Akcieatrhy  >  Kurzy-men  >  Bitcoiny  >  Bitcoin zprávy: vyvolá bezpečnostní problém odliv investorů?
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 25.05.2015

Bitcoin zprávy: vyvolá bezpečnostní problém odliv investorů?


 
 
V krátkosti: spekulativní pozice na pokles, zastavení ztrát na 247 USD, výběr zisku na 153 USD
 
Bitfinex, jedna z vedoucích bitcoinových burz je možná kompromitována. Na webu společnosti čteme: 
 
Urgentní oznámení.
Drazí zákazníci, i když držíme 99,5 % depozitů našich uživatelů v bezpečných multisig peněženkách, zůstává malé množství bitcoinů, které se nachází v našich hot peněženkách, které mohou být teoreticky předmětem útoku. V současné době přecházíme na nový typ hot peněženek, které by měly být bezpečné. Operace potrvá několik hodin. Pokud nějaké narušení vznikne, bude jen malé a společnost je bude kompenzovat. Děkujeme za vaši důvěru. 
Bitfinex Team.
 
Je to špatná zpráva pro zákazníky Bitfinexu, ale také pro bitcoin jako takový. Žádný takový incident nebyl hlášen již několik měsíců, ale nyní to opět vypadá, že bitcoinové burzy jsou zranitelné vůči vnějším útokům. I když to vypadá, že následky útoku na Bitfinex jsou jen omezené, podkopává to důvěru zákazníků, ale hlavně investorů, kteří se mohou od bitcoinu začít odvracet ještě víc. Hlavně to znamená, že je třeba ještě zvýšit úsilí na poli bezpečnosti. Mohla by tomu napomoci regulace ze strany finančních dohledových orgánů.
 
Nyní přejdeme ke grafům.


 
Na Bitstampu se toho v posledních dnech toho moc neodehrálo. Poslední svíčka vykazuje nepatrný růst, ale množství obchodů je o hodně menší. Na posilování to nevypadá. Libovolný pokus o růst končí rychle tím, že mu dochází pára. I když nikdo nemůže vědět, co se stane, zatím to vypadá spíš ve prospěch poklesu. Pohyb vzhůru je stále limitován hranicí 250 USD (zelená čára). Pro pohyb dolů zde máme psychologickou hranici 200 USD (červená čárkovaná čára). 


 
Celková situace se tak nemění, a pokud by si někdo chtěl vsadit na další vývoj, vypadá to spíš na pokles, než na růst.
 
Na dlouhodobém grafu BTC-e také vidíme bitcoin pod hranicí 250 USD. Zůstává stále pod poslední růstovou trendovou čarou a neustále se od ní vzdaluje. Pohyby dolů jsou zdá se důležitější, než ty vzhůru. To naznačuje možnost zrychlení postupného propadu v následujícím období. Situace se z krátkodobého pohledu nemění. Podle našeho názoru je vhodné spekulovat na pokles hodnoty bitcoinu v následujících dnech až týdnech.
 
Souhrn: spekulativní pozice na pokles je zdá se na místě.
Krátkodobá obchodní pozice: spekulativní pozice na pokles, zastavení ztrát na 247 USD, výběr zisku na 153 USD
 
 
 
Redakce www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.