Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 22.12.2014

Bitcoinové zpravodajství - důležitý vývoj pro obchodníky
V krátkosti: spekulativní pozice na pokles, stop loss na 332 USD, výběr zisku na 275 USD.
 
Na serveru Tech Crunch se píše o počtu peněženek pro bitcoin. Počet vytvářených peněženek indikuje zvyšující se zájem nakupujících. Pro pořádek je třeba uvést, že peněženka je počítačový soubor, ve kterém je umístěn privátní šifrovací klíč, který umožňuje odemknout bitcoiny a utratit je. Je to obdoba fyzické peněženky, která obsahuje kreditní kartu.
 
Počet bitcoinových peněženek na konci třetího čtvrtletí roku 2014 vzrostl na 6,5 miliónu z 1,3 miliónu o rok dříve. Agentura Reuters však podle svých odhadů uvádí, že většina bitcoinových peněženek je prázdných. Podle jejich odhadu obsahuje nějaké bitcoiny pouze 250 – 500 tisíc peněženek. To znamená, že větší množství lidí si sice pořídilo peněženku, ale již si nepořídili žádné bitcoiny. Proces pořizování je tedy zřejmě příliš složitý a pro mnoho lidí zůstává jednodušší pracovat s obvyklými penězi. 
 
Média si také povšimla toho, že v letošním roce byla investice do bitcoinu tou procentuálně absolutně nejhorší možností. Tyto zprávy jistě neodradí ty, kdo věří v bitcoin, nicméně mezi širší komunitou se začíná hovořit o tom, že technologická složitost používání bitcoinu může být příčinou tohoto vývoje, nikoli samotný pokles ceny.
 
Máme zde tedy dva důvody, které nenahrávají rozvoji bitcoinu. Prvním je složitost jeho používání a zde by bylo vhodné vytvořit nějaké mnohem uživatelsky přívětivější prostředí pro jejich používání. Druhým je zvyšující se nedůvěra ohledně bitcoinu, která se projevuje zvyšujícím se množstvím článků o tom, že bitcoin je zcela nevhodná investice. To naznačuje, že ve společnosti převládá ze střednědobého pohledu ohledně bitcoinu nedůvěra a skeptický postoj.
 
Nyní se zaměříme na grafy.
 
 
 
Na grafu BitStampu vidíme významný pokles. Začal v pondělí poklesem pod 350 USD (čárkovaná čára) a pokračoval až do konce týdne. Obchodní objemy během poklesu významně narůstaly. To je známkou silného pohybu směrem dolů. Poslední svíčka se také vyznačuje poklesem, i když zde vidíme protažený knot dolů a uzavření v horní třetině svíčky, což by mělo naznačovat nákupní zájem. Tento vývoj naznačuje možné brždění poklesu a pulsování nákupního a prodejního zájmu. To by mohlo znamenat mírné zhodnocování, nebo pozastavení poklesu. 
 
 
 
Na dlouhodobém grafu BTC-e vidíme, že se cena již významně vzdálila od poslední rostoucí trendové čáry. Naopak vidíme, že se poměrně významně přiblížila podpoře na úrovni 300 USD (červená čára). Na této úrovni se dá očekávat zpomalení, nebo ukončení probíhající cenové akce. Pokud zde dojde k nějaké snaze o otočení směru, mohlo by to být důvodem, k ukončení spekulativní pozice bez vyčkání až zafunguje příkaz stop loss.
 
Poslední vývoj tomu mírně naznačuje. Momentálně však není příliš výrazný, a pokud zde nenastane pulsace trhu a cena bude mírně driftovat pod 300 USD, nebude třeba přijímat nějaké opatření v řízení obchodní pozice. Obchodníci, kteří jsou v ziskové pozici, by nicméně mohli zamknout svůj zisk posunutím příkazu stop na úroveň nulového zisku. 
 
Souhrn: stále se domníváme, že spekulativní pozice má opodstatnění a pokles bude pokračovat. Nicméně vhodný stop loss v přiměřené vzdálenosti by měl odvrátit ztráty v případě, že by se pozice vydala opačným směrem
Krátkodobá obchodní pozice: short, stop-loss na 332 USD, výběr zisků na 275 USD.
 

Redakce: www.akcieatrhy.cz
 
Zdroj: Mike McAra 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.