Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 19.02.2015

Bitcoinové zpravodajství: lze očekávat druhou fázi poklesu
V krátkosti: spekulativní pozice na pokles, zastavení ztrát na 273 USD, výběr zisků na 153 USD.
 
Mark Levine, politik z New Yorku prohlásil, že město bude přijímat platby v bitcoinech, jako úhradu za nájemné a další poplatky. Řekl, že podle nového zákona, který by měl vstoupit v platnost v červnu by město New York mělo začít přijímat za své služby platby i v bitcoinech, protože to vyjde levněji, než platby kreditními kartami. I kdyby to mělo přinést nějaké náklady, pořád by se mělo jednat o levnější variantu placení.
 
Levine je optimistický ohledně přijetí nového zákona a naznačil, že na konci června by již měl být v platnosti. Nicméně dodal, že ještě vše není jisté.
 
Jde o další iniciativu, kdy se politici snaží umožnit platební transakce mezi občany a vládou. Když ne na centrální úrovni, tak na úrovni lokálních úřadů. I kdyby o nic nešlo, tak se alespoň rozšíří povědomí o bitcoinech mezi politiky. Levine se domnívá, že platební proces v sobě zahrnuje vysokou míru neurčitosti a nedomnívá se, že by vláda vzala bitcoin na milost v dohledné době. Legální situace bitcoinu je nejasná a vládní úřady budou velmi opatrné, pokud se budou chtít pohybovat v zavedeném právním rámci.
 
Situace v New Yorku je mírně odlišná od zbytku země, protože lokální politická reprezentace je v předvoji ve snaze o legalizaci bitcoinu a přijala směrnici upravující používání bitcoinu „BitLicence“. Takže licence byla implementována a dá se očekávat umožnění platby účtů bitcoinem. 
 
Nyní přejdeme ke grafům.


 
Na poslední svíčce na grafu BitStampu se toho moc neděje. Cena se v podstatě nehnula z místa a obchodní objemy byly také malé. Poloviční oproti minulým svíčkám. Je to klid po bouři minulých dní. Zavírací cena byla pod úrovní 250 USD a bitcoin se nachází pod klesající (čerou) trendovou čarou. Tato situace opět přináší do hry možný pohyb směrem dolů. 
 
I když se situace může zdát nepřehledná, pokus o udržení psychologické hranice 250 USD se nezdařil a cena opět zavřela pod ní. Pohyb dolů byl navíc podpořen vysokým obchodním objemem. 


 
Na dlouhodobém grafu BTC-e vidíme, že se bitcoin nachází pod klesající trendovou čarou, která spojuje tři poslední lokální vrcholy. Tato čára klade odpor pohybu vzhůru, a dokud nebude proražena, nedá se uvažovat o změně směru v pohybu ceny. Zůstává tedy v platnosti náš názor, že převládajícím pohybem je nyní pohyb dolů. 
 
Prudké posílení a následné prudké oslabení naopak potvrzují, že hlavním směrem pohybu bitckoinu je nyní pokles. Současná cena by tedy mohla sloužit, jako vhodný vstupní bod pro vsup do pozice. 
 
Souhrn: domníváme se, že spekulativní krátká pozice je namístě.
 
Obchodní pozice: krátká pozice, stop loss 273 USD, take profit 153 USD

 
Redakce www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.