Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 12.01.2015

Bitcoinové zpravodajství: Bitcoin v kritické chvíli


 

Krátce:
spekulace na pokles, zastavení ztrát na 312 USD, výběr zisků na 203 USD.
 
Bitcoinová burza BitStamp pozastavila své obchodování poté, co došlo k bezpečnostnímu průniku a odcizení zhruba 19000 bitcoinů v celkové hodnotě 5 miliónů USD. Damijan Merlat, jeden ze dvou slovinských zakladatelů burzy oznámil, že po posílení bezpečnosti by měla burza BitStamp začít obchodovat v pátek 9. ledna 2015. 
 
Dodal, že zákazníci se nemusí obávat toho, že by přišli o své bitcoiny, protože byla přijata další bezpečnostní opatření a bezpečnost převodů byla celkově zvýšena. Dále uvedl, že nejrůznější instituce z Evropské Unie a Spojených Států provádějí vyšetřování bezpečnostního průniku. Nicméně nejmenoval, které instituce se podílí na vyšetřování. Slovinská policie na dotaz Reuters uvedla, že se na vyšetřování nepodílí.
 
V únoru minulého roku provozovatelé BitStampu oznámili, že vyvinuli řešení, které zamezí kybernetickým útokům proti jejich platformě. Bylo to poté, co Mt.Gox, jedna z největších bitcoinových burz oznámila, že ztratila bitcoiny v celkové výši 650 miliónů USD po kybernetickém útoku. 
 
Ohledně BitStampu, tento průnik a odcizení bitcoinů znamená jen dílčí ztrátu z celkového počtu bitcoinových rezerv držených BitStampem. Rezervy jsou nyní drženy na počítačích oddělených od sítě. Tuto informaci si lze přečíst na webových stránkách provozovatele.
 
Odstavení bitcoinové burzy od sítě trvalo déle, než se předpokládalo na začátku. Nicméně pokud opravdu dojde k plnému provozu a klienti se dostanou ke svým účtů, bude to znamenat citelnou úlevu. 
 
Z výše uvedených důvodů je tedy vhodné aby bitcoinoví investoři věnovali zvýšenou pozornost vývoji ohledně bitckoinu v této záležitosti. Může se stát, že frustrovaní lidé budou uzavírat své účty na BitStampu a převádět své úspory pryč. To by mohlo rozkolísat obchodování s bitcoiny na ostatních burzách a mohlo by dojít k jejich výprodeji.
 
Nyní se soustřeďme na grafy.

 
 
Po převládajícím dlouhodobějším pohybu stranou došlo k proražení kritické hranice 300 USD, poklesu a poslední den došlo k mírnému nárůstu. Poslední svíčka je typu inside svíčka, to znamená celým svým objemem i s knoty se nachází uvnitř rozsahu předchozí svíčky. To značí obchodní nerozhodnost a naznačuje, že směr, kterým opustí oblast předchozí svíčky, bude z krátkodobého hlediska převažovat.
 
Problémy online burzy BitStamp naznačují, že v současné době není důvěryhodným zdrojem obchodních informací a je tedy lepší se orientovat na jiné online burzy. Pokud se BitStamp opět rozběhne do plné funkčnosti, může to znamenat pokles ceny bitcoinu v důsledku likvidace pozic obchodníky a převáděním bitcoinů jinam. Nicméně problémy BitStampu by se neměly nějak výrazně na celkové ceně bitcoinů projevit. 


 
Z dlouhodobého grafu na BTC-e vidíme, že situace se nachází v důležitém bodě svého vývoje. Bitcoin se nachází mezi dvěma trendovými čarami. Jedna je založena na propojení lokálních minim, druhá na propojení lokálních maxim. Došlo k proražení spodní trendové linie a nyní probíhá test horní trendové čáry. Soutěžně s tím se testuje i psychologická hranice 300 USD. Klesající trendová čára a hranice 300 USD by měly dohromady tvořit silnou resistenci postupu vzhůru. 
 
Tato resistence po svém otestování by mohla způsobit pokles bitcoinu nejprve k hranici 260 USD, a poté pokračovat směrem k 200 USD. Hranice 200 USD je opět kulaté číslo, psychologická hranice, kde by se mohlo najít větší množství obchodníků na růst, proto je spekulativní pozice na pokles nastavena na výběr zisků v okolí této hranice. 
 
Bitcoin v posledních dnech skončil dole a poté korigoval. Nicméně obchodní objem korekce je nižší, než z předchozího dne, což indikuje, že zřejmě nenastává obrat ve směru. To vše naznačuje, že převládající pohyb zatím vypadá směrem dolů. Dokud neuvidíme silný pohyb k úrovni 300 USD, nedá se předpokládat, že došlo ke změně vývoje. 
 
Souhrn: I nadále se domníváme, že spekulativní pozice na pokles je ve svém vývoji.
 
0bchodní pozice (podle našeho mínění pokles): spekulace na short, stop-loss 312 USD, take profit 203 USD.

 
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.