Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 08.12.2014

Bitcoinonvé zpravodajství: skluz do klesající oblastiV krátkosti: žádné spekulativní pozice
 
Prezident firmy MasterCard pro Jihovýchodní Asii Matthew Driver uveřejnil video, ve kterém snižuje význam kryptoměn. Tvrdí, že kryptoměny jsou příliš riskantní a proto nemohou být úspěšné. Matthew Driver tvrdí, že MasterCard se „nedomnívá, že idea kryptoměn je dobrá“, protože jde „proti všem principům“ na kterých jeho společnost založila svoje podnikání. Podle jeho slov slouží kryptoměny účelům, „které nejsou zcela zřejmé“. Dále uvádí: „Důvěra je kritickou složkou libovolného platebního systému. Jestliže mohou být kryptoměny provozovány anonymními počítači v anonymním místě, je zcela na místě mít obavy, jak to ve skutečnosti funguje,“ dodává Driver.
 
Není překvapující, že Drivers vyjadřuje tyto obavy, i když ve skutečnosti kryptoměny pro společnost této velikosti nemohou představovat žádnou konkurenci. Mírně překvapující je, že pro vyjádření těchto obav používá formu video sdělení a adresuje ho přímo bitcoinu. Vypadá to spíš na to, že se tímto způsobem chce tato karetní společnost vymezit proti všem kryptoměnám.
 
Není pochyb o tom, že bitcoin a další kryptoměny nepředstavují pro společnosti tohoto typu žádnou konkurenci. Ale je to poprvé za mnoho let, kdy se společnosti jako MasterCard a Visa cítí ohroženy. Kryptoměny se zatím pohybují jen v oblasti nadšenců. Ale jak se bude možnost platby bitcoiny rozšiřovat, jak bude tímto způsobem platby provádět transakce čím dál tím větší množství lidí, možná používání bitcoinu dojde do stavu, že se z oblasti nadšenců přesune do hlavního proudu. To však bude možné, jen pokud důvěra v tento způsob platby bude velmi vysoká.
 
Mastercard a Visa jsou zatím příliš vzdáleny stavu, že by se měly cítit ohroženy kryptoměnami. Nicméně pokud se bude jejich používání rozšiřovat, budou k nim muset zaujmout nějaké stanovisko. Ať v jednom směru, nebo v protilehlém.
 
Nyní se podívejme na grafy.
 

 
Poslední svíčka nám ukazuje větší akci. Není překvapivé, že to byla akce vedoucí k poklesu. Obchodní objem byl relativně veliký, vzhledem k objemu v předcházejících obchodních dnech. Tato akce byla ve shodě s našimi očekáváními z minulých dnů. 
 
Bitcoin se propadl dolů, ale nepodařilo se mu prorazit hranici 350 USD (čárkovaná čára). Poté došlo k odrazu na úrovni okolo 360 a zakončil na úrovni 370 USD, což naznačuje pokračující pohyb stranou v postranním kanále. Zůstáváme tedy stranou obchodů, dokud se celá situace neprojasní. Domníváme se, že tento postranní pohyb nebude trvat dlouho a cena se pohne výrazněji jedním, nebo druhým směrem.

 
Na dlouhodobém grafu BTC-e je vidět, že bitcoun nyní sedí na rostoucí trendové čáře. Cena klesla, ale objem nebyl výraznější než v jindy. Na tomto grafu to vypadá víc na pokles, než na předcházejícím grafu, nicméně nevypadá to na nějakou vyšší volatilitu.
 
Pokud cena prorazí rostoucí trendovou čáru, může se dostat opět do klesajícího trendu směrem k 300 USD. Další veliký pohyb pak bude důležitý, protože se může ustanovit nové lokální minimum, případně může dojít ke změně střednědobého trendu od měsíce října. 
 
Zatím se domníváme, že cena může ještě klesat, takže zatím zůstáváme stranou vstupu do obchodů na růst. Zároveň není klesající trend natolik přesvědčivý, abychom vstupovali do obchodů na pokles. Zůstáváme proto celkově stranou, dokud se situace nevyjasní.
 
Souhrn: nedoporučujeme vstup do žádných pozic na long, ani na short
 
Obchodní pozice: žádné obchodní pozice

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.