Akcieatrhy  >  Investice  >  Bitcoiny  >  Bitcoin zprávy: žádné změny na obzoru
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 19.05.2015

Bitcoin zprávy: žádné změny na obzoru
V krátkosti: žádné spekulativní pozice
 
Byl založen nový fond, který má investorům pomoci těžit ze zhodnocování bitcoinu. Používá platformu CrowdFunding na adrese BnkToTheFuture.com. Tento nový fond pod názvem Bitcoin Capital bude řízen finančním novinářem a investorem do virtuální měny Maxem Keiserem a Simonem Dixonem, býbalým finančním bankéřem. Investorem a podnikatelem, zakladatelem Bank To The Future. Fond je orientován na investory, kteří chtějí pravidelně investovat malé částky do sektoru kryptoměn. Fond se orientuje na investice do rychle rostoucích bitcoinových start up firem a také těží z dividend vyplácených v bitcoinech. 
 
Tradiční investice venture kapitálu jsou opatrné a trvá roky než firma, do které se investuje, dospěje a je prodána dalším investorům, nebo vstoupí na burzu. To pro mnoho investorů není zajímavé, protože to dlouho trvá. Bitcoin Capital s tím hodlá bojovat výplatou dividend z třetiny investic přesunutých do těžby bitcoinů. Znamená to investovat do hardwaru, který je schopen těžit bitcoiny. Nicméně poté těžba generuje nový bitcoin zhruba jednou za deset minut a to znamená možnost výplaty dividend z této těžby investorům.
 
Založení tohoto fondu znamená, že zde stále máme snahu o participaci na eventuálním růstu hodnoty bitcoinu, i přesto, že hodnota bitcoinu již rok klesá. Nicméně souběžné investování do začínajících firem a investice do těžby riziko poklesu hodnoty fondu snižují, i když samotný bitcoin klesá. 
 
Uvidíme, jestli orientace na těžbu přivábí zájem investorů orientovaných na dividendy. Je to první fond, který kombinuje několik druhů investic.
 
Nyní přejdeme ke grafům.

 
 
Na grafu BitStampu nebyla poslední svíčka nijak aktivní a máme zde typickou nerozhodnost typu doji. Cena zůstává stále pod úrovni 250 USD (zelená čára). Obchodní objem byl také malý. Je tento nedostatek akce znamením, že se na bitcoinu již nic dít nebude? To nemusí být pravda. 
 
Situace se sice nemění, ale dlouhodobá neschopnost změnit převládající trend, který je dolů znamená, že síly ke změně na růst chybí a tak scénář dalšího poklesu je stále ve hře.
 

 
Na dlouhodobém grafu BTC-e vidíme, že se bitcoin začíná sklánět směrem dolů. To znamená, že bitcoin „možná“ začíná pokles. Slovo „možná“ je třeba brát do úvahy. Měli bychom se dívat po potvrzení poklesu. Proti vstupu do pozice hovoří nedostatečná cenová akce a také to, že nějaká špička směrem vzhůru by se klidně mohla objevit. 
 
Stále to vypadá na poklels, ale nemáme zatím žádné potvrzení pohybu směrem dolů, proto se nedomníváme, že by bylo vhodné vstupovat do pozice na pokles. 
 
Situace je nyní nepřehledná, a proto není vhodné vstupovat do obchodních pozic.
 
Souhrn: domníváme se, že není vhodné vstupovat do obchodních pozic.
Krátkodobá obchodní pozice: žádná
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.