 
Na dlouhodobém grafu BTC-e nejsou patrné žádné podstatnější změny. Situace sice nevypadá na silný pokles, ale cena se pohybuje pod případnou rostoucí trendovou čarou. Viděli jsme, že bitcoin tuto trendovou čáru otestoval a pak pokračoval v poklesu. To naznačuje další pokles. Jediný náznak možného růstu by nastal v případě průrazu hladiny 250 USD. Nicméně v současnosti to spíš vypadá na pokles k úrovním okolo 200 USD. 
 
Z krátkodobého pohledu to vypadá na pokračování poklesu. Situace stále vypadá na pokles. Pokles však nemusí nastat okamžitě, cena se může ještě nějakou dobu pohybovat okolo 250 USD. 
 
Souhrn: domníváme se, že je vhodné spekulovat na pokles.
 
Krátkodobá obchodní pozice: spekulace na pokles, zastavení ztrát na 283 USD, výběr zisků na 153 USD
 
 
Redakce www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 19.04.2015

Bitcoin zprávy: stále zůstáváme v důležité oblasti 
V krátkosti: spekulace na pokles, zastavení ztrát na 239 USD, výběr zisků na 153 USD
 
Z Irska máme první výsledky průzkumu ohledně používání bitcoinu a ty jsou poměrně překvapující. Víc než 51 % respondentů aktivně využívá bitcoin, 27 % použilo bitcoin v týdnu před dotazováním a 22 % respondentů použilo bitcoin během dne, kdy byli dotazováni. Respondenti byli také z 80 % aktivní v získávání dalších lidí, přátel, rodiny a firem pro využívání bitcoinu, 28 % dotázaných uvedlo, že se jim povedlo někoho pro používání bitcoinu získat. 
 
Ohledně peněženky uvádí 99 % respondentů, že používá desktopovou aplikaci, 26 % používá mobilní aplikaci. 
 
Papírové peněženky uvádí 15 % respondentů, používání Bitcoin Core uvádí 13 %. Zhruba 72 % respondentů zkoušelo větší počet peněženek a nyní používají tu, s kterou jsou spokojeni, 11 % zatím s výběrem peněženky není spokojeno. Přístup k peněžence ztratilo 16 % respondentů, ale mělo to být v minulosti, kdy byl ještě bitcoin velmi levný, pokud ke ztrátě přístupu došlo v současné době, bylo v peněžence jen minimální množství.
 
Ohledně burzy uvádí 80 % respondentů, že jsou registrovaní na nějaké burze, 25 % je používá k nákupu pro své potřeby k následné spotřebě. 26 % uvedlo, že ztratili nějaké bitcoiny v důsledku toho, že byla burza napadena počítačovým útokem, zavřena, nebo jejich účet byl zkompromitován. 
 
Nejpřekvapivější na výzkumu je velikost rozsahu bezpečnostních problémů. Vypadá to, že 1 ze 4 účastníků výzkumu měl problémy s bezpečností burzy a tyto problémy vyústily do ztráty bitcoinů. I kdybychom brali výsledky s rezervou, protože výzkum není rozsáhlý a výsledky mohou být zkreslené (zřizovatelé doufají, že do konce května odpoví 1000 respondentů), přesto jsou to znepokojivá čísla. I kdybychom uvažovali poloviční počet hlášených problémů, pořád je to natolik vysoké číslo, že je zcela nepřijatelné pro lidi, kteří nejsou z tábora fanoušků bitcoinu, ale chtějí s bitcoinem jen prostě platit.
 
Bezpečnost musí být na prvním místě. Je to jeden z nejdůležitějších úkolů, které před bitcoinovou infrastrukturou stojí. Je nutné zvýšit bezpečnost bitcoinových burz, protože jen tak se podaří snížit čísla, která vychází z tohoto průzkumu. Zlepšení v bezpečnosti také umožní bitcoinu se distancovat od krádeží a kriminálních aktivit. Očekávaný nástup regulace bitcoinových burz dozorovými finančními orgány může být známkou obratu k lepšímu. 
 
Nejdůležitější je, kolik to celé bude stát, aby bitcoin udržel svoji konkurenceschopnost, oproti kreditním kartám a dalším cestám převodu peněz. Uvidíme, jak to bude vypadat, až první velká bitcoinová burza přejde pod dohled finančních orgánů.
 
Následuje pohled na grafy.
 
 
 
Na BitStampu máme poslední dvě svíčky růstové. Mohlo by to znamenat konec poklesu, ale ani velikost růstových svíček, ani obchodní objemy nejsou přesvědčivé. Cena zatím zůstává pod úrovní 250 USD (zelená čára). Kombinace slabého růstu a slabých obchodních objemů zatím podporuje scénář budoucího poklesu. 
 
Objem na poslední svíčce je o něco vyšší, ale růst ceny tomu neodpovídá. To by naznačovalo, že by mohl opět následovat budoucí pokles. 
 
 
 
Na dlouhodobém grafu BTC-e vidíme zastavení probíhajícího poklesu, ale ten není zdaleka tak výrazný. Je poslední růst dost silný, aby negoval poklesu? Nikoli nezbytně. Poslední cenová akce nebyla moc silná a bitcoin zůstává stále pod 230 USD. Růst vypadá spíš jako nádech po prudším poklesu. Zatím stále sice zůstáváme nad 200 dolary, ale může to být předehra k dalšímu poklesu. Poslední svíčka je v souladu s tím, co se děje na BitStampu. 
 
V úvahu nyní připadají dva scénáře. V prvním se bude bitcoin několik dní pohybovat nad současnou úrovní a může ještě vzrůst, načež by měl následovat pokles. Ve druhém by měl bitcoin během několika následujících dní začít rychle klesat. V obou případech by měl bitcoin klesat. Kdo se nyní nachází v pozici na short, tak by mu to mělo přinést dodatečný zisk. Domníváme se, že zatím není důvod pro opuštění pozice na short a je třeba vyčkat dalšího poklesu i kdyby se nyní cena ještě pohybovala stranou. Nicméně jako ochranu před nenadálým růstem se domníváme, že je vhodné utáhnout stop loss.
 
 
Souhrn: domníváme se, že je vhodné spekulovat na pokles.
Krátkodobá obchodní pozice: spekulace na pokles, zastavení ztrát na 239 USD, výběr zisků na 153 USD
 
 
Redakce www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 


Zprávy na podobné téma


   další >>
Stránka: 1 z 5

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.