Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 19.11.2014

Bitcoinové zpravodajství. Přichází skluz?
V krátkosti: nákupní spekulativní pozice, stop loss na úrovni 357 USD, hlavní výběr ziskuú na 500 USD.
 
Komise pro obchodování s komoditami (Futures Trading Commission – CFTC) vyjádřila názor, že má pravomoci ohledně bitcoinu, obzvlášť pokud by mělo jít o vyšetřování cenové manipulace. Na webu The Wall Street Journal jsme se dočetli:
 
Člen CFTC v pondělí řekl, že komise je oprávněna intervenovat a důsledně jednat, proti případné cenové manipulaci na bitcoinových trzích.
 
„Zatím k tomu nedošlo, ale domnívám se, že komise má právo zasáhnout, protože ze všech možných interpretací bitcoinu vyplývá, že se jedná o komoditu,“ prohlásil člen komise SFTC Mark P. Wetjen během panelové diskuze na semináři o digitálních měnách organizovaném společností Bloomberg v New Yorku. „To nám dává právo zasáhnout proti jakékoli formě manipulace,“ a dodal, že statut CFTC je velmi široký.
 
Podle našeho názoru začínají vládní instituce vyjadřovat svůj názor na bitcoin a začínají signalizovat, jakým způsobem se k bitcoinu budou stavět. Vyjádření CFTC ukazuje, že hlavní snahou vládních institucí bude z právního hlediska považovat kryptoměny a tedy i bitcoin za komodity a podle toho se k nim také chovat. 
 
Přístup CFTC k bitcoinu je takový, že se jedná o komoditu, která uchovává a přenáší hodnotu, ale jinak než v případě amerického dolaru. Neznamená to, že je bicoin stejný jako sójové boby, nebo ropa. Spíše to znamená, že vládní úřady chtějí z legálních důvodů zařadit bitcoin do nějaké kategorie a v případě CFTC jim vychází jako kategorie „komodity“.
 
Jiné vládní instituce, jako v New Yorku umístěný, Superintendent of Financial Services, se zaměřují méně na komoditní stránku bitcoinu a více na jeho použití v platebních systémech. Vnímání bitcoinu jako platebního systému se tak přibližuje tomu, jak bitcoin vnímá rizikový kapitál.
 
Nakonec zřejmě dojde k tomu, že bitcoin nebude vnímán jako měna, ale spíš jako platební systém. Něco jako třeba PayPal, i když zde jsou obrovské rozdíly ve způsobu fungování obou systémů. Na druhé straně znepokojivá idea na které je vybudován bitcoin může mít vliv i na samotné platební systémy. Vládní úřady nyní zažívají těžké časy a hledají způsob, jak se mají k bitcoinu chovat. Jejich těžkosti naznačují, že je to něco, co tu ještě nebylo.
 
Idea, na které je vystavěn bitcoin, jde však ještě dál. Nově vznikající firmy se snaží pracovat na řešeních, která principy bitcoinu zabudovávají do nových služeb, které obvykle vyžadují třetí stranu. Další firmy se soustředí na bezpečnost a jednoduché používání přes internet. Vypadá to, že v následujících letech budeme ještě svědky zajímavého vývoje systémů založených na fungování bitcoinu.
 
Nyní se přesuneme ke grafům.

 
Na grafu BitStamp vidíme, že bitcoin fluktuuje okolo 400 USD (zelená čára). V minulých komentářích jsme uváděli, že „pokud se bitcoin dostane nad 450 USD, mohlo by to mít prorůstový potenciál, nicméně obchodní objemy jsou zatím nízké“.
 
Ukazuje se, že vývoj na poslední svíčce nedává příliš nadějí na růst. Situace na této svíčce vypadá spíš na pokles, než na růst. Obchodní objem je spíš slabší. Příštích několik dní, nebo týdnů rozhodne o tom, jak se z krátkodobého hlediska bude bitcoin chovat. Pokud uvidíme pokles, tak v takovém případě je možné, že bitcoin klesne až na 300 USD. První větší pohyb určí, jak se v následujících dnech bude bitcoin vyvíjet. Současný trend je však stále na růst. 

 
Na dlouhodobém grafu  BTC-e nedošlo zatím k žádné podstatnější změně. Stále zatím zůstává v platnosti náš názor, že dokud nespadne bitcoin pod 350 USD, zůstává situace prorůstová se spekulací na růst bitcoinu někam k úrovni 500 USD.
 
Vývoj na poslední svíčce vytvořil v tomto měsíci první vyšší maximum, takže i přes celkově neutrální vzhled se domníváme, že situace je zatím stále prorůstová. Pokud však vývoj vytvoří také nižší minimum, budeme pro pohyb vzhůru očekávat vytvoření dalšího vyššího maxima. 
 
Souhrn: domníváme se, že spekulativní pozice na růst je stále platná.
 
Obchodní pozice z krátkodobého hlediska: spekulace na růst, stop loss na 357 USD, první výběr zisků na 500 USD. 

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.