Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 23.02.2015

Bitcoinové zpravodajství: mírné oslabování


 
V krátkosti: spekulativní pozice na pokles, zastavení ztrát na 273 USD, výběr zisků na 153 USD.
 
Konsorcium pro standardizaci kryptoměn (C4) oznámilo, že pracuje na novém standardu pro bezpečnostní pravidla pro kryptoměny. Tyto bezpečnostní protokoly by měly implementovat všechny společnosti, které budou poskytovat platby, nebo úschovu pro své klienty v kryptoměnách.
 
Konsorcium Cryptocurrency Certification Consortium (C4) to oznámilo 11. února během konference DevCon v Bostonu. Pravidla mají přinést průmyslové standardy pro burzy, peněženky a platební systémy, které by měly společnosti vyvíjející systémy pro bitcoin a další kryptoměny zapracovat do svých řešení.
 
Tento nový standard Cryptocurrency Security Standard (CCSS) předpokládá, že každý systém pro operaci s kryptoměnami bude dodržovat 10 standardů, které se týkají uchovávání a předávání klíčů, úschovy a použití, bezpečnostních a schvalovacích procedur atd. Bezpečnost by měla být zabezpečena třemi úrovněmi ochrany a přinést vyšší úroveň bezpečnosti a ochrany pro uživatele.
 
Tato snaha o standardizaci a zvýšení ochrany je opět krok správným směrem. Pro vývojáře je určitě lepší, když se mohou řídit pravidly, která odráží zkušenosti většího počtu firem, které se zabývaly vývojem, než vyvíjet systém na zelené louce s úrovní ochrany která závisí případ od případu. 
 
Tato standardizace sice není zatím široce akceptována všemi společnostmi, ale jistě jde o krok správným směrem, protože ukazuje jaké požadavky by měly být kladeny na bezpečnost, a směrem k veřejnosti vysílá signál, že snaha o bezpečnost kryptoměn je na prvním místě v tomto nově vznikajícím sektoru. Zvýšení bezpečnostních standardů je prvním krokem na cestě k příznivějšímu vnímání kryptoměn společností.
 
Nyní se podíváme na grafy.
 
 
 
Poslední svíčka vykazuje mírný růst. Obchodní objem není velký a v porovnání s předchozím objemem je poloviční. Znamená to, že vůle k růstu není veliká a tedy pravděpodobnější zůstává stále pohyb směrem dolů. Cena se sice stále pohybuje v blízkosti úrovně 250 USD, ale pořád se pohybuje pod ní. Bitcoinu se nedaří prorazit tuto úroveň a to je známkou jeho slabosti.
 
Ani kdyby bitcoin prošel touto úrovní a jeden nebo dva dny uzavřel nad 250 USD, pokud by tento pohyb nebyl doprovázen výrazně vyššími obchodními objemy, jednalo by se pravděpodobně o přechodné posílení. Zatím to tak nevypadá a proto se stále kloníme k tomu, že se bitcoin pohybuje v klesajícím trendu.
 
 
 
Ani pohled na dlouhodobý graf BTC-e nevykazuje známky nějaké změny. Cenová akce je podobná těm minulým. Není patrný žádný významnější pohyb, ani vzrůst obchodních objemů. Bitcoin se pohybuje pod (zelenou) úrovní 250 USD a také pod klesající (černou) trendovou čarou, která tvoří resistenci pohybu vzhůru. Cenové pohyby i obchodní objemy jsou malé.
 
Bitcoin se nyní pohybuje v klesajícím rovnoběžném kanále tvořeném dvěma (černými) trendovými čarami. Pohybuje se stranou a neroste. Do té doby, než bychom viděli nějaký větší nárůst ceny doprovázený zvýšenými objemy, zůstává stále bitcoin v klesajícím trendu. 
 
Zajímavý je zde vyšší obchodní objem než na BitStampu, ale růst ceny je zhruba stejný. Rozdíl v objemu není zas tak veliký, abychom z toho mohli dělat nějaké platnější závěry. Nevypadá to, že by nastával nějaký větší pohyb vzhůru.
 
Souhrn: domníváme se, že spekulativní krátká pozice je pravděpodobná.
 
Obchodní pozice: krátká pozice, stop loss 273 USD, take profit 153 USD
 
 
Redakce www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.