Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.02.2015

Bitcoinové zpravodajství – bitcoin poblíž 200 USD


 
 

Krátce:
spekulativní pozice na pokles, zastavení ztrát na 257 USD, výběr zisků na 153 USD.
 
Nové zákony o způsobu placení DPH v zemích Evropské Unie se nepříznivě promítnou do ochoty obchodníků akceptovat platby v bitcoinech. Od 1. ledna totiž vstoupila v platnost legislativa, která nařizuje platit DPH ve výši odpovídající zemi zákazníka. Pro obchodníky to nyní znamená zaznamenávat stát a bydliště svých zákazníků. To je samozřejmě pro anonymní charakter bitcoinových plateb novinka, která vyžaduje další administrativu. 
 
Pro obchodníky akceptující platbu bitcoiny je složité přizpůsobit se novým zákonům, protože při platbě bitcoiny nejsou údaje o bydlišti a státu k dispozici. Tato zákonná úprava je pro rozšiřování bitcoinových plateb nepříznivá a bude působit proti snadnému rozšiřování plateb pomocí bitcoinů.
 
Sice to není pro bitcoin nejlepší zpráva, ale také to není zároveň nic strašného. Nová pravidla možná sníží ochotu akceptovat bitcoiny, ale je třeba počkat na to, jak bude tato zákonná úprava implementována. Třeba se ukáže, že prokazování bydliště nebude tak náročné, jak se to jeví nyní.
 
Evropská Unie dosud nemá jednotnou legislativu pro kryptoměny. Evropská komise sice chce regulovat kryptoměny, ale zatím žádná zákonná úprava nebyla přijata a vypadá to, že než se tak stane, bude to trvat delší dobu. 
 
Jasná pravidla pro bitcoin přinesou větší zájem maloobchodníků, protože pokud bude jasné, jaké daně a jaké dozorové orgány budou regulovat bitcoin bude tato kryptoměna mnohem ochotněji akceptována. Nicméně je třeba vyčkat, jakou pozici zaujme Evropská komise. 
 
Nyní můžeme přesunout svoji pozornost ke grafům.

 
Na BitStampu vidíme o něco větší pokles, než v předcházejících dnech. Samo o sobě to sice neznamená začátek nějakého klesajícího trendu, alespoň prozatím, ale objem byl jen nepatrně menší, než v minulých dnech, takže se neobjevilo nic, co by současný vývoj mohlo zvrátit. Bitcoin se stále nachází pod většinou trendových čar a nemá snahu se dostat nad úroveň resistence na úrovni 250 USD (zelená čára). Nebyl zde žádný průraz, takže směr zůstává směrem dolů. Obchodní objem také zůstává relativně malý, takže není důvod pro očekávání změny směru. Uzavření pod rostoucí trendovou čarou (spodní černá) také nedává mnoho optimismu pro růst.
 

 
Na dlouhodobém grafu BTC-e vidíme pokračování možného poklesu k některé z klesajících trendových čar. Ani pokud by bitcoin v této oblasti poněkud vzrostl, nebyl by to důvod pro změnu obchodní strategie. Hlavním kritériem pro změnu přístupu zůstává proražení úrovně 250 USD. Pohyb stranou jen absorbuje nové nákupy a odkládá pokles. Proražení úrovně 200 USD (červená čárkovaná linka) se může stát důvodem pro zahájení dalšího poklesu. 
 
Souhrn: domníváme se, že spekulace na pokles odpovídá současné situaci
 
Obchodní pozice: pozice na pokles, zastavení ztrát na 257 USD, výběr zisků na 153 USD. 
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.