Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 10.11.2014

Bitcoinové zpravodajství: nahoru a doluV krátkosti: spekulativní krátká pozice, zastavení ztrát na 377, výběr zisků na 307 USD.
 
Mark Wetjen, a člen Commodity Futures Trading Commission (CFTC), publikoval v deníku The Wall Street Journal své přesvědčení o dalších vyhlídkách bitcoinu:
 
Se svojí tržní kapitalizací ve výši 4,4 miliardy USD představuje bitcoin jen nepatrnou část finančního sytému USA. Nicméně když jsem hovořil na naší schůzce s Jerrym Britou, ředitelem myšlenkového centra Coin Center, vyjádřil přesvědčení, že bitcoin má potenciál poskytovat obrovské výhody nebankovnímu prostředí hlavně na rozvíjejících se trzích, kde obvyklé bankovní služby nejsou dostupné. Bitcoin může být zvláště důležitý pro občany, kteří závisí na mobilních platebních systémech chytrých telefonů.
 
Bitcoin a podobné technologie mohou být použity jako platformy pro finanční inovace v digitálních platbách měn, akcií, dluhopisů a jako platba za citlivé informace. Tyto inovace mohou hrát velkou roli na trhu s deriváty i jako platby za finanční služby.
 (...).
Regulační orgány by měly rychle pochopit, jak tyto technologie fungují a jak se v jejich působení odráží regulační jurisdikce. Hlavním cílem musí být vytvoření takového regulačního prostředí, které umožní širší veřejnosti přijmout tyto nové technologie ve větší míře. Vytvoření pružného a racionálního regulačního prostředí je také nejlepší cestou, jak by se mohly regulační orgány zabránit takovým událostem, jako byly Mt. Gox, Liberty Reserve, nebo Silk Road. Zodpovědným inovátorským společnostem by to umožnilo přijmout regulační režim USA a neměly by důvod se mu vyhýbat. Ve svém důsledku by to přineslo větší důvěru zákazníků, kteří se v současné době pochybují, zda mají vsadit na využívání nových technologií. Vytvoření regulačního prostředí by mohlo vytvořit základnu pro budoucí inovace ve virtuálních měnách.
 
Tento článek je další známkou toho, že vládní úřady nejsou nutně nakloněny k potlačování bitcoinu, ale spíše uvažují o vytvoření regulačního prostředí, které by zabránilo událostem, jako byla Mt.Gox. Hlavním problémem je, že vládní úřady nejsou zběhlé v pochopení technologických inovací, jako je bitcoin. Nicméně je pozitivní, že alespoň někteří členové vládních úřadů, jako například Wetjen, aktivně uvažují o tom, co jsou kryptoměny zač a jak na ně působí současné regulační prostředí, které zde zatím máme. 
 
Dá se předpokládat, že v průběhu času se objeví z pera vládních úřadů mnohem více studií o tom co bitcoin je a co není. Vnímání bitcoinu se v současné době viditelně mění a vládní úřady z počátečních obav a odmítání začínají považovat bitcoin za možnou cestu k platebním systémům. Větší regulace by tak mohla vytvořit prostředí, ve kterém by společnosti cítily vyšší míru jistoty po své podnikání a mohly by mít vyšší zájem na akceptaci tohoto druhu plateb.

Nyní obrátíme svoji pozornost ke grafům.

 
 
Poslední vývoj na bitcoinu byl důležitý. Vidíme, že cena rostla, nicméně obchodní objem byl mírně nižší než v předchozích dnech, nicméně byl vyšší než průměr. Vidíme, že zde byl několikadenní růst, což by mohlo indikovat začátek nového růstu. 
 
Nicméně intradenní vývoj, kdy se cena opět dostala pod 350 USD naznačuje, že jde jen o obvyklé pulsování trhu, takže bude nutné sledovat, jestli se cena opět podívá nad 350 USD. Pokud cena uzavře během následujících dní pod 350 USD, bude to známkou lokálního portitrendového vývoje a náš obchodní plán zůstane v platnosti. 


 
Na dlouhodobém grafu BTC-e vidíme současný pohyb vzhůru jako výraznější. Znamená to známku obratu trhu? Před několika dny jsme ve zpravodajství napsali:
 
 (...) nedomníváme se, že dojde k nějakému výraznějšímu zhodnocení. Samozřejmě, pohyb vzhůru je možný, ale v takovém případě nás vhodně nastavený příkaz Stop-Loss zbaví možné bolesti ze ztrát. Nicméně v současné době nevidíme snahu, že by trh mohl změnit své dlouhodobé chování a dokonce ani z krátkodobého hlediska nebudeme měnit svou spekulativní pozici na pokles. 
 
Kombinace faktů, že bitcoin se nedostal nad 350 USD a nedostatek snahy o růst nás vedou k závěru, že hlavní směr je stále směrem dolů a zatím nenastalo nic, co by nás přinutilo změnit názor. Nicméně se nacházíme v důležitém bodě vývoje. Pokud cena bitcoinu neuzavře nad 350 USD, dá se očekávat další pokles. V takovém případě bychom se mohli podívat až k úrovni 275 USD za bitcoin. Prozatím se domníváme, že cílovou cenou je 300 USD.
 
Obchodní pozice (krátkodobá, náš názor): pozice na short, stop-loss na úrovni 377, výběr zisků na 307. Pokud by došlo k růstu, vstup na long, nákupní limitní příkaz na 427, stop loss na 357, prvotní výběr zisků na 500 USD.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.