Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 24.11.2014

Bitcoinové zpravodajství: Pokles pod 350 USD?V krátkosti: žádné obchodní pozice
 
Mozilla začala přijímat bitcoiny jako příspěvky od uživatelů.
 
Mozilla, je open source vývojářská komunita, která vytváří populární prohlížeč Firefox. Nyní se rozhodli akceptovat charitativní příspěvky od uživatelů v bitcoinech.

Mozilla Foundation, je nezisková organizace, která vytváří open source software nyní uzavřela smlouvu s Coinbase, že bude přijímat příspěvky také v bitcoinech. Coinbase to oznámila na svých blogových stránkách. Také oznámila, že tyto příspěvky nebudou zpoplatněny.

Mozilla se tak připojila ke stále rostoucímu počtu neziskových organizací, které podporují open source a iniciativy za svobodný web, jako je například Wikimedia Foundation, které akceptují bitcoiny. V posledních měsících přehází charitativní organizace postupně na akceptování příspěvků v bitcoinech, což má výhodu v odstranění obvyklých transakčních poplatků.
Tento krok Mozilly nebude mít nějaký dramatický dopad na trh s bitcoiny. Na druhou stranu, tím, že další známá značka přechází na platby v bitcoinech rozšiřuje povědomí o kryptoměnách a nových platebních způsobech. Mozilla není prodejce, ani platební firma a tak mnoho jejich uživatelů nemá mnoho ponětí o kryptoměnách a jejich používání. Tím, že se na stránce Firefoxu objeví tlačítko „Chci přispět v bitcoinech“ se možná uživatelé začnou zajímat o to, co to je bitcoin.
 
Nyní se soustředíme na grafy.
 

 
Na grafu Bitstampu vidíme výraznou poslední klesající svíčku. Tato svíčka poklesla až na úroveň 350 USD. (červená čárkovaná čára) Objem byl vysoký a tak oslabení bitcoinu bylo poměrně výrazné. Nicméně, než zjistíme, o jak výraznou událost se jedná, musíme si počkat na nové informace. Ty pak potvrdí, nebo nepotvrdí další oslabení. 
 
Pohyb pod 400 USD (zelená plná čára) je tímto vývojem potvrzen, takže současný vývoj je na pokles. Na druhé straně z dlouhodobého pohledu jsme v tomto měsíci měli možnost poprvé vidět vytvoření vyššího maxima. To by mohlo naznačovat, že ze střednědobého až dlouhodobého pohledu by mohla být situace prorůstová. 
 
V pátek jsme zaznamenali další pokles, který došel až téměř na 340 dolarů a poté se vývoj stabilizoval. Obchodní objemy byly také vyšší. Zatím nevidíme známky, nějakého silnějšího růstu. Pokud bude pokračovat oslabení pod 340 USD, bude to známka dalšího oslabování, které se může prudce urychlit. 

 
Na dlouhodobém grafu BTC-e je pokles jasně viditelný. Současná úroveň 350 USD je klíčová. Pokud bude pokles pokračovat, je v ohrožení cena 300 USD, která představuje silnou podporu. Pokud se cena vydá zpět k 400 USD, mohlo by to znamenat, že se bitcoin snaží o potvrzení vyššího maxima. 
 
Zatím to vypadá na pokles, ale ještě to není zcela jasné. Zatím pro tento vývoj chybí nějaké potvrzení. Na druhé straně pro spekulaci na růst chybí jakékoli signály. Dokud neuvidíme známky nějaké cenové akce, která by potvrzovala růst, je spekulace na vzrůst čirou fantazií. 
 
Závěrem, lze říci, že nevidíme žádné důvody pro vstup do obchodu na pokles ani na vzestup.
 
Obchodní pozice: žádná obchodní pozice.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.