Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 02.02.2015

Bitcoinové zpravodajství – vypadá to na pokles
Krátce: spekulativní pozice na pokles, zastavení ztrát na 257 USD, výběr zisků na 153 USD.
 
Podle průzkumu Coin Center nemá většina Američanů ani zdání o tom, co to znamená Bitcoin. Vypadá to, že kryptoměny budou muset urazit ještě dlouhou cestu, než se dostanou do všeobecného povědomí, stejně jako je tomu v případě platebních karet, případně dalších způsobů platby. 
 
Není pochyb o tom, že bitcoin je ještě v plenkách a zatím se pohybuje na úrovni technologické novinky, která je přijímána technologickými nadšenci, ale většinová veřejnost buď neví, nebo tápe. Bude potřeba ještě mnoho osvětové práce, než se všeobecná povědomost rozšíří. Není to však nic překvapivého. Navzdory vlně zájmu v minulých letech, stále ještě 65 % lidí nemá představu o tom, co je bitcoin. Z těch, co mají povědomí, nikdy k placení nepoužilo bitcoin 80 % lidí.
 
Je evidentní, že bitcoin čeká ještě spoustu práce. Na druhou stranu je to také veliká příležitost. Pokud se na to podíváme z druhé strany, tak zde existuje veliké množství lidí, kteří vědí, co je to bitcoin a pokud se podaří zbavit veřejnost obav z nedostatečné regulace, máme zde veliký prostor pro konkurenci, ekonomický růst a technologické inovace.
 
I když je hlavně na internetu okolo bitcoinu živo, nesmíme zapomínat na to, že používání bitcoinu je stále ještě v plenkách. Z uživatelů internetu zná bitcoin nadpoloviční většina respondentů. To je také dost málo a daleko od všeobecného povědomí. Pokud budou bitcoin akceptovat maloobchodní prodejci, budou tento způsob plateb chtít využívat i zákazníci. Je tedy potřeba aby bitcoin začala používat většina zákazníků, čímž by se také bitcoin stal také atraktivní pro další maloobchodní prodejce. 
 
Jak dlouho tedy může trvat, než se bitcoin prosadí v maloobchodě? Abychom získali přibližnou představu, můžeme se podívat do minulosti na jiné inovační technologie. Kreditním kartám trvalo 20 – 30 let, než se dokázaly prosadit. Internet potřeboval zhruba stejnou dobu. Znamená to, že než se prosadí bitcoin, že to bude trvat minimálně 15 let? Může být, ale bitcoin může také nabrat jiný směr. Bitcoin nemusí sloužit pouze jako platební prostředek, ale může sloužit pro nejrůznější verifikační procedury. Kterou cestou se bitcoin vydá, není zatím jasné, ale potenciál k dalšímu vývoji zde je.
 
Nyní se podíváme na grafy.
 
 
Na grafu BitStampu vidíme nerozhodnou poslední svíčku. Cena skončila tam, kde začala za relativně velikého objemu. Po průrazu podpory na 225 USD se cena pokouší testovat tuto novou rezistenci ze zdola. Další resistencí je rostoucí trendová čára, která byla proražena předposlední svíčkou se solidním objemem. Vidíme, že zavírací cena je prakticky již dva dny na stejné hodnotě a to vyjadřuje nerozhodnost. Nicméně proražení podpor je ve prospěch poklesu. 
 
 
Na dlouhodobém grafu je bitcoin stále pod 250 USD (zelená čára). Také se dostal pod klesající trendovou čáru (černá čára). Tento vývoj se dá považovat za poklesový s poklesem někam k úrovním 150 až 160 USD. Zatím se pokles zastavil a bitcoin si vybírá oddechový čas. Pohyb stranou může probíhat i několik dní. Nicméně situace spíš vypadá na pokles a stále zde existuje prostor pro další oslabování. Žádné známky růstu se zatím neobjevily, takže situace je zralá spíše na pokles.
 
Souhrn: domníváme se, že spekulace na pokles odpovídá současné situaci
 
Obchodní pozice: pozice na pokles, zastavení ztrát na 257 USD, výběr zisků na 153 USD. 
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Mike McAra 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.